Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZU FOTOGRĀFS GINTS FREIMANIS: IR KADRI, KAS TIEK VIENKĀRŠI UZDĀVINĀTI

KĀZU FOTOGRĀFS GINTS FREIMANIS: IR KADRI, KAS TIEK VIENKĀRŠI UZDĀVINĀTI

Fotogrāfs Gints Freimanis nule Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācijas rīkotajā konkursā atzīts par Latvijas Kāzu fotogrāfu 2016. Tā noteikti nav nejaušība, jo reiz jau pirms četriem gadiem Gints šo titulu bija ieguvis. Latvijas kāzu fotogrāfu vidū tas noteikti ir liels sasniegums, un neapšaubāmi Gintam tas ir izdevies – katra konkursa bilde ir stāsts, ne tikai mirklis. Līgavām.lv iepazīstina ar pašu Gintu un viņa radītajām fotogrāfijām.

Fotogrāfs ar romantiķa dvēseli

Jautāts, kā pats domā, kādēļ viņam izdevies apsteigt savus konkurentus un kļūt par Gada kāzu fotogrāfu, Gints atzīst, ka, pirmkārt, bilžu atlasei veltījis salīdzinoši daudz laika un, otrkārt, centies piemeklēt ne tikai estētiskas fotogrāfijas, bet tādas, kurām būtu pašām savs stāsts. Pirmais iespaids par Gintu daudziem cilvēkiem varētu būt šķietami nemainīgs – salīdzinoši intraverts un kluss cilvēks. Tomēr Ginta gadījumā ir vietā teiciens – neskati vīru pēc cepures. Tas tiesa, labāk skatīt viņu pēc viņa darbiem.

“Mans uzdevums kāzu dienā nav dabūt ārā jaunā pāra emocijas. Es ķeru īstās un neviltotās emocijas un mirkļus – tas ir tas, ko es daru,”

stāsta Gints, atzīstot, kas savas salīdzinoši intravertās personības dēļ katras fotografētās kāzas viņam ir kā sava veida izkāpšana ārpus komforta zonas. Sava veida izaicinājums un pierādīšana sev pašam, ka to spēj. Un tā jau desmit gadu garumā, jo tieši tik ilgs laiks pagājis, kopš Gints nofotografēja pirmās kāzas. Kāzu fotogrāfija šajā laikā noteikti ir mainījusies Latvijā, pārliecināts Gints. Arī viņa paša radītās bildes apstrādes procesā kļuvušas citādākas. Nemainīgs ir tikai viens – jaunie pāri aizvien vēlas Gintu par savu kāzu fotogrāfu. “Fotogrāfs neizvēlas pārus, bet pāri izvēlas fotogrāfu. Mani pāri ir ļoti dažādi, iespējams tādēļ man ir iespēja uzņemt arī tik dažādas bildes. Esmu fotogrāfējis gan vienkāršas kāzas pirtī, gan greznas kāzas pilīs. Tā ir mana priekšrocība,” uzskata Gints. Bet par skaistāko vietu kāzu ceremoniju Gints, sirdī būdams romantiķis, uzskata jūras krastu. “Kurā gan vēl profesijā ir iespējams redzēt un just tik daudzas brīnišķīgas lietas, ja ne, esot fotogrāfam,” retoriski jautā Gada Kāzu fotogrāfs Latvijā 2016.

Gredzeni sukulentā – 1. vieta kategorijā “Detaļas”

Kā jau lielākā daļa kāzu fotogrāfi, arī Gints mēdz palūgt pārim viņu gredzenus, lai nofotografētu tos atsevišķi. Šī bilde tapa tieši tādā reizē, Salaspils botāniskajā dārzā, kad Gints uz brīdi aizņēmās jaunā pāra gredzenus, lai radītu kādu bildi. “Tur, protams, bija daudz un dažādu augu, starp kuriem centos atrast piemērotāko. Izmēģināju dažādus variantus, līdz nejauši pamanīju kādu sukulentu, kas man šķita interesants un estētisks. To arī izmantoju. Dažus mēnešus vēlāk jau bilžu apstrādes procesā sāku eksperimentēt ar šo uzņemto kadru, līdz nonācu pie esošā varianta – gredzeni kopā ar augu veido tādu kā ornamentu.

Mēģināju saprast, ko fotogrāfijā redzamais varētu simbolizēt un pastāstīt, līdz nonācu pie nosaukuma “Dabīgs process”. Process, kas simbolizē divu cilvēku attiecību attīstību, līdz tiek mīti gredzeni,” par fotogrāfiju stāsta Gints.

“Opportunities” – 5. vieta kategorijā “Jaunais pāris”

Tieši šī bilde kategorijā “Jaunais pāris” 306 bilžu konkurencē ieguva 5.vietu. “Iepriekšējos gados, pētot man nodotās kartes ar kāzinieku maršrutiem, biju pievērsis uzmanību kādai vietai pie Kaņiera ezera. Iepriekš tur nekad nebiju bijis, taču jutu, ka tur noteikti vajadzētu piebraukt, kad rastos tāda izdevība. Šī izdevība radās pagājušajā gadā. Izrādījās, ka tajā vietā ir laivu bāze un skatu tornis, no kura paveras fantastisks skats uz laivu piestātni. Pašam paliekot tornī, palūdzu jauno pāri nostāties pie laivām, pēc kā arī tapa šī bilde, kurai devu nosaukumu “Opportunities” jeb iespēju izmantošana par to, ka pāris simboliski kāpj savā vienīgajā laivā, lai peldētu un izmantotu šo sniegto iespēju,” par bildes tapšanas aizkulisēm stāsta Gints.

Uzdāvināts kadrs

Šī dūmu bilde faktiski varēja arī netikt uzņemta, ja vien nebūtu filmētāju Riverside Films iniciatīva naktī pēc pusnakts vest jauno pāri ārā un piefilmēt materiālu savām vajadzībām. Viens prožektors un dūmu sveces bija viss, kas nepieciešams, lai noķertu neparastākus kadrus. “Pamatā šī fotogrāfija ir pelēcīga, taču sižetam pelēkais tonis pavisam nepiestāvēja, nācās to padarīt izteiksmīgāku. Manuprāt, rezultāts ir pietiekami izteiksmīgs, un bilde runā pati par sevi.

Nereti ir tā, kad kāds labs kadrs pie fotogrāfa atnāk pats no sevis, it kā to kāds viņam uzdāvinātu. Vien atliek spēt to notvert,” pārliecināts Gints.

Citi Raksti