Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Izvēlies iedvesmojošākos kāzu stāstus pēc saviem kritērijiem, izmantojot filtru zemāk. Atrodi savu sapņu kāzu iedvesmu un saglabā to savā profilā!

Gadalaiks

Stils

Krāsa

Svinību Vieta

Vide

KATRĪNA & JĀNIS

KATRĪNA & JĀNIS

katrīna & jānis kāzu stāsts


Savas kāzas svinējām šogad 26.augustā. Ceļš līdz tām nemaz nebija tik ātrs un vienkāršs, tomēr tagad esam sajūsmā par to, cik kāzas izvērtās skaistas, vienkāršas un nepiespiestas.

Ne bērnībā, ne pusaudžu gados, ne arī jau pieaugušā vecumā nebiju domājusi, kādas būs manas kāzas.

Zināju, ka tās būs, zināju, ka gribu, lai tās ir skaistas, bet tas arī viss. Tāpēc liels bija mans pārsteigums, ka tiklīdz kā paziņojām par saderināšanos, visi uzreiz prasīja, vai mums jau zināms kāzu datums, vieta, tematika un vēl visādi sīkumi. Spēju tikai raustīt plecus un teikt, ka neesmu par to īpaši domājuši, jo steigu kāzu svinēšanai nejutām.

Ilgi nevarējām saprast “kur”, “kad”, “kā” un patiesībā arī “kāpēc” kāzas svinēt. Jautājums “kāpēc” bija ļoti pragmatisks - mēs esam kopā tik ilgi un piedzīvojuši tik daudz, tāpēc bijām droši, ka zelta riņķis pirkstā nemainīs faktu, ka paliksim kopā. Tam sekoja citi tik pat pragmatiski un loģiski lēmumi. Izlēmām visus savus iekrājumus ieguldīt savas ģimenes mājas būvniecībā, spriežot, ka krāto naudu tikai saprātīgi ir novirzīt mājai nevis vienas dienas tusiņam.

šī gada vasarā ģimenes svinībās, kad, kā jau parasti, visi jautā: “nu kad tad kāzas?” pirmo reizi pateicām skaļi, ka ar māju un ar finansiālu atkopšanos pēc tās uzbūvēšanas, kāzas mums sanāk tikai pēc 3-4 gadiem. Paši samulsām, jo nekad neaptvērām, ka kāzas atliekam uz tik ilgu laiku. Tā nu mēs metām visu pie malas un nolēmām par labu mazām, bet skaistām kāzām jau šogad - kamēr vēl vasara. Budžets mums patiesi nebija liels, tomēr mēs vienkārši vēlējāmies viens otru saukt par vīru un sievu.

Rezultātā, mēneša laikā noorganizējām kāzas paši savam priekam.

Iekļaujot to, ko vēlamies un bez sirdsapziņas pārmetumiem, izmetot laukā to, kas mums nebija svarīgs. Brīvi izvēlējāmies, kādas tradīcijas un cik lielā mērā īstenosim - kūka bija daļa no procesa bez liela trača un uzsvara uz tās ēšanu, pirmo deju vienkārši izlaidām, savukārt, dāvanas vecākiem gatavojām gandrīz tikpat ilgi, kā plānojām kāzas, un mičošanu mums pilnā programmā novadīja folkloras kopa Putni.

Viesi bija tikai mūsu vecāki un vedēji. Vecākus aicinājām uz ceremoniju un pēc tam kopīgi pasēdējām, baudot uzkodas ar šampanieti. Interesanti, bet tas mudināja mūsu vecākus sākt savstarpēji komunicēt, kā rezultātā viņi šajā dienā paši saorganizējās un kopīgi devās pusdienot restorānā. Patiesībā, jāsaka, ka mums ir ļoti paveicies, jo vecāki pie visiem mūsu “netradicionālajiem” kāzu lēmumiem bija ļoti atbalstoši un priecājās, ka esam spējuši būt drosmīgi un svinēt kāzas, kā to paši vēlamies. Tālāko dienu pavadījām ar vedējiem nepiespiestā un mīļā gaisotnē.

Braucām fotogrāfēties kopā ar brīnišķīgo Kristīni Klupšu (VOW Foto), kuras spēja iemūžināt sajūtas vienā attēlā, ir apbrīnojama, un ļauj mums tagad skatīties mūsu kāzu bildes, vēl un vēlreiz izdzīvojot visu kāzu dienu. Vēlāk veicām pa kādam vedēju sagatavotam uzdevumam, un vakarā pāros gleznojām lieliskās Maijas Muižnieces vadībā, kā rezultātā gan mums, gan vedējiem ir pašu gleznota piemiņas glezna. Diena bija miera, mīlestības un skaistuma pilna. Par to gan liels paldies jāsaka arī mūsu dekoratorei Gintai Abrickai (Brightly Events), kura par mums parūpējās vairāk, nekā to varējām iedomāties.

Vai kas mainījās, tagad, kad gredzens pirkstā?

Vai bija tā vērts mēnesi satraukties, plānot un cerēt, kaut viss tajā dienā izdotos? Noteikti! Esam laimīgi, jo varam teikt, ka tā patiesi bija brīnišķīga, neaizmirstama un fantastiska diena, ko varam saukt par savas laulības sākumu. Un man par lielu pārsteigumu mazas, tomēr izmaiņas jūtu - ikdienā labi atceramies savus zvērestus, ko viens otram solījām, un ir pazudis mazais jautājums prāta dziļākajā stūrī “vai mūsu attiecības “strādās”?” un tā vietā ir nācis daudz lielāks un spēcīgāks jautājums “kā tās “strādās”?”. Tas mums liek vairāk rūpēties vienam par otru, pacensties un lieku reizi piekāpties, saskatot gan sevī, gan otrā rūpes un mīlestību.

/Katrīna & Jānis/


Mūsu kāzu diena nebūtu iedomājama bez:

Kāzu fotogrāfs: KRISTĪNE KLUPšA / VOW FOTO

Kāzu salons: LIGHT ROOM RIGA

Dekorācijas: GINTA ABRICKA / BRIGHTLY EVENTS

Floristika: AMIE ZIEDI (līgavas pušķis, matu rotas un vīra piespraude)

Make-up: DITA GRAUDA

Frizūra: AĻONA LIEPIŅA

Folkloras kopa: PUTNI

Kāzu aktivitāte: Gleznotāja / MAIJA MUIŽNIECE

Un, protams, mūsu vecākiem un vedējiem ❤