Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

6 TRIKI, KĀ LIELAS KĀZAS PADARĪT PERSONISKĀKAS

6 TRIKI, KĀ LIELAS KĀZAS PADARĪT PERSONISKĀKAS

Mēs dzīvojam sociāli aktīvā laikmetā, kad par draugiem kļūst gan darba kolēģi, gan dažādos pasākumos iepazīti cilvēki un nereti mēs viņus visus vēlamies uzaicināt būt klātesošiem savā īpašajā dienā – kāzu dienā. Tomēr pat, ja kāzu viesu skaits jau sniedzas krietni pāri 100 cilvēkiem, arī lielas kāzas ir iespējams padarīt personiskākas.

LĪGAVĀM.LV apkopoja dažas idejas, kas palīdzēs rast īsto svētku intimitāti LIELĀS KĀZĀS.

1. SARĪKO VAIRĀKUS PIRMSKĀZU PASĀKUMUS!

Pat, ja jūs kāzās esat plānojuši ielūgt visus tuvākos un tālākos radiniekus, draugus un paziņas, viesu skaitam sniedzoties jau pāri vairākiem simtiem, tas nenozīmē, ka jūsu kāzas nevar būt personiskas. Lielā diena patiešām būs vārda “liela” cienīga, bet katrā ziņā tādēļ ne mazāk nozīmīga.

Ir skaidrs, ja kāzās ir vairāki simti viesu, ar katru parunāt vakara gaitā neizdosies, tādēļ jau pirms tam var apdomāt par atsevišķu pirmskāzu pasākumu rīkošanu.

Tās varētu būt svētdienas brokastis ar draugiem, vakariņas ar tuvākajiem ģimenes locekļiem, kopīgs izbrauciens ar darba kolēģiem – variācijas, ko darīt var būt dažādas, bet šādi mazāki pasākumi jūsu kāzu viesiem dos sajūtu, ka viņi nav tikai vieni no daudziem.

kāzu plānošana lielas kāzas
Foto LIENE PĒTERSONE / kāzu rīkotājs Bannté | skaistiem svētkiem

2. NOLĪGSTI LABU DEKORATORU!

Nenoliedzami lielas kāzas jau automātiski pieprasa arī daudz vietas, tādēļ lielu kāzu must have ir labs dekorators.

Savas jomas profesionālis pratīs izmēros lielu telpu iekārtot tā, lai tajā pastāvētu intimitāte.

To izdosies panākt gan spēlējoties ar apgaismojumu, gan dažādām citām dekorācijām. Romantisks apgaismojums, sveces un ne spožs apgaismojums radīs intīmitāti un sajūtu, ka telpā neatrodas vairāki simti cilvēku.

kāzu plānošana lielas kāzas
Foto LIENE PĒTERSONE / kāzu rīkotājs Bannté | skaistiem svētkiem
kāzu plānošana lielas kāzas
Foto LIENE PĒTERSONE / kāzu rīkotājs Bannté | skaistiem svētkiem

3. PIELĀGO CEREMONIJAS UN SVINĪBU VIETU!

Lielās kāzās īpaši jādomā par ceremonijas vietu.

Ja kāzās ir, piemēram, 200 lūgto viesu, tad lielisks risinājums būtu kāzu ceremoniju rīkot ārā, krēslu izvietojumā ievērojot amfiteātra principu, pašiem laulājoties vidū – tas radīs intīmāku atmosfēru un ļaus izvairīties no situācijas, kad kāds viesis pašā aizmugurē neredz īpašo notikumu.

kāzu plānošana lielas kāzas
Foto JĀNIS RATNIEKS

Tāpat par telpas iekārtojumu jādomā arī viesībās. Lielās kāzās īpaši piestāvēs un labāku sajūtu radīs nevis apaļie galdi, bet gan garie galdi, pie kuriem sēdināt viesus, rosinot asociācijas ar ģimenes kopā sanākšanu, līdz ar to intīmu un personisku ģimenes pasākumu.

kāzu plānošana lielas kāzas
Foto JĀNIS RATNIEKS

4. IERĪKO ĒDIENU STACIJAS!

Lai dotu iespēju viesiem vairāk savstarpēji iepazīties, lielās kāzās varētu noderēt zviedru galda princips. Ejot pēc maltītēm, viesi varēs ne vien izvēlēties sev vēlamo ēdienu, bet arī komunicēt viens ar otru. Tiesa, lielās kāzās jāpadomā par vairākām šādām ēdienu stacijām, lai nebūtu tā, ka vairāki simti viesu vienlaicīgi cenšas nokļūt pie viena galda.

kāzu plānošana lielas kāzas
Ēdinātāji: TERRA
kāzu plānošana lielas kāzas
Foto GATIS LOČMELIS /www.gatislocmelis.com

5. PIEDOMĀ PIE VIESU IZKLAIDES!

Kā mazās, tā lielās kāzās jāpadomā par viesu izklaidi, bet jāsaprot, ka lielās kāzās varētu nepietikt ar vienu atpūtas un izklaides zonu. Lai izvairītos no situācijas, kad viesi stāv rindā, piemēram, lai izmantotu fotostūri, jāpadomā par vairākām šādām izklaides stacijām:

  1. tas varētu būt jau minētais fotostūris (lieliski kalpos gan fotogrāfs, gan daudzās kāzās tik iecienītās fotobūdas),
  2. cigāru bārs ar atpūtas krēsliem kungiem,
  3. chill zona ar dīvāniem, krēsliem un viesu grāmatu tiem, kas vēlas netraucēti apsēsties un parunāties.
  4. Ja kāzu budžets atļauj var nolīgt arī karikatūristu, kas iemūžinās katru kāzu viesi īpašās karikatūrās (kas šajā gadījumā kalpos arī kā dāvaniņa viesiem).
kāzu plānošana lielas kāzas
Foto: LINDA LAUVA

6. PIRMĀ DEJA!

Galu galā, neatkarīgi no kāzu izmēra, svarīgākais priekšnoteikums ir pilnībā izbaudīt īpašo dienu. Cilvēkus vienmēr savieno dejas un, kā zināms, tad uz deju grīdas, jo vairāk cilvēku, jo labāk. Pirms pirmās dejas varat palūgt viesiem izveidot apli, kura vidū nodejot pirmo deju. Tas radīs personiskāku atmosfēru.

kāzu plānošana lielas kāzas
Foto JĀNIS RATNIEKS

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Foto: JĀNIS RATNIEKS, MIKS ŠĒLS, LINDA LAUVA, GATIS LOČMELIS, LIENE PĒTERSONE


Lasi arī: LIELAS, MAZAS, ĪSAS, GARAS – KĀDAS BŪS JŪSU IDEĀLĀS KĀZAS?

Citi Raksti