Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzas ir brīnišķīgs notikums, kas prasa rūpīgu sagatavošanos un plānošanu. Atkarībā no tā, kāda stila kāzas pāris izvēlējies, veidosies darāmo darbu saraksts. Vienalga, vai plānota intīma ceremonija divatā, vai svinības kuplā draugu un radu pulkā, - bez plānošanas neiztikt. Nereti nākas pieļaut dažādas kļūdas kāzu plānošanā, kas var radīt stresu un nepatīkamas emocijas.

Lai gaidītais notikums būtu patīkamu emociju apvīts, LĪGAVĀM apkopoja biežāk pieļautās kļūdas kāzu plānošanā, lai tev būtu iespēja no tām izvairīties.

Netiek ieplānots kāzu budžets

Saderinātie, sajūsmas pārņemti, bieži aizmirst par kādu svarīgu aspektu kāzu plānošanā - pārim noteikti vajadzēt vienoties par pasākumam atvēlēto budžetu. Ja tas netiks darīts, var gadīties, ka kāzas būs tikai daļēji saplānotas, taču pieejamā nauda jau iztērēta. Tāpēc ir ļoti būtiski jau sākumā nospraust konkrētu summu, kas abiem ir pieņemama. Labi, ja ir atlikta nauda - drošības spilvens - arī neplānotiem tēriņiem.

pieļautās kļūdas kāzu plānošanā
Foto: OLIVIER DE RYCKE / dragonflyweddingphotography.com

Lasi par budžeta plānošanu vairāk šeit: KĀZU BUDŽETS

Kāzu kleita - pārāk dārga un neīstajā laikā

Pēc saderināšanās var būt liels kārdinājums doties uz kāzu salonu, lai atrastu vai pasūtītu savu sapņu kleitu, tomēr veikt kleitas iegādi pirms visa cita ne vienmēr ir pareizais solis. Ja vēl nav apstiprināta kāzu ceremonijas vieta, un izlemts, kāds būs kāzu stils un noskaņa, kleitas iegādi nevajadzētu sasteigt. Vieglāk ir pieskaņot kleitu pasākumam, nevis otrādi.

Turklāt, ja kāzu kleita ir pirmais pirkums, var rasties kārdinājums iztērēt pārāk lielu summu no kāzu budžeta. Protams, kleitas iegādi nevajadzētu atstāt uz pēdējo brīdi. Vislabāk to darīt 3-6 mēnešus pirms kāzu ceremonijas.

Meklē savu kleitu šeit: KĀZU KLEITAS

pieļautās kļūdas kāzu plānošanā
Foto: OLIVIER DE RYCKE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Netiek iesaistīts līgavainis

Daudzas sievietes savu kāzu dienu ir izsapņojušas jau bērnībā, tāpēc saprotams, ka līgava var aizrauties ar kāzu plānošanu, aizmirstot pakonsultēties ar topošo vīru. Daudzi vīrieši ir priecīgi plānošanas grožus atdot savas līgavas rokās, tomēr ir būtiski svarīgākās detaļas apspriest kopā.

Attiecībām, tāpat kā laulībai, ir nepieciešami divi cilvēki, tas pats attiecas uz kāzu plānošanu. Iesakām iegādāties plānotāju gan sev, gan līgavainim, kur pierakstīt darāmos darbus. Svarīgo notikumu plānojot kopā, varēsiet sniegt viens otram nepieciešamo atbalstu, pieņemt svarīgus lēmumus un stiprināt attiecības.

Iegādājies plānotāju šeit: KĀZU PLĀNOTĀJS

pieļautās kļūdas kāzu plānošanā
Foto: KLAIDS LIELBIKSIS

Nav strukturēta plāna

Ja tiek izmantoti kāzu plānotāja pakalpojumi, šī nebūs problēma. Taču, ja kāzas plānosiet paši vai kopā ar vedējiem, ir ļoti svarīgi sastādīt plānu. Kāzu plānošana soli pa solim būs daudz organizētāka un sagādās mazāk stresa, nekā tad, ja plāna nebūs, un viss notiks haotiski.

Atrodi savu kāzu organizatoru šeit: KĀZU AĢENTŪRAS UN KĀZU RĪKOTĀJI

Viss tiek saskaņots pa telefonu

Plānojot kāzas, ir svarīgi, lai visas vienošanās ar kāzu ēdinātājiem, dekoratoriem un organizatoriem tiktu fiksētas ne tikai telefoniski. Dažkārt, plānojot kāzas, ir iespējams sarunāt izdevīgākas cenas un piedāvājumus, nekā norādītas iestādes mājas lapā vai cenrādī. Ja vienošanās veikta elektroniski, piemēram, e-pastā, jums ir pierādījums, ka tāda vispār notikusi. Ja viss tiek izrunāts telefoniski.

Var gadīties, ka pakalpojuma sniedzējs piemirst par jums piedāvāto cenu, - tad būs grūti pierādīt pretējo.

pieļautās kļūdas kāzu plānošanā
Foto: OLIVIER DE RYCKE

Pārāk liela ģimenes un draugu ietekme

Saprotams, ka plānojot kāzas, tuvinieki un draugi priecāsies palīdzēt. Dažkārt ir vērtīgi uzklausīt padomus un ieteikumus, taču, ja izjūtat spiedienu no viesu puses, tā ir zīme, ka viņu iesaiste kāzu plānošanā radīs tikai sarežģījumus. Pārim ir jāapzinās, ka šie ir viņu svētki, tātad viņu noteikumi. Nevajadzētu ļaut citiem ietekmēt viesu sarakstu, ēdienkarti vai citas ar kāzām saistītas detaļas.

Kāzas ir īpaši svētki jaunlaulātajiem, nevis pasākums, kurā izdabāt citu vēlmēm.

pieļautās kļūdas kāzu plānošanā
Foto: KLAIDS LIELBIKSIS

Neuzticēšanās kāzu aģentūrai

Ir pāri, kas kāzu plānošanu uztic profesionāļiem, tādējādi aiztaupot sev rūpes un stresu. Ja reiz izvēlēta šāda iespēja, neuzticēšanās un kāzu plānotāju darba kritizēšana noteikti sarežģīs procesu. Jums joprojām ir tiesības būt iesaistītiem katrā kāzu plānošanas posmā, taču katra sīkuma kontrolēšana un apšaubīšana radīs papildus spriedzi un stresu gan jums, gan kāzu aģentūrai.

pieļautās kļūdas kāzu plānošanā
Foto: KLAIDS LIELBIKSIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Fotogrāfa meklējumi atlikti uz pēdējo brīdi

Saprotams, ka darbu ir daudz, un ir grūti pagūt visu, tomēr fotogrāfa meklējumus nevajadzētu ierindot darāmo darbu saraksta apakšgalā. Visbiežākās kļūdas kāzu plānošanā ir fotogrāfa un videogrāfa meklēšana pārāk vēlu. Labākie profesionāļi tiek rezervēti pat vairāk kā gadu iepriekš, tāpēc, ja vēlaties kvalitatīvas kāzu fotogrāfijas, sāciet par to domāt laicīgi.

Meklē savu īsto kāzu fotogrāfu šeit: KĀZU FOTOGRĀFI

Un videogrāfu šeit: KĀZU VIDEO

pieļautās kļūdas kāzu plānošanā
Foto: KLAIDS LIELBIKSIS

Izvairīšanās no palīdzības

Ir pāri, kas izvēlas kāzas plānot paši. Ja tās ir ļoti nelielas vai pat bez viesiem, iespējams, palīdzība nav nepieciešama, taču jāatceras, ka tā var noderēt. Lai nerastos neplānotas ķibeles un neveiksmes, vēlams iesaistīt vismaz vēl kādu palīgu. Kāzu plānošana vedējiem tiek uzticēta visbiežāk, taču tikpat labi var palīdzēt labākā draudzene vai kāda cita uzticības persona.

Koncentrēšanās uz negatīvo

Ikvienā kāzu dienā, pat visrūpīgāk izplānotajā, būs kāds neplānots misēklis. Jāatceras, ka šajā dienā svarīgākais ir divu cilvēku savienība, nevis salvetes nepareizajā krāsā.

Centies fokusēties uz būtisko un izbaudi katru mirkli, jo tas ir unikāls un īpašs.

pieļautās kļūdas kāzu plānošanā
Foto: OLIVIER DE RYCKE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Foto: OLIVIER DE RYCKE, KLAIDS LIELBIKSIS

Vizuālā satura māksliniece: KSENIJA BELCA-BESLER


Lasi arī: BIEŽĀK PIEĻAUTĀS KĻŪDAS, PLĀNOJOT KĀZAS

Citi Raksti