Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Lai gan kāzu rīkošana neapšaubāmi nereti prasa lielu finansiālu ieguldījumu, tomēr ir pāri, kas vēlas iepriecināt arī viens otru, sagādājot mazākus vai lielākus pārsteigumus un dāvanas. Līgava un līgavainis par to var jau iepriekš vienoties, piemēram, sarunājot, ka kāzu dienā viens otram uzdāvinās smaržu pudelīti, vai arī sagādāt viens otram pārsteigumu.

Līgavainis līgavai var dāvināt:

Kāzu dienai piestāv mazliet mirdzuma un, ja vien līgavainis ir pārliecināts, ka viņa mīļotajai patīk visas lietas, kas spīd, tad absolūti droša dāvana būs rotaslietas - auskari, rokassprādze, kaklarota.

Rotaslietas vienmēr ir laba izvēle, īpaši tad, ja dāvinātājs ir rūpīgi apdomājis savu izvēli, iegādājoties ko īpašu vai ko tādu, ko līgava jau sen kārojusi.

 • Uzlīmes ar dažādiem uzrakstiem uz līgavas (un arī līgavaiņa) kurpju zolēm ir skaista Pinterest tradīcija, kas popularitāti guvusi arī Latvijā. Vēl īpašāk, protams, būs, ja līgavainis paņems mīļotās kurpes, lai ar ilgnoturīgo marķieri pats uz tām kaut ko uzrakstītu, bet,
  ja līgava uz kāzām iegādājusies dizaineru kurpes, tad permanentais marķieris nebūs laba ideja.
 • Ja līgavas mīlestības valoda ir dāvanas, tad mīļotais var viņu iepriecināt un sagādāt mazas dāvaniņas visas dienas garumā, piemēram, kafijas piegāde no rīta, ziedu pušķis pirms ceremonijas vai mīļas zīmītes, ko piegādās līgavas draudzenes - iespēju ir daudz, jāļauj tikai vaļa iztēlei.
 • Nevar noliegt, ka daudzām līgavām patīk lietas, kur virsū rakstīts viņu jaunais statuss, tieši tādēļ lieliska dāvana būs gan krūzes ar uzrakstiem “Sieva” un “Vīrs”, gan pases vāciņi ar iegravētiem jaunajiem iniciāļiem. Līgavai jāļauj izbaudīt viņas īpašo statusu.

Līgava līgavainim var dāvināt:

 • Pulkstenis, lai gan klasika, tomēr ir viena no piemērotākajām dāvanām līgavaiņiem - tam ir gan praktiska un estētiska nozīme, gan emocionāla, simbolizējot visu to laiku, kas vēl vienam ar otru jāizbauda kopā. Pulksteņa aizmugurē vai siksniņā var iegravēt kāzu datumu vai kādu īpašu mīlestības atgādinājumu, ko mīļotajam katru dienu atcerēties.
 • Zeķes vienmēr ir laba izvēle dāvanai. Vīrieši saprot zeķes, viņiem patīk zeķes, īpaši tādas, kas ļauj izcelties. Zeķes nebūt nav bezpersoniska dāvana, tā var būt pat ļoti personiska, ja to tādu padara. Tieši tādēļ zeķēs var iešūt iniciāļus vai atrast tādas zeķes, kuru raksts simboliski vienmēr atgādinās īpašo dienu.
 • Arī vīrieši mēdz būt ļoti romantiski, un viņiem patīk dzirdēt labus vārdus savā virzienā. Kāzu diena ir īstais laiks, lai atgādinātu līgavainim, cik ļoti jums ar viņu paveicies, ko jūs viņā visvairāk mīlat un cik laimīgu viņš jūs dara. šos vārdus var uzrakstīt gan pateicības vēstulītē, ko nodot mīļotajam kāzu dienas rītā, gan izveidot fotoalbumu ar abu kopīgajām atmiņām un pierakstot sajūtas, ko katra no bildēm liek atcerēties.
 • Ja līgavainim patīk pārsteigumi, tad īpašs veids, kā viņam izteikt savu mīlestību, ir sarīkot pārsteigumu kāzu svinību laikā, piemēram, iemācoties un nodziedot viņa mīļāko dziesmu vai sarunājot kāda mākslinieka uzstāšanos, kas vīram ļoti patīk, vai kā citādāk parādot savu mīlestību.
 • Kāršu kavā ir 52 kārtis, un tās var kļūt par 52 iemesliem, kādēļ mīli šo cilvēku. Saraksti uz katras kārts un uzdāvini mīļotajam šo kāršu kavu.
 • Mums visiem ir sapņi un mērķi, ko dzīves laikā vēlamies sasniegt. Kļūstot par vīru un sievu, izveidosies vēl jauni sapņi un mērķi, tādēļ lieliska dāvana būs jūsu abu kopīgo mērķu un sapņu dienasgrāmata, kur sarakstīt visus sapņus un ieceres, ko tuvākā vai tālākā nākotnē sasniegt.

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Citi Raksti