Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZU PLĀNOŠANAS “NETIKUMI”

KĀZU PLĀNOŠANAS “NETIKUMI”

Lai gan ikviens pāris vēlas, lai viņu kāzas būtu atšķirīgas un unikālas, tomēr plānošanas procesa gaitā daudzi pāri nebūt tik atšķirīgi nerīkojas. Izrādās, ka liela daļa pāru attīsta līdzīgus kāzu plānošanas “netikumus”, kas var pamatīgi sabojāt pozitīvo noskaņojumu kā pašiem, tā apkārtējiem. Daudzi šādi destruktīvi paradumi piezogas lēnām un nemanot, tādēļ jau laikus nepieciešams tos pamanīt un izskaust.

Nost ar perfekcionismu!

Viens no paradumiem, ko piedzīvo teju katra līgava, ir ekspektācijas par to, ka viņu kāzas būs perfektas.

Lai būtu vieglāk dzīvot un plānot kāzas, nepieciešams jau laikus apzināties – visticamāk jūsu kāzas nebūs perfektas. Tās būs brīnišķīgas, skaistas, mīlestības pilnas un tādas, par kādām cerējām, bet ne perfektas. Ja pāris to spēj pieņemt kāzu plānošanas laikā, tad būs daudz laimīgāks arī kāzu dienā.

Pretējā gadījumā vismazākā problēma kāzu dienā pārim sabojās noskaņojumu un radīs sajūtu, ka viņu kāzas ir izgāšanās.

Jūsu tuviniekiem un draugiem ir arī sava dzīve!

Lai gan kāzu diena neapšaubāmi ir viena no vissvarīgākajām dienām jaunā pāra dzīvē, un viņu tuvinieki to gaida ar tikpat lielu nepacietību, tomēr ir svarīgi kāzu plānošanas procesa gaitā saprast, ka ikvienam iesaistītajam cilvēkam ir sava dzīve, un jūsu kāzas nav viņu dzīves prioritāte.

Plānojot kāzas, līgavas nereti vēlas visu uzreiz, tādēļ, negribot un iespējams pašām nepamanot, sāk attiekties pret saviem tuviniekiem tā, it kā viņu kāzas būtu prioritāte ikviena cilvēka dzīvē. Tādas attieksmes rezultātā līgavas var kļūt dusmīgas, ja uzreiz nesaņem atbildi uz saviem jautājumiem un lūgumiem. Tādēļ labāk sevi jau no paša sākuma noskaņot, ka tās ir jūsu kāzas, nevis visu iesaistīto.

Sāncensības gars

Diemžēl vēlme sacensties skar daudzus pārus, kas gatavojas kāzām. Tā var būt gan sacensība ar draugiem un darba kolēģiem par to, kuram lielākas un greznākas kāzas, gan sacensība ar sociālajos medijos redzēto. Lai gan veselīga sacensība un tiekšanās uz labāko, nav nekas slikts, tomēr pārāk liela salīdzināšanās ar citiem var radīt negatīvas sekas.

Taisnība ir, ka vienmēr būs kādas kāzas, kas vizuāli būs krāšņākas, lielākas, maksās daudz dārgāk un kuras apmeklēs daudz vairāk viesu, bet nevienas kāzas nebūs tādas, kā jūsu – tās būs unikālas.

Budžeta pārtērēšana

Nemitīgā vēlme pēc kaut kā vairāk kāzu plānošanas procesa gaitā var radīt pamatīgus zaudējumus. Nebūtu vēlams savu laulību iesākt ar kredītu bankā, ko nav iespējams apmaksāt, tādēļ, plānojot kāzas, ir svarīgi ne tikai sastādīt savām iespējām atbilstošu budžetu, bet to arī ievērot.

Vēlme visu laiku būt perfektai

Dažkārt, plānojot kāzas, līgavas cenšas visu idealizēt, rādot tikai to, cik laimīgas ir, cik maz stresa viss šis process aizņem un cik sajūsminātas ir. Bet patiesība ir tāda, ka kāzu plānošana ir stresa pilns laiks. Uzliekot sev pārāk augstas ekspektācijas, ka šajā laikā (kas daudzām līgavām aizņem pat 1-2 gadus) visu laiku jāsmaida un jābūt laimīgai, var radīt vēl papildus stresu līgavai.

Tādēļ pat, ja esi nogurusi vai dotajā brīdī kāzu plānošanas procesu nemaz tik ļoti neizbaudi, tu to vari teikt gan savam līgavainim, gan tuviniekiem – viņi sapratīs.

Uzņemties pārāk daudz

Pasaulē ir neskaitāmi daudz joku par līgavām, kas vēlas visu kontrolēt, un jāatzīst, ka katrā jokā tiešām ir daļa patiesības. Viena no bīstamākajām situācijām līgavai ir visus kāzu plānošanas darbus uzņemties paveikt pašai. Ja kāda to patiešām lieliski spēs paveikt, tad kāda cita var “sabrukt” zem daudzo pienākumu spiediena.

Tādēļ, ja uzmācas sajūta, ka visa ir par daudz, iespējams ir īstais brīdis lūgt palīdzību kāzu jomas profesionāļiem, vedējiem vai citiem tuviniekiem.

FOTO: GATIS LOČMELIS, NAIRA KOSYAN, SAIVA LIEPIŅA
Citi Raksti