Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu kleita – tērps, kas izpauž sievietes dziļāko būtību

Kāzu kleita – tērps, kas izpauž sievietes dziļāko būtību

Kāzu kleita ir īpašs tērps, kas tiek rūpīgi izvēlēts. Protams, svarīgs ir kleitas dizains un piegulums, tomēr izskats ir tikai viens no aspektiem, kas piešķir kāzu kleitai tās nozīmi. Līgava ar savu tēlu kāzu dienā ne tikai parāda to, kāda sieviete viņa ir, bet arī nodot vēstījumu par to, kāda viņa vēlas būt nākamajā dzīves posmā, kā sieva. Kāzu kleitā  ne tikai jāizskatās apburoši un jājūtas īpaši, bet tajā arī jāspēj piekļūt savas personības dziļākajiem slāņiem, lai kāzu dienā justos pārliecināti un autentiski, nevis kā spēlējot izdomātu pasaku princesi.

MenuTriin Kärblane

Igauņu kāzu kleitu modes zīmola NYMF dizainere Triin Kärblane uzskata, ka kāzu kleitai piemīt ne tikai spēcīga simboliska nozīme, bet tā iemieso arī dažādus sievišķos arhetipus, kas, izvēloties atbilstošo, var sievietei palīdzēt izpaust savu būtību. šajā rakstā viņa stāsta par savu pieeju un to, ka kāzu kleitas izvēle sievietei ir transformējošs process, kas pieprasa iepazīt un izzināt sevi.

Studija: NYMF BRIDAL

Kāzu kleita kā simbols

Kleitas nav tikai praktiski apģērba gabali vai ķermeņa izskaistinātāji, bet ar kleitas palīdzību sieviete var aktivizēt un izpaust savu sievišķo būtību. Jo vairāk saprotu, ka mūsu dzīve ir pilna rituālu, jo vairāk apzinos, ka laulību ceremonija ir viens no svētākajiem un spēcīgākajiem rituāliem mūsu dzīvē, kas spēj radīt bāzi visai laulības dzīvei. Tādēļ sievietei ir ļoti svarīgi izvēlēties īsto kleitu šai ceremonijai.

Kāzas nav masku balle, kurā uz vakaru vari spēlēt kādu citu, vai tā būtu princese no bērnības atmiņām, modele no kāzu modes žurnāla vai tēls no tavas mammas vai draudzenes nepiepildītajiem sapņiem. Kāzu kleitai būtu maksimāli jāatspoguļo pati līgava un viņas unikalitāte. Kas viņa ir? Kādu atskaites punktu viņa savā dzīvē ir sasniegusi? Kādu enerģiju viņa nes sevī? Kādus arhetipus viņa iemieso? Kāda sieviete viņa vēlas būt blakus savam vīram?

Kleitas: NYMF BRIDAL

Kāzu kleitas izvēle ir īpašs process

Pēc 15 gadu pieredzes un radītām vairāk nekā 400 kāzu kleitām varu teikt, ka kāzu plānošana ir simbolisks ceļojums, kurā iepazīsti sevi kā sievieti. Apzināti vai neapzināti. Pat pāršķirstot Pinterest un pārlapojot kāzu žurnālus vai dodoties uz saloniem nepārtraukti sev jautā, kas man patīk, kas nepatīk? Kas es esmu, kas neesmu?

Kleita: NYMF BRIDAL

Ir fascinējoši novērot, cik ļoti mūs ietekmē trendi, mūsu draudzeņu, mātes un vīra viedokļi.

Vai sekojam tradīcijām, vai esam drosmīgas un brīvas izvēlēties unikālus risinājumus. Kādas ir mūsu vērtības, izvēloties kleitu, vai to nomājam, vai atkārtoti valkājam, meklējam labākās cenas, pasūtam internetā, pērkam to salonā vai izvēlamies pēc pasūtījuma šūtu augstās modes dizainera kleitu? šis process parasti sākas ar vīziju par to, kādā kleitā līgava sevi iztēlojas, taču galarezultāts bieži vien ir atšķirīgs un līgava nonāk pie kā pavisam cita, pie tā, kas patiesībā viņu atspoguļo.

Kleitas: NYMF BRIDAL

Lai arī kā viņa izvēlas veikt šo ceļu pie savas īstās kleitas, svarīgākā ir sajūta, kas pārņem, kad viņa uzvelk šo kleitu. Tas nav tikai par to, kā kleita pieguļ, jo vairumos gadījumu kleitas ir pielāgojamas līgavām, bet par to, kā sieviete tajā jūtas. To, vai viņa atpazīst sevi šajā kleitā, var pateikt pēc viņas reakcijas.

Tas ir kaut kas, par ko līgava nevar samelot.

Kleitas: NYMF BRIDAL

Kāzu kleitas kā arhetipi

Uzskatu, ka tas, vai sieviete atpazīst sevi kādā kleitā, vai nē, ir lielā mērā saistīts ar arhetipu, ko kleita iemieso, un to, vai sieviete ir kontaktā ar to pašu arhetipu.

Ir daudz dažādas teorijas par sieviešu arhetipiem, to klasifikācijas un nosaukumi. Sākot ar pamata četriem arhetipiem: Jaunava, Māte, Mīlētāja, Karaliene, un to ēnas aspektiem. Taro ar daudz plašāku klasifikāciju vai dažādām seno kultūru dievietēm. Arī mana radošā darbība ir nebeidzams ceļojums, kurā atklāju atšķirīgus sievišķos arhetipus sevī un izpaužu tos savās kolekcijās. Esmu uzbūvējusi savu teoriju un klasifikāciju, tā pastāvīgi aug. Bet visu teoriju bāze ir viena - sieviete nav tikai sieviete. Mūsos ir tik daudz atšķirīgu sievišķo aspektu, daži aktīvāki un daži neaktīvi, kas var tikt atmodināti.

Kleitas: NYMF BRIDAL

Piemēram, klasiskā baltā kāzu kleita iemieso pasaku princeses enerģiju - princeses, kura gaida princi, kas viņu glābs. šo arhetipu ietver populārā kāzu tematika. NYMF kāzu kolekcijās izpaužu brīvas, rotaļīgas, jutekliskas un mīlošas enerģijas, kā arī mītiskas un dievišķas īpašības, daudzas no manām kāzu kleitām iemieso dažādas dievietes un frekvences.

Kleita: NYMF BRIDAL

šīs ir sievišķās īpašības, kuras sievietei jāiemieso blakus savam vīram, lai kā pāris atrastos līdzsvarā. Protams, sievietēm, īpaši mātēm, savā pašizpausmē jāspēj būt praktiskām modernajā pasaulē, kas kultivē vienlīdzību, bet tāpat uzskatu, ka sievišķās un vīrišķās enerģijas laulībā labāk saspēlējas, ja sieviete savā būtībā iemieso plūstošākus, rotaļīgākus un jutekliskākus arhetipus.

Kleitas: NYMF BRIDAL

Mans ieteikums līgavām, kuras izvēlas kāzu kleitu, ir uzdot sev trīs jautājumus:

  • Kas es esmu?
  • Kas ir mana unikalitāte?
  • Kāda sieviete vēlos būt blakus savam vīram?

Kleitas: NYMF BRIDAL

Raksta autore: Triin Kärblane, NYMF dizainere

Citi Raksti