Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzas ir ļoti skaists un romantisks dzīves notikums. Tā ir diena, kad divi cilvēki, kuri mīl viens otru, dod solījumu būt kopā un mīlēt viens otru līdz mūža galam. Taču runāsim atklāti - kāzas kā pasākums tomēr ir vairāk svarīgāks līgavai, jo viņa vienmēr sapņojusi, ka uzvilks baltu kāzu kleitu un ka šī diena būs skaistākā viņas dzīvē.

Līgavainim biežāk kāzas ir svarīgas kā fakts, ka tagad viņa mīļotā oficiāli ir viņa sieva. Diez vai atradīsies daudz līgavaiņu, kas visu dzīvi bija sapņojuši, kā norisināsies šī diena un kādas krāsas uzvalku viņi vilks, kad dosies pie altāra. Tāpēc bieži vien līgavaiņi nevēlas iedziļināties kāzu plānošanas jautājumos un līgavas apvainojas. Kā pierunāt līgavaini piedalīties kāzu plānošanā, un vai tas vispār ir vajadzīgs? Mēģināsim tikt skaidrībā.

Meitenes, būsim godīgas. Mums ir absolūti vienalga, kādas riepas jūsu vīrietis pirks mašīnai. Jums nav nekāda priekšstata par to, kādas riepas ir labākas un kādas sliktākas. Un, vēl jo vairāk, jūs pat negribat tajā iedziļināties. šī informācija jums ir lieka un nesvarīga. Taču tas nenozīmē, ka tagad arī visa mašīna ir jums nesvarīga vai ka jūs nevēlaties ar to braukt. Tās ir divas dažādas lietas!

Rīkotājs: KĀZU FEJA / Foto: SANTA APšENIECE

Bet tagad izlasiet iepriekšējo rindkopu vēlreiz un vārda “riepas” vietā ielieciet, piemēram, “kāzu dekorācijas”, un vārda “mašīna” vietā ielieciet “kāzas”, un attieciniet to uz līgavaini. Jums tas neko neatgādina? Tagad kļūst skaidrs, ja cilvēks negrib iedziļināties niansēs, tas nenozīmē, ka viņam visa šī joma ir nesvarīga. Vienkārši katram ir savas prioritātes un šis fakts ir jāpieņem vēl kopdzīves sākumā, lai pēc tam izvairītos no daudzām nesaskaņām.

Nevajag apvainoties uz līgavaini vai mēģināt manipulēt ar viņa jūtām. No tā nebūs nekādas jēgas un vēlāk tas atstās tikai nepatīkamas atmiņas par kāzu plānošanas laiku un, iespējams, pat par kāzām kopumā. Līgavainim var būt dažādi iemesli, kāpēc viņš nevēlās piedalīties kāzu plānošanā. Tāpēc, lai saprastu, kā pareizāk rīkoties, vispirms jānoskaidro cēlonis.

Rīkotājs: KĀZU FEJA / Foto: SANTA APšENIECE

Visbiežākais cēlonis

Līgavainim tas nav interesanti. Un tas ir pilnīgi normāli. Līgavainim var būt absolūti vienalga kādas krāsas salvetes būs uz galda. Viņš vienkārši nesaprot, kur ir atšķirība starp oranžo krāsu un terakotas toni un kāpēc tas ir tik svarīgi. Kāzu vizuālā daļa tomēr ir daudz svarīgāka līgavām. Taču tas nenozīmē, ka līgavainim kāzās vispār nekas nav svarīgs, biežāk viņi vienkārši par to nepadomā. No pieredzes varu teikt, ka līgavaiņiem vienmēr vairāk interesē kāzu tehniskā daļa.

Līgavaiņu top tēmas ir mūziķi un alkohols.

Pajautājiet līgavainim, vai viņam ir redzējums par to, kādu mūziku viņš vēlās vai kādus kokteiļus viņš grib redzēt bārā. Ja jums nav bārmeņa, kurš pats sagādā alkoholu, tad varat uzticēt alkohola iegādi līgavainim. Runājiet ar viņu par tām lietām, kurās viņš kaut ko saprot. Iespējams, ka pēc laika līgavainis tādā veidā atvērsies un pats izstāstīs, kas viņam ir svarīgs kāzās. Ja līgavainis izsaka kādas vēlmes un ja tās nav pavisam pretrunā ar jūsu vēlmēm, tad respektējiet tās un centieties piepildīt tās vai rast kompromisu, jo tāpat kāzās 90% būs tas, ko vēlas līgava. Atdodiet līgavainim tos 10%, lai arī viņš justos svarīgs šajā dienā.

Rīkotājs: KĀZU FEJA / Foto: SANTA APšENIECE

Otrais biežākais iemesls

Līgavainim nav laika. Liela daļa līgavaiņu kā savu galveno kāzu uzdevumu redz kāzu finansēšanu. Tāpēc, lai spētu piepildīt savas līgavas vēlmes, viņi sāk vairāk strādāt, nevēlas novērsties no sava galvenā uzdevuma un bezgalīgi apspriest kāzu plānošanu. Skatoties no šāda skatupunkta, līgavainis arī piedalās kāzu plānošanā, tikai citā veidā. Es ieteiktu nesatraukt līgavaini un ļaut viņam mierīgi nodarboties ar savu galveno uzdevumu.

Tāpat viņam nāksies vismaz minimāli piedalīties kāzu plānošanā - pielaikot un nopirkt uzvalku, piešūt to, iemācīties kāzu deju, atbildēt uz vakara vadītāja jautājumiem. Lai viņš tiek galā vismaz ar šiem obligātiem pienākumiem, bet jūs mierīgi nodarbojieties ar pārējo kāzu plānošanu. Ja jums ir nepieciešams atbalsts kāzu plānošanā, labāk vēsties pie kāzu organizatora. Viņš ne tikai uzklausīs visas jūsu vēlmēs, bet varēs sniegt arī vērtīgus komentārus un atvieglot visu kāzu plānošanas procesu, lai jums paliktu tikai patīkamākie kāzu plānošanas darbiņi.

Rīkotājs: KĀZU FEJA / Foto: SANTA APšENIECE

Raksta autore: Oksana špakova / Kāzu Feja

Foto: Santa Apšeniece

Citi Raksti