Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Reti kurās kāzās izpaliek svinīgā pirmā deja. Bet kas ir privātā deja un kā to ieplānot kāzu dienas scenārijā?

Kas ir privātā deja?

Ar pirmo deju klasiski tiek atklātas kāzu svinības. Pāris tai rūpīgi gatavojas un, lai gan nenoliedzami īpaša un romantiska, tā ir vairāk kā priekšnesums viesiem, pāris tās laikā ir koncentrējies, lai to visu klātesošo acu priekšā nodejotu perfekti. Kad līgava Iveta Jaunzeme plānoja kāzas, viņa kopā ar vīru rūpīgi pievērsās pirmās dejas iestudēšanai, taču par privātās dejas konceptu viņa neko nezināja un arī informācijas par to nekur nebija.

Foto: KLAIDS LIELBIKSIS

Viss sākās ar to, ka pāris nevarēja izlemt par labu pirmās dejas dziesmai, jo abas patika vienlīdz labi - gan vīra izvēlētā Lord Huron “The Night We Met”, gan Ivetas izvēlētā grupas A-ha dziesma “Take On Me”. Pārskatot sociālo mediju platformas TikTok saturu, kas tobrīd Ivetai bija pilns ar dažādiem kāzu ieteikumiem, viņa pamanīja video, kur kāda līgava stāsta par to, ka viņas labākais lēmums kāzās bija dejot deju bez viesiem, divatā. Vairs nevajadzēja izdarīt izvēli un pāris nolēma pirmo, klasisko deju “The Night We Met” pavadījumā dejot viesu klātbūtnē, bet otru - dziesmas “Take On Me” pavadījumā ieplānot kā privāto deju. Viņi izdomāja, ka otro deju neiestudēs. Ar pirmo pāris gāja kursos, no iestudētās dejas dažas kombinācijas viņi iesaistīja otrajā, bet nebija nepieciešams uz to iespringt, viss notika vadoties pēc sajūtām, plūdumā.

Foto: KLAIDS LIELBIKSIS

Kur un kad dejot privāto deju?

Tā kā būsiet tikai divatā, to var dejot jebkur. Ja svinību vieta to atļauj, tā var būt atsevišķa telpa, bet tad jāpadomā par to, kā būs iespējams atskaņot mūziku, kā arī, ja deju plānojat iemūžināt foto un video, jāapsver, kāds būs telpas vizuālais noformējums. Protams, visērtāk to ir darīt galvenajā svinību telpā, kur iekārtota deju grīda un ir apskaņošanas sistēmas. Pavisam eleganti, ja varat sarunāt ar mūziķiem, ka viņi nospēlēs arī jūsu privāto deju, jums diviem vien.

Foto: KLAIDS LIELBIKSIS

Domājot par to, kā integrēt privāto deju kāzu scenārijā, Iveta ar vīru nonāca pie secinājuma, ka burvīgs risinājums būtu to dejot tajā brīdī, kad svētku vakariņas jau ir nobaudītas un noris svinības. Laiks un vieta privātajai dejai atradās ļoti organiski, jo kāzās bija ieplānota mičošana, kas notika laukā. Līdz ar to, pirms mičošanas visi viesi ar vakara vadītāju gāja ārā sagatavot mičošanas vietu, iekurt ugunskuru, aizdedzināt brīnumsvecītes un sastāties tunelītī, caur kuru jaunais pāris pēc tam devās. šis sagatavošanās brīdis pārim palika brīvs un Iveta iedomājās, ka tajā brīdī varētu nodejot privāto deju. Nebija neveikls mirklis, kad jāgaida, kamēr visi kaut ko izdarīs, lai pāris nākt ārā. Nebija arī pašiem jāiet prom no svinību vietas vai viesiem jāplāno citas aktivitātes, lai pāris varētu palikt divatā un nodejot deju.

Foto: KLAIDS LIELBIKSIS

Privātā deja var būt arī vakara pēdējā deja, ko dejo, kad viesi jau ir devušiem prom, un pāris svinību vietā ir palikuši pēdējie. Tas ir kā dienas noslēgums, mirklis divatā. Taču realitātē to bieži vien nav iespējams ieplānot un īstenot, ja svinībām netiek noteikts beigu laiks. Kāzu scenāriji mēdz būt dažādi un dažkārt viesi turpina svinības vēl pēc jaunā pāra došanās baudīt kāzu nakti. Tāpat privāto deju var ieplānot kā pirmo deju. Tomēr, kā stāsta Iveta, loģiskākais scenārijs ir to iekļaut vakara gaitā, kad esat jau pavakariņojuši un svinības jau norit. Vēl viens variants privātās dejas integrēšanai kāzu scenārijā ir tās ieplānošana pāra fotosesijas laikā kādā skaistā lokācijā. Bet arī tad jāpadomā par iespēju atskaņot mūziku.

Foto: KLAIDS LIELBIKSIS

Kādēļ iekļaut kāzu scenārijā privāto deju?

Privāto deju var dejot pavisam divatā, taču visbiežāk pāri to izvēlas darīt fotogrāfa un videogrāfa klātbūtnē. Rezultāts būs izcili skaistas un romantiskas bildes. šādu scenāriju izvēlējās arī Iveta ar savu vīru. Kā viņa atzīst, fotogrāfijas no klasiskās pirmās dejas viesu klātbūtnē viņai neliekas tik izcilas, jo apkārt ir cilvēki, kāds jau novilcis svētku kurpes, kāds uzvilcis jaku, jo vakars bijis vēss. Taču privātās dejas bildēs neviena nav apkārt, pārim uz zemes vēl palaida dūmus, ieslēdza pieklusinātu apgaismojumu, lai būtu romantiska atmosfēra, un uz galdiem dega sveces. Tas bija ļoti skaisti vizuāli, bet ar to saistās arī mīļas emocijas un atmiņas, jo dejas laikā pāris pārrunāja dienas labākos brīžus, pasmējās, bija iespēja netraucēti samīļoties un aptvert visu notikušo.

Foto: KLAIDS LIELBIKSIS

Kā stāsta Iveta, privātās dejas mirklis bija labs restarta punkts, ko viņa ieteiktu visiem pāriem, kas plāno kāzas. Integrējiet mazus atpūtas brīžus, kuros nav skriešanas, citādi visa diena paiet vienā nogrieznī un, pēc tam atskatoties, liekas, ka diena paskrēja nemanot. Ja ir tādi momenti, kad nedaudz ievelc elpu, var to visu aptvert un diena pēc sajūtām paildzinās.

Foto: KLAIDS LIELBIKSIS

Raksta autore: Renāte Berga

Stāsta: Iveta Jaunzeme

Citi Raksti