Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Jo mazāk laika līdz kāzām, jo augstāks stresa līmenis. Konsultējot līgavas, kuras pašas plāno savas kāzas, ievēroju, ka visvairāk stresa līgavām raisa dekorēšanas un ēdināšanas jautājumi. Un tas ir pamatoti, jo ēdināšana un kāzu noformējums ir svarīgākās un bieži arī dārgākās sadaļas kāzu tāmē. Īpaši līgavas uztraucas par to, ka kāzu dienā nespēs kontrolēt šos jautājumus, jo viņām no rīta ir pavisam citi svarīgi darbi - pucēšanās un fotosesija. Taču, ja kāzās nav koordinatora, kurš kāzu dienā visu kontrolē un nepieciešamības gadījumā var ieviest korekcijas un atrisināt radušās problēmas, līgavai pamatīgāk jāsagatavojas pirms kāzām, lai kāzu dienā mazāk uztrauktos par to, vai svinību vietā viss ir labi.

Organizatori: KĀZU FEJA / APSENIECE PHOTOGRAPHY

Kāzu noformējums

1. Detalizēti sastādīta dokumentācija

Noformējuma tāme un  moodboard ar kāzu noformējuma aprakstu un piemēru bildēm ir obligāti dokumenti, kurus jāsastāda, strādājot ar dekoratoru. Moodboard failā jābūt aprakstītam, kāda ir kāzu krāsu gamma un stils, kādi kāzu noformējuma elementi ir paredzēti kāzās un kādā daudzumā tiem jābūt. Pirms kāzām obligāti pārbaudiet, vai visi noformējuma elementi, par kuriem jūs esat runājuši, ir iekļauti moodboard un tāmē.

2. Nekādu mutisko vienošanos

Visu, par ko jūs runājāt ar dekoratoru (vēlmes, norunas utt.), atspoguļojiet rakstiski. WhatsApp čatā vai e-pastā - tam nav nozīmes, galvenais, lai tas būtu kaut kur uzrakstīts. Vienmēr pastāv cilvēciskais faktors (kāds aizmirsa pateikt, kāds aizmirsa pierakstīt), tāpēc, lai izvairītos no konfliktsituācijām, labāk visu informāciju piefiksēt rakstiskā veidā.

Organizatori: KĀZU FEJA / APSENIECE PHOTOGRAPHY

3. Mēnesi pirms kāzām vēlreiz izrunājiet visas noformējuma detaļas

Obligāti mēnesi pirms kāzām sazvanieties vai satiecieties ar dekoratoru un vēlreiz izrunājiet visus jautājumus, kas ir saistīti ar noformējumu. Vēlreiz precizējiet krāsu, stilu, daudzumu. Pajautājiet, kāds dekoratoram ir plāns kāzu dienā, ko un cikos viņš darīs, un cikos kāzu dekorācijas būs gatavas.

4. Noskaidrot visas tehniskās detaļas pirms kāzām

Vai dekoratoram ir vajadzīgas kāpnes, pieeja tehniskajam ūdenim, pagarinātāji vai cits tehniskais aprīkojums, no kuras puses dekoratoram jāpiebrauc uz svinību vietu, cikos viņš atbrauc, kurš pēc svinību zāles dekorēšanas uzkopj zāli utt. Visus šos jautājumus nepieciešams precizēt pirms kāzām, jo bieži gadās, ka šie jautājumi iepriekš nav izrunāti un kāzu dienā sākas zvani līgavai. Kamēr viņai ir pucēšanās un fotosesija, viņai noteikti nevajadzētu satraukties par tehniskiem jautājumiem.

Organizatori: KĀZU FEJA / (pa kreisi) APSENIECE PHOTOGRAPHY

5. Dienu pirms kāzām palūgt dekoratoru nobildēt līgavas pušķi

Parasti līgavas pušķis tiek izgatavots vakarā pirms kāzām. Ieraugot pušķi jums būs skaidrs, vai pušķis (un tātad arī pārējais noformējums) atbilst kopējam stilam un norunām. Zinu gadījumu, kad dekorators bija sajaucis kāzas un rozā ziedu kompozīciju vietā izveidoja zaļas kompozīcijas. Protams, tas ir skandāls, bezatbildība no dekoratora puses, taču kāzu diena jau tik un tā ir sabojāta. Labāk izslēgt šādu situāciju rašanos nekā pēc tam risināt sekas.

6. Precizēt līgavas pušķa un līgavaiņa piespraudes piegādes laiku kāzu dienā

Visbiežāk līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi dekorators atved līgavai un līgavainim uz pucēšanās vietu. Ja paredzēts, ka pušķi līgavai pasniegs līgavainis, tad arī to nodod līgavainim no rīta. Taču, ja svinību vieta (kur no rīta strādā dekorators) un līgavas, līgavaiņa rīta lokācija atrodas pārāk tālu viena no otras, un dekorators rotā arī ceremonijas vietu, tad ir pieļaujams nodot piespraudes un pušķi pārim ceremonijas vietā pirms tās sākuma. Tas ir īpaši svarīgi, ja dekorators strādā viens un viņam nav asistentu, tādā gadījumā labāk lieki netērēt laiku pārbraucieniem, bet sākt dekorāciju uzstādīšanu ātrāk, lai nekavētos un nepabeigtu noformējumu, kad viesi jau ir ieradušies.

7. Palūgt kādam pieņemt dekoratora darbu

Nepaļaujieties uz to, ka dekorators atsūtīs gatavā darba bildes un jums būs laiks tās pētīt un salīdzināt ar tāmi. Paskatīties - varbūt jā, bet sarakstīties un apspriest ar dekoratoru kādus jautājumus noteikti nav reāli. Labāk to deleģēt kādam uzticamam cilvēkam (ar kuru jums ir līdzīgas gaumes), kurš montāžas laikā sekos dekoratora darbam, salīdzinās to ar moodboard un tāmi, nepieciešamības gadījumā varēs pakoriģēt dekoratoru darbu un montāžas beigās pārbaudīt visu pozīciju sakritību ar tāmi.

Organizatori: KĀZU FEJA

Ēdināšana

1. Izrunāt visu dienas plānu ar banketu menedžeri

Ir svarīgi detalizēti izrunāt visu dienas plānu, jo dažreiz tikai pēc rakstītā plāna banketa menedžeris var visu nesaprast un kaut ko mainīt savā darbā, kas var negatīvi ietekmēt citas darbības. Piemēram, līgava speciāli nebija teikusi menedžerim, ka pirms vakariņām vajag iedegt sveces uz pāra galda, jo vakariņu sākumā bija ieplānota aktivitāte ar trīs sveču iedegšanu. Taču menedžeris bija padomājis, ka līgava to vienkārši ir aizmirsusi precizēt, un aizdedzināja visas sveces. Tāpēc obligāti izrunājiet visas darbības, kas ir saistītas ar svinību zāli un ēdināšanu, lai kāzu norises laikā nerastos nepatīkami pārsteigumi.

Organizatori: KĀZU FEJA

2. Kur atradīsies furšeta galds

Precizējiet vietu, kurā jūs vēlaties, lai notiek furšets. Bieži vien tiek aizmirsts šo precizēt, un līgava bija iedomājusies, ka furšets notiks pie tā skaistā koka, bet ēdinātāji ir izvietojuši uzkodas un dzērienus pie ēkas. Kāzu dienā šādas situācijas var ļoti sabojāt noskaņojumu līgavai.

3. Kā pasniedz uzkodas un dzērienus furšetā

šī paša iemesla dēļ precizējiet arī, kā tiek pasniegtas uzkodas un dzērieni furšetā. Uzkodas pasniedz divos veidos - vai nu tās stāv uz furšeta galda, vai nu viesmīļi tās iznēsā uz paplātēm. Tas pats attiecas arī uz dzērieniem. Ja visu pasniedz viesmīļi un paplātēm, tad paša furšeta galda var arī nebūt, taču ļoti svarīgi, lai būtu stāvgaldi vai lounge zona ar galdiņiem, kur viesi varētu nolikt glāzes.

Organizatori: KĀZU FEJA / (pa labi) APSENIECE PHOTOGRAPHY

4. Precizēt, kurš ir atbildīgs par glāžu papildināšanu viesiem

Vai viesmīļi ielej pirmo glāzi viesiem, kad viņi apsēžas pie galda? Vai alkohols stāv uz viesu galdiem? Vakara gaitā viesmīļi papildina glāzes viesiem, vai viņi to dara paši? Lai viesiem nebūtu sajūtas, ka viņi nesaprot, kas tagad jādara, par glāžu papildināšanas “veidu” var paziņot vakara vadītājs - viesmīļi apkalpos viesus vai arī viesi tiek aicināti papildināt glāzes paši.

5. Noskaidrot, cik viesmīļu apkalpos viesus

Minimālais skaits - viens viesmīlis uz 10 līdz 12 viesiem. Ja viesmīļu būs mazāk, tad viesiem būs ilgāk jāgaida vakariņu pasniegšana un glāžu apkalpošana. Taču daudz ērtāk, ja katram galdam būs savs viesmīlis, piemēram, uz 5 galdiem (pa 7 līdz 8 viesiem) 5 viesmīļi.

No visa minētā (un vēl daudzām detaļām) var izdarīt secinājumu, ka koordinatora piesaiste kāzu dienā palielinās iespējamību, ka viss tiks realizēts tā, kā jūs bijāt to iedomājusies. Taču galvenais, ka lielāko daļu punktu jums nenāksies nokārtot pašai. Atcerieties - kāzu dienā līgava var vai nu strādāt, vai atpūsties. Hibrīda varianta diemžēl nepastāv, tāpēc katrai līgavai jāpieņem lēmums, ko viņi grib darīt savā kāzu dienā.

Organizatori: KĀZU FEJA

Raksta autore: Oksana špakova / Kāzu Feja

Foto: Santa Apšeniece

Citi Raksti