Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Sazināties ar ZIEDLEJAS | labsajūtas komplekss


Nosūtot ziņu, es piekrītu Līgavām.lv privātuma politikai un lietošanas noteikumiem.


Vēlos saņemt ziņu uz


Ziedlejas ir labsajūtas komplekss Gaujas Nacionālajā parkā, kurā vairāku stundu garumā baudīt uzlādējošus pirts rituālus mūsdienīga dizaina pirtīs un nesteidzīgi atpūsties dabas ieskautajās Stikla istabās.

Īpaši pirts rituāli tiek piedāvāti arī topošajām līgavām un līgavaiņiem, kā arī jaunajam pārim kopā.


Dabas SPA

Mums latviešiem līdzīgi kā citām ziemeļu tautām pirts ir sena un nozīmīga kultūrvēsturiska attīrīšanās tradīcija, dvēseles dziednīca un vieta miesas un gara attīrīšanai. Lai gan citas tautas pirtī arī izmanto dabas veltes, tieši latviešu pirts izceļas ar daudzveidīgo augu pielietojumu, izmantojot ne tikai dažu koku sugu slotas, bet arī visdažādākos augus.

Ziedlejās ir trīs pirtis - Stikla Pirts, Dūmu jeb Melnā Pirts un Vilnas Pirts, kas tapušas mūsdienīgā dizainā, tai pašā laikā balstoties tradicionālajā arhitektūrā. Vēsajā sezonā pirts kontrasti kļūst lielāki, pirts pieredze sasilda, atbrīvo un iedvesmo. Dūmu un stikla pirtī pirtnieki noper tā, ka par neko negribas domāt kā tikai par sevi un esošo mirkli, savukārt vilnas pirts aizved neticami meditatīvā piedzīvojumā.

 

Pirts rituāls kādam īpašam notikumam par godu

Pamata pirts kūre ir līdz četras stundas garš, bagātīgu procedūru klāsts pirtī, ar galveno mērķi dot atpūtu miesai un garam, atslābināt ķermeni, dot atelpu no ikdienas steigas un saspringuma, kā arī atgūt jaunu spēku un līdzsvaru sevī. Īpašais pirts rituāls (piemēram, pirtīžas, dzimšanas dienas, līgavas, pāra līdzināšanas vai dziednieciskais rituāls) ir sevišķs notikums pirtī 4-6 stundu garumā, Ziedleju meistaru vadībā, kura laikā tiek veiktas secīgas darbības ar noteiktu nodomu, sajūtu un enerģētiku. šāda tipa rituāls prasa īpašu gatavošanos gan no meistaru puses, gan arī īpašu noskaņošanos pašiem pirtsmīļiem. Pirtī veiktās rituālās darbības ir nozīmīgas visas turpmākās dzīves laikā, tādēļ šāda tipa rituālu norise prasa iepriekšēju saziņu ar pirts meistariem, lai precizētu rituāla norises aspektus un sūtību.


Nakšņošana ar skatu zvaigznēs

Ziedlejās ir četras dizaina mājiņas - Stikla istabas. Tās atrodas starp pļavām un mežiem, blakus seniem ozoliem un ir Gaujas Nacionāla parka ieskautas. Ideāla atpūta pāriem un nelielām ģimenēm.

Stikla istabas augstums un lielie logi rada plašuma sajūtu. Tajā ir paceļams un nolaižams galds, ērta paceļama un nolaižama divguļamā gulta, kā arī neliels otrā stāva mansards ar divvietīgu matraci.

Lēna, katra kvadrātmetra izdzīvošana un simbioze ar dabu ir dažas no galvenajām šīs vietas iezīmēm.


Rezervācija un cena

Rezervēt pirts rituālus un atpūtu stikla istabā iespējams mājaslapā www.ziedlejas.lv

Nakšņošanas dizaina apartamentos nedēļas nogalēs (Pk-S un S-Sv), kā arī svētku dienās 150 EUR, pārējās dienās 130 EUR

Pirts rituāls sākot no 260 EUR


Citas aktivitātes

Blakus atrodas Gauja un lieliski pastaigu un pārgājienu maršruti, kas gan kājāmgājējus, gan velobraucējus aizvedīs skaistā piedzīvojumā līdz Ziedleju klintīm, Velnalas klintīm, Siguldai vai Krimuldai.

Iespējams arī iznomāt kvalitatīvos Cannondale velosipēdus.