Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu brančs var būt lieliska alternatīva tradicionālam kāzu banketam. Tas būs neformāls, neierasts un interesants veids kā pārsteigt savus viesus ar brokastu un pusdienu ēdieniem vienā ēdienreizē. Tomēr izvēloties šādu ēdināšanas veidu, jāņem vērā vairākas būtiskas lietas, kas var ietekmēt kāzu dienas gaitu.

LĪGAVĀM apkopoja ieteikumus kāzu brančam, lai tas būtu izdevies un baudāms.

Sagatavojies jau vakarā

Kāzu brančs būs iespējams tikai tad, ja kāzu ceremonija norisināsies no rīta. Ne visi būs gatavi celties agrāk, lai paspētu sagatavoties, taču tas noteikti ir tā vērts. Labs ceremonijas brīdis ir pulksten 10.00, kad arī viesi būs pietiekami pamodušies. Tomēr līgavai tas nozīmē visai agru rīta cēlienu. Lai no rīta justos moža un atpūtusies, rūpīgi saplāno iepriekšējo dienu, īpaši vakaru. Pavadi to relaksētā gaisotnē un laicīgi dodies gulēt. Te palīdzēs relaksējoša masāža, ilga vanna vai pirts rituāls. Neaizmirsti par svecēm un relaksējošu mūziku.

Nekādā gadījumā nelieto alkoholu un kofeīnu saturošus dzērienus – tam paredzēta kāzu diena.

MIKS ŠĒLS,
Foto: SANDIJA NERETA / Vieta: RŪMENES MUIŽA

Ašais rīta cēliens

Lai pie altāra nebūtu jāžāvājas, ieplāno laiku rīta rituāliem, kas uzmundrina un pamodina prātu. Te noderēs kontrastduša, joga, garda kafija vai skaļāka mūzika. Svarīgi piecelties laikus, lai viss nebūtu jādara steigā, kas var radīt lieku stresu. Parasti arī gatavošanās ir visai ilgs process – līgava nesteidzīgi malko šampanieti, pošas un pavada laiku ar draudzenēm vai līgavas māsām. Arī fotogrāfi labprāt iemūžina šo procesu. Ja kāzas notiek no rīta, jāņem vērā, ka gatavošanās noteikti būs raitāka, nekā tad, ja kāzas notiktu pēcpusdienā.

kazu brancs
Foto: MIKS ŠĒLS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Atbilstoši tematikai

Brančs savas nepiespiestās atmosfēras dēļ būs savāda izvēle ļoti greznās un formālās kāzās. Tādā gadījumā tas labāk iederēsies kā otrās dienas maltīte, ja kāzu svinības paredzētas uz vairākām dienām. Izvēloties šādu banketa veidu, ir vērts padomāt par atbilstošām dekorācijām, kā arī informēt viesus par atbilstošu dreskodu. Kāzu brančs ir kā svinīga dārza ballīte, kam piestāvēs izteiksmīgas un rotaļīgas krāsas. Arī kungi ierastā zilā uzvalka vietā var izvēlēties košākus toņus un rakstainus kreklus.

kazu brancs
Foto: MIKS ŠĒLS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Perfektā vieta

Kāzu brančam piestāvēs omulīgi restorāni un kafejnīcas. Šādi būs ērti ēdienus laicīgi papildināt un radīt svētdienas vēlo brokastu atmosfēru svinīgās noskaņās. Skaistu brančam piemērotu vietu netrūkst, tāpēc veiciet rūpīgu piedāvājumu izpēti un dodieties tās apskatīt klātienē. Iespējams, jums patiks tādas vietas kā Lapsas māja, Kempinski, Koya, Annas dārzs, Valtera restorāns, Herbārijs un citas.

kazu brancs
Vieta: HERBĀRIJS

Rūpīgs dienas plāns

Izvēloties kāzu branču, nevis tradicionālu kāzu banketu, arī dienas gaita būs atšķirīga. Svarīgi ieplānot, cik garas būs svinības, un kādas aktivitātes sagaida viesus. Ja tradicionāli pēc kāzu banketa seko dažādi uzdevumi, tosti un aktīvas dejas vakarā, tad šajā gadījumā kāzu dienas plāns būs jāpielāgo.

kazu brancs
Foto: MIKS ŠĒLS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Ja pāris vēlas svētku dienu beigt ar dejām un mičošanu, diena būs ļoti gara un būs jāmeklē veidi, kā to piepildīt un padarīt interesantu. Ja kāzas paredzētas šaurā lokā, pēc branča iespējams jau doties medusmēnesī vai relaksētā atpūtā kādā no SPA.

Meklē atpūtas vietas šeit: ATPŪTA

Pielāgojiet dienu savai gaumei

Plānojot kāzu dienu, katrs pāris to var veidot pēc saviem ieskatiem un gaumes. Kāzu brančam noteikti ir savu plusi un mīnusi, tādēļ ir rūpīgi jāizsver, kādu kāzu dienu jūs iztēlojaties. Tas būs piemērots tiem, kam patīk neformāla gaisotne, un atšķirīga pieeja kāzu svinībām. Pāriem, kas parasti izvairās no atrašanās uz deju grīdas, varētu patikt agrākas svinību beigas, izlaižot dejas.

Izvēloties kāzu branču, tas ir iespējams, turklāt tas nešķitīs savādi. Kāzu brančam piestāvēs viegli alkoholiski vai bezalkoholiski dzērieni, kas patiks tiem, kas nevēlas lietot stipros alkoholiskos dzērienus. Piedzīvojumu meklētāji, kas gatavi savā kāzu dienā jau kāpt lidmašīnā, priecāsies par iespēju pavadīt laiku ar mīļajiem dienas pirmajā pusē, lai pēc tam dotos ceļā.

kazu brancs
Foto: IEVA ANDRUPE / Vieta: RANKAS MUIŽA

Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Foto: SANDIJA NERETA, MIKS ŠĒLS, IEVA ANDRUPE


Lasi arī: KĀZU BRANČS

Citi Raksti