Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Dabai draudzīgas jeb ekoloģiskas kāzas 2022

Sabiedrība teju visā pasaulē aizvien apzinātāk pievērš uzmanību vides aizsardzībai un ilgtspējai. Jūtams, ka pēdējos gados pasaulē ir izteikta tendence vides aizsardzībā - samazināt plastmasas lietošanu, dzīvot iespējami bez atkritumiem un pielietot zero waste principus.

Lai videi draudzīgs dzīvesveids kļūtu pilnvērtīgs un patiess, arī svētkos un kāzās ir iespējams atbalstīt ilgtspējīgu nākotni, nemazinot svētku krāšņumu un jaudu.

Lai realizētu ekoloģiskas kāzas, jāplāno un jāizskata visi kāzu plānošanas procesa aspekti, pievēršoties izpratnei par dabai draudzīgām kāzām.

Foto: JORDAN WOTH

Ilgtspējīgi, pārstrādāti un dabai draudzīgi dekori

Kāzu dekorācijas ir viena no svarīgākajām detaļām, kas atspoguļo kāzu stilu, un veido vēlamo noskaņu, kas raksturo pašu pāri. Visbiežāk lielās ziedu kompozīcijas, baloni, papīrlietas, konfetti un citi dekori pēc svinībām tiek izmesti. Tam ir risinājums - dekorāciju izveidei izvēlēties vienkāršākus, pārstrādājamus produktus, kas nekaitēs dabai.

Viens no piemēriem ir dabai draudzīgs eko materiāls - konfetti, kas sadalās augsnē. Tas ir ļoti būtiski, jo, piemēram, zālienā vai pļavā organizētās svinībās, šo dekoratīvo prieku ir praktiski neiespējami satīrīt. Kā zināms, bieži vien arī kāzu svinību vietas neatļauj izmantot konfetti tieši šāda iemesla dēļ.

Foto: JORDAN WOTH

Pirms izvēlēties dekoratīvus priekšmetus, kas tiks izmantoti tikai vienu reizi, jāpadomā divreiz. To vietā var izvēlēties savām kāzu dekorācijām citus aksesuārus, radot savādāku atmosfēru, un aizstāt grieztos ziedus ar augiem podos, kurus viesi pēc kāzām var paņemt līdzi uz mājām. Kāzu galda dekorēšanā arī var izmantot ziedus podos.

Dabai draudzīgas svinības var panākt arī ar minimālismu kāzās, piemēram, galda kartīšu izgatavošanai, kuras tiek izmantotas galda rotājumos un palielina papīra patēriņu, izvēloties organisko papīru.

Foto: JORDAN WOTH

Dienasgaismas priekšrocības

Ja kāzu norises vieta ir tālu no pilsētas, noder ņemt vērā priekšrocības, kas spēlēs lomu kāzu plānošanā. Dabai draudzīgas kāzas var rīkot dienas pirmajā pusē vai pat saullēktā, izvēloties kāzu svinību vietu, kurā izmantot dienasgaismas priekšrocības; izmantot klajas debesis vai stikla nojumi. Zem klajas debess rīkotās kāzās būs labāks apgaismojums, kas ļaus ietaupīt elektrības patēriņu un samazināt gaisa kondicionēšanas radīto enerģijas patēriņu.

Dienasgaisma ir labākā gaisma skaistām fotogrāfijām - pozitīvs ieguvums kāzu fotogrāfiem!

Foto: JORDAN WOTH

Kāzu svinību vieta tuvāk kāzu viesiem

Mēs zinām, ka katrs pāris, kurš vēlas apprecēties, vēlas atrast jaunas un neparastas kāzu svinību vietas, kas atrodas tālāk no pilsētas, un bieži vien ir arī atbilstošākas kāzu budžetam. Tomēr, ja kāzu norises vieta atrodas tālu no pilsētas vai vietas, kur mitinās jaunais pāris, viesi visdrīzāk dos priekšroku katrs savam transportlīdzeklim, lai sasniegtu kāzu norises vietu. Tādējādi palielināsies oglekļa emisija un degvielas patēriņš. Izvēloties visiem kāziniekiem stratēģiski pieejamu vietu, dabā tiks izdalīts mazāk oglekļa emisijas; tas nozīmē arī ietaupījumus kāzu viesiem.

Ieteikums: iznomāt viesiem autobusu un nodrošināt ērtu un videi draudzīgu transportu uz kāzu svinību vietu.

Foto: JORDAN WOTH

Organiskā ēdienkarte un pārpalikumu ziedošana

Mūsdienās ir kāzu norises vietas, kurās viesu ēdināšanā tiek izmantoti bioloģiskie produkti un ir sagatavotas ekoloģiskas ēdienkartes.

Jūs varat atrast kāzu norises vietas, kas piešķir dabai draudzīgu kāzu garšu!

Ir vērts padomāt par to, ko darīt ar pārtiku, kas kāzās paliks pāri. Iepriekš detalizēti jāvienojas ar maltītes organizētājiem un jāpārliecinās, ka tiek pagatavots nepieciešamais apjoms ēdiena. Bieži vien ēdiens tomēr paliek pāri, to pēcāk var šķirot un ziedot dzīvnieku patversmei.

Kā mūsdienās dara daudzi vides aizsardzības uzņēmumi - iesaka veidot galda klājumu uz bioloģiskā papīra ar informatīvu kartīti: “Pārtika, kas netiek patērēta šajās kāzās, tiks ziedota dzīvnieku patversmēm. Mūsu mazo draugu drošībai un veselībai, pēc maltītes, lūdzu, ievietojiet zobu bakstāmos un līdzīgus priekšmetus tiem sagatavotos traukos.” šādu informāciju var arī dekoratīvi izvietot uz svinību galda, pielāgojot kāzu stilam.

Foto: JORDAN WOTH

Elektroniskie jeb digitālie ielūgumi

Kāzu ielūgumi ir svarīgāko detaļu saraksta augšgalā, kas atspoguļo kāzu koncepciju un atmosfēru. Dabai draudzīgām kāzām drukātu ielūgumu vietā varat izvēlēties ilgtspējīgas un vienlaikus oriģinālas ielūgumu alternatīvas. Drukāto ielūgumu vietā var izmantot jaunās paaudzes video ielūgumu pakalpojumus vai online ielūgumu izveides iespējas.

Vairāk par digitālajiem ielūgumiem lasi šeit: DIGITĀLIE KĀZU IELŪGUMI - VAĻA TAVAI RADOšAJAI DZIRKSTIJ

Foto: JORDAN WOTH

Ekoloģiska kāzu kleita un dabai draudzīgs līgavaiņa uzvalks

Vai tas ir iespējams? Jā! Kāzu kleitu un uzvalku var izvēlēties no organiska jeb dabai draudzīga auduma, kas dabā spēj sadalīties. Dabai draudzīgu tērpu sarakstā noteikti ir arī zero waste griezums - tērps, kurā izveidē radīts pēc iespējas mazāk pārpalikumu. Kā opcija var būt arī noma vai apģērbu pāršūšana un vintage pērles.

Foto: JORDAN WOTH

Foto: JORDAN WOTH


Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Citi Raksti