Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KO DARĪT, JA PĒC KĀZĀM IZJŪTI SKUMJAS, NE PRIEKU?

KO DARĪT, JA PĒC KĀZĀM IZJŪTI SKUMJAS, NE PRIEKU?

Kāzas raksturo prieks, sajūsma, laime, iemīlēšanās un citas pozitīvās emocijas. Pat satraukums kāzu dienā ir pozitīvs. Bet, ja šī diena rada tikai pozitīvas sajūtas, kādēļ visā pasaulē ir daudzas līgavas un līgavaiņi, kas piedzīvo tā dēvētās pēckāzu skumjas jeb pēckāzu depresiju? Tie jaunie pāri, kas ar to saskaras, meklē atbildi uz jautājumiem, kas ar mani notiek, vai ar mani kaut kas nav kārtībā, kādēļ es nejūtos laimīga/s? Labā ziņa ir tā, ka ar tevi viss ir kārtībā, tu vienkārši piedzīvo pārmaiņas, un tās, kā zināms, ne vienmēr mums ir viegli pieņemt.

Pēckāzu depresija – reāla lieta

Daļai jauno pāru viss kāzu plānošanas un lielās dienas koordinēšanas stress pēc kāzām pārvēršas negaidītā skumjās. Tam var būt dažādi iemesli – atvieglojums, ka kāzu plānošanas stress ir pagājis, nomāktība, ka apkārt vairs nav tuvākie draugi un ģimenes locekļi vai arī “ko tālāk” sajūta. Ja kāds no jaunā pāra piedzīvo šīs sajūtas, pirmkārt, der sev atgādināt, ka jūs nejūkat prātā, bet gan to, ka pēckāzu depresija ir reāla lieta, ar ko var saskarties ikviens, neatkarīgi no tā, cik laimīga vai iespaidīga bijusi viņu kāzu diena.

Pēckāzu depresiju raksturo garlaikotība, skumjas, vientulības sajūta, vēlme izolēties no cilvēkiem, trauksme par gaidāmo nākotni un daudzas citas negatīvas emocijas.

Daudzi cilvēki savā dzīvē piedzīvo kāpumus un kritumus, tai skaitā, skumjas un nomāktību pēc lieliem viņu dzīves notikumiem un pasākumiem. Izrādās, ka pēckāzu depresiju var piedzīvot ne tikai pats jaunais pāris, bet arī viņu vecāki, kam arī simboliski sākas jauns dzīves posms, jo viņu ģimenei pievienojas jauns loceklis. Tāpat šis stāvoklis var skart vedējus, kas ilgāku laiku ir aktīvi iesaistījušies organizēšanas procesos, nereti noliekot malā savas ikdienas rūpes un citas atbildības. Nepieciešams vien saprast, no kurienes šai sajūtai “aug kājas” un ko darīt, lai šīs skumjas pārvarētu.

Izvirzīt jaunus mērķus un sapņus

Lai pārvarētu pēckāzu depresiju, pirmais solis ir mainīt fokusu – tā vietā, lai koncentrētos uz kāzu dienu, jāsāk fokusēties uz laulību un jūsu savienību kopumā.

Uzstādot jaunus mērķus un aizraujoties ar tiem, pakāpeniski tiks aizstātas negatīvās un depresīvās sajūtas.

  1. Pirmkārt, ja līgava vai līgavainis jau kāzu plānošanas procesā apzinās, ka ir no tiem cilvēkiem, kas vairāk koncentrējas uz kāzu dienu, nevis gaidāmajām pārmaiņām abu attiecībās, tad jau savlaicīgi vajadzētu mainīt fokusu.
  2. Protams, ir skaisti un arī svarīgi padarīt kāzu dienu par vienu no skaistākajām dzīves dienām, bet arī pirmskāzu laikā vajadzētu savā starpā runāt par to, kas sekos pēc kāzām, ko abi kopā vēlaties paveikt, kādi ir jūsu mērķi, sapņi… Vajadzētu sākt ar reālām, tuvākajā nākotnē izpildāmām lietām, piemēram, izsaiņot kāzu dāvanas, iztērēt uzdāvinātās dāvanu kartes, izremontēt guļamistabu, izplānot kādu tuvāku vai tālāku ceļojumu, tādējādi panākot aizrautības sajūtu par gaidāmo.
  3. Tāpat jaunā pāra ikdienas dzīvē vajadzētu iekļaut daudz priecīgus un aizraujošus notikumus, jo prieks palīdz vienam ar otru daudz vairāk satuvināties arī jau esot laulībā.

Pārrunāt ar speciālistu

Skumjas, kas pārņem pēc kāzām, nepieciešamības gadījumā var pārrunāt arī ar profesionāli – psihoterapeitu, attiecību kouču vai kādu padomdevēju, piemēram, mācītāju, kas jūs salaulāja.

Reizēm skats no malas uz esošo situāciju lieti noder un palīdz ieraudzīt lietas un situācijas citādākā gaismā. Dažkārt jaunā sieva vai vīrs slēpj šīs pretrunīgās sajūtas, kas viņu pārņēmušas pēc kāzām, nevēloties otru aizvainot, tomēr vajadzētu būt atklātiem pret mīļoto un atzīt savu vājumu. Iespējams, ka tieši jūsu mīļotais cilvēks atradīs īstos vārdus, kas jums ļaus visu ieraudzīt pavisam citādākā gaismā. Uzticība laulībā ir ļoti svarīga, un šī ir lieliska iespēja, kad to praktizēt.

FOTO: OLIVIER DE RYCKE, HOLDME PHOTOGRAPHY, NAIRA KOSYAN
Citi Raksti