Līgavas, gatavojoties kāzām, satraucas par daudzām un dažādām lietām – sākot ar laikapstākļiem un beidzot ar to, kā izskatīsies kāzu kleitā, tomēr ir viena lieta, par ko viņas noteikti nevēlas uztraukties, proti, draudzeņu savstarpējās nesaskaņas. Tomēr nereti ir dzirdēti līgavu stāsti, kas norāda – tas ir iespējams. Pastāv iespēja, ka līgavas labākā draudzene nesapratīsies ar jauniegūto ģimenes locekli – topošā vīra māsu vai daudz un dažādi citi scenāriji.
Ko darīt, ja visas pūles radīt viņās savstarpēju draudzību (vai vismaz cieņu) cieš neveiksmi un, tuvojoties kāzu dienai, jāizjūt ne vien prieks par gaidāmo notikumu, bet arī skumjas par tuvo cilvēku savstarpējām nesaskaņām?
Līgavas, kas piedzīvojušas šo izaicinājumu, pirmkārt un galvenokārt, iesaka nevienu strīdu vai konfliktu neuztvert personīgi.
Pat, ja līgavas draudzenes savstarpēji nesaprotas, tam nevajadzētu ietekmēt pašas līgavas attieksmi pret viņām. Līgavai jābūt pārliecinātai, kādēļ ir izvēlējusies, lai tieši šīs meitenes būtu viņai tik tuvu kāzu dienā, un viņu pašu savstarpējai nepatikai šo lēmumu tomēr nevajadzētu apšaubīt.
Lai arī drāma norisinās, ir svarīgi nenostāties neviena pusē. Ja draudzenes vai kāzu viesi nesaprotas, tā ir viņu darīšana un tas nebūt nenozīmē, ka jaunajam pārim tajā jāiesaistās, tādēļ lielākā kļūda, ko varētu izdarīt, ir atbalstīt kādu konkrētu viedokli vai nostāju. Tā vietā labāk palikt neitrāliem un mēģināt samierināt abas puses.
Visbiežāk arī līgavas draudzenes iegulda lielu darbu, laiku un enerģiju, lai radītu un organizētu labāko pirmskāzu ballīti, palīdzētu kāzu rīkošanā, tādēļ arī līgavai jāatceras prast klausīties.
Lai gan vajag izvairīties no sarunām, kas rezultējas, ka viena draudzene aprunā un tenko par citu, tomēr uzklausīt par sarežģījumiem un no tā izrietošajām sajūtām nevajadzētu vairīties.
Organizējot pirmskāzu ballīti, līgavas draudzenes arī saskaras ar daudziem un dažādiem izaicinājumiem, kas pavisam noteikti var radīt spriedzes atmosfēru. Lai draudzenes nesāktu savstarpēji cīnīties, kura ir galvenā, būtu labi, ja līgava jau laikus izvēlētos meiteni, kurai uztic savas ballītes organizēšanu. Tādējādi varētu panākt, ka meitenes izturas ar cieņu viena pret otru, nevis ir greizsirdīga viena uz otru.
Ja problēmas un savstarpējie konflikti tomēr kļūst jau nekontrolējami, līgavai vajadzētu aprunāties ar katru no savām draudzenēm (vislabāk to darīt atsevišķi) un izskaidrot, ka šādas situācijas ir kā melns darvas piliens skaistajā kāzu gatavošanās laikā.
Iespējams jums kopā izdosies nonākt pie risinājuma, kas attiecības spētu, ja ne pilnībā nolīdzināt, tad uzlabot gan.
Šādi var rīkoties arī tajos gadījumos, kad jau iepriekš zināms, ka kāzu viesu vidū būs cilvēki, kas savstarpēji nesaprotas. Īpaši, ja tas attiecas uz tuviem ģimenes locekļiem, piemēram, vecākiem, kas šķīrušies un savstarpēji vairs nekomunicē.
Ja sarunu ceļā nav iespējams panākt, ka nesaskaņas tiek paliktas malā kaut uz vienu dienu, tad noteikti nevajadzētu šos cilvēkus sēdināt pie viena galda vai kāzu dienā iesaistīt kādās kopīgās aktivitātēs. Ja tā, tad par šādām situācijām, protams, būtu jāinformē arī kāzu vadītājs.
Bet galu galā – pateicība spēj kausēt pat viscietākās sirdis, tādēļ sarūpē kādu skaistu pārsteigumu savām draudzenēm vai kāzu uzrunā izsakiet pateicību kā vienai, tā otrai konfliktējošai pusei. Iespējams, tieši tas būs ceļš ja ne uz miera izlīgumu, tad pavisam noteikti uz sapratni, ka šī diena ir tikai un vienīgi par jums un jūsu mīlestību.