Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Maskas sejai kļūst par rudens/ziemas sezonas aksesuāru, bez kura neiztikt nedz ikdienā, nedz svētkos. Līdz ar to apgūstam jaunas iemaņas, zināšanas, ieviešam nebijušus ieradumus. Viens no jaunajiem jautājumiem pasaulē, kurā jāvalkā sejas maskas – kā zem tās saglabāt grimu.

Lai arī sejas maskas ir jauns aksesuārs, ko var pieskaņot gan apģērbam, gan ar tā krāsu izcelt matu, ādas un acu krāsas toni, tomēr ar to nepietiek – gribas izbaudīt make up pasaules sniegtos labumus tikpat ļoti, kā līdz šim!

Saskaramies ar dažādiem pārbaudījumiem grima saglabāšanā – tā ir materiāla saskare ar ādu, svīšana un iespējama alerģiska reakcija jeb tā saucamā maskne.

sejas maska un make up
Foto: PINTEREST

Make up idejas un padomi

Tā kā ādai zem maskas ir saskare ar maskas materiālu un apgrūtināta gaisa piekļuve, grims jāveido noturīgāks, kā ierasts. Akcents masku laikmetā jāliek uz acu grimu, ko maska itin nekā neietekmē, bet ko darīt ar sejas ādu?

Un – vai vērts lietot lūpukrāsu?

sejas maska un make up
Foto: PINTEREST
sejas maska un make up
Foto: PINTEREST

Make up līdzekļi sejas ādai

  • Matēta grima bāze

Tā matē un sagatavo ādu pirms pārējās kosmētikas uzklāšanas, samazina grumbas un poras, tās neaizsprostojot, veido gludu pamatu grimam, izlīdzinot ādas tekstūru. Lietojot grima bāzi, make up būs noturīgāks. To uzklāj uz tīras ādas plānā kārtā un ļauj vismaz minūti nožūt, lai nofiksējas.

  • Tonālais krēms

Valkājot sejas masku, jāizvēlas ilgnoturīgu tonālo krēmu, kas piemērots sejas ādas tipam.

  • Pūderis

Viegls, caurspīdīgs pūderis būs papildu produkts, kas līdzēs saglabāt noturīgu grimu visas dienas garumā. Ar pūdera daudzumu gan nevajag aizrauties – vien viegli uzklājat uz sejas ādas, lielāku uzmanību pievēršot T zonai, lai absorbētu eļļas no tonālā krēma, ja izvēlētā krēma sastāvā tādas ir.

  • Vaigu sārtums

Lai vaigu sārtums turētos ilgi, ieteicams lietot gan krēmveida sārtumu, gan pūderveida, kā pirmo uzklājot krēmveida sārtumu un krāsu ādā nostiprinot ar mitru sūklīti.

  • Grima fiksators

Kad uzkrāsotas arī uzacis un acis, kā punkts uz i ilgnoturīga grima panākšanai ir izsmidzināms grima fiksators, kas nodrošinās grima neizsmērēšanos. Ieteicams to izsmidzināt pār seju X formā un pēc tam – T formā.

sejas maska un make up
Foto: PINTEREST

Lūpukrāsa zem sejas maskas?

Ja izvēlaties krāsot lūpas, kaut arī būs jāvelk sejas maska, jāizvēlas noturīgs lūpu kontūrzīmulis un matēta lūpukrāsa, kas neizsmērēsies. Jo spīdīgāka, krēmīgāka lūpukrāsa – jo mazāk tās būs palicis pāri uz lūpām pēc maskas novilkšanas. Lai lūpu kosmētika labāk turētos, pirms tās uzklāšanas vēlams veikt pīlingu, bet kosmētikas uzklāšanu sākt ar viegu piepūderēšanu, lai lūpu krāsai ir pie kā pieķerties.

Pēcāk nokrāsojiet lūpas ar zīmuli (ne tikai kontūras), kura tonis ir pietuvināts dabiskai lūpu krāsai. Kad tas izdarīts, laiks uzklāt divas kārtas matētās lūpu krāsas, pabeidzot noturīgo krāsojumu ar vieglu pūdera kārtiņu.

sejas maska un make up
Foto: PINTEREST

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: PINTEREST


Lasi arī: LĪGAVAS MANIKĪRS UN TĀ AKTUALITĀTES

Citi Raksti