Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kādā medusmēnesī dosieties jūs?

Kādā medusmēnesī dosieties jūs?

Medusmēnesis jeb atvaļinājums, ko jaunais pāris izbauda pēc kāzām, laika gaitā ir transformējies gan galamērķu, gan ilguma, gan koncepta ziņā. 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā, kad medusmēneša koncepts piedzīvoja savu uzplaukumu, vispopulārākie galamērķi Eiropā bija Francijas rivjēra un Itālija ar tās romantiskākajām pilsētām - Venēciju, Romu un Veronu. Mūsdienās medusmēneši mēdz būt visdažādākie, un LĪGAVĀM piedāvā to populārāko konceptu apkopojumu.

Medusmēnesis kā piedzīvojums

šāds koncepts būs īpaši piemērots aktīviem jaunlaulātajiem, kas vēlas piedzīvojumus, plāno izmēģināt visas iespējamās fiziskās aktivitātes un par lielākajām mocībām uzskata gulēšanu pie viesnīcas baseina.

Tā vietā viņi labprāt ar mugursomām plecos kāps kalnos, peldēs krāčainās upē, nirs, peldēs ar haizivīm un ļausies citām ekstrēmām nodarbēm.

Foto: Anni Graham

Medusmēnesis kopā ar draugiem

Jā, arī šāds koncepts kļūst arvien populārāks. To parasti izvēlas pāri, kas dodas ilgākā ceļojumā uz tālākiem galamērķiem, aicinot pievienoties līdzi vedējus vai kādu citu abiem tuvu pāri.

Varētu šķist, ka šāda koncepta medusmēnesī būs mazāk romantikas, bet tā nebūt nav - kopīgie piedzīvojumi noteikti mīsies ar romantiskiem divvientulības brīžiem.

Foto: Anni Graham

Medusmēnesis ar kultūras noskaņu

Tiem pāriem, kas mīl kultūru, apjūsmo pilsētas, labprāt uzkavējas muzejos ilgāk par 20 minūtēm un pārzina visus jaunāko mākslas izstāžu grafikus, nepieciešams tieši šāds medusmēnesis.

Galamērķi var būt visdažādākie - muzeju apmeklējumi Itālijā un Parīzē, tradicionālo deju mācīšanās Spānijā, muzikālo teātru apmeklējums Londonā.

Medusmēnesis pirms kāzām

Medusmēnesis jau sen vairs nav ierobežots laikā un telpā. Apstākļi un vēlmes mēdz būt dažādas, tādēļ ir pāri, kas savā medusmēneša ceļojumā nolemj doties jau pirms kāzām, tādējādi nomierinoties pirms lielās dienas un pavadot laiku divatā.

Foto: Anni Graham

Divi vienā - kāzas + medusmēnesis

Tie pāri, kas savus jāvārdus nolēmuši teikt citā valstī, rīkojot galamērķa kāzas, nereti nolemj lielo notikumu un medusmēnesi apvienot, paliekot tur vēl vairākas nedēļas.

šāds koncepts īpaši piemērots tajos gadījumos, ja par kāzu vietu izvēlēts kāds eksotisks galamērķis. šādam medusmēnesim pievienotā vērtība varētu būt kāzu fotogrāfa klātbūtne, kas pēc kāzām varētu pāris dienas uzkavēties un uzņemt romantisku medusmēneša fotosesiju ar jauno pāri.

Vairāk par kāzu fotogrāfiem šeit.

Foto: Anni Graham

Medusmēnesis kopā ar ģimeni

Ja pārim jau ir bērni, tad medusmēnesis kopā ar ģimeni tam varētu būt vispiemērotākais koncepts. Un noteikti nevajag domāt, ka tur, kur sākas ģimenes atvaļinājums, beidzas romantika - pāri, kas devušies kāzu ceļojumā kopā ar bērniem norāda, ka tas ir laiks, kad saliedēties ne tikai viņiem pašiem, bet visai ģimenei kopā. Te var izlasīt, kā medusmēneša ceļojumā uz Bali kopā ar bērniem gāja Katrīnai un Artūram.

Medusmēnesis kā gastronomisks piedzīvojums

Nenoliedzami, ēdiens ir viena no lielākajām šīs dzīves baudām. Ir pāri, kas savā medusmēnesī pārsvarā vēlas fokusēties uz izcilāko restorānu  un bāru apmeklējumiem.

šādam formātam lielisks galamērķis varētu būt Ņujorka, kur netrūkst pasaulē atzītu restorānu.

Foto: Anni Graham

Medusmēnesis bez tehnoloģijām

Laikmetā, kad katru savas dzīves soli gribas ielikt Instagram un citos sociālajos tīklos, šis ir patiesi lielisks medusmēneša koncepts, kas ļauj atslēgt telefonus, nelietot datorus un neizmantot sociālos tīklus, bet būt tikai vienam ar otru.

Medusmēnesis, kas sastāv no vairākiem mazākiem medusmēnešiem

Ir pāri, kas nākamo gadu pēc kāzām nolemj doties vairākos īsākos ceļojumos tā vietā, lai dotos vienā ilgstošā. šāds koncepts ļauj pagarināt medusmēneša noskaņas un radīt romantisku dzirksti attiecībās ik pēc vairākiem mēnešiem.

Foto: Anni Graham

Vairāk par ceļojuma galamērķiem šeit: KĀZU CEĻOJUMI

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Foto: ANNI GRAHAM

Citi Raksti