Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu ģērbšanās etiķete jeb dreskods ir ļoti svarīga svētku sastāvdaļa un pieklājības pazīme. Tam kāzās nozīme ir ne tikai līgavas un līgavaiņa apģērbam, bet arī tam, ko mugurā uzvilkuši kāzu viesi. Stiliste, skaistuma un dzīvesstila blogere Maija Armaņeva dalās savos ieteikumos, ko vilkt, dodoties uz kāzām. Svarīgākais priekšnoteikums - ievērot kāzu ielūgumā norādīto dreskodu.

kāzu ģērbšanās etiķete
Foto: MAIJAS ARMAŅEVAS personīgais arhīvs

Maija Armaņeva norāda, ka viens no biežākajiem jautājumiem, ko viņa pēdējā laikā saņem no saviem sociālo tīklu sekotājiem un bloga lasītājiem, ir par to, kā ģērbties, dodoties uz kāzām - kādas kleitas ir piemērotas dažādu formātu kāzām, kur tās iegādāties, kā arī, kurus apģērba gabalus labāk atstāt mājās citiem notikumiem. Maija norāda, ka atbilde uz jautājumu, kādēļ ievērot dreskodu, ir pavisam vienkārša, proti, tas ir veids, kā respektēt pāri, īpaši līgavu. Tieši tādēļ izvēlētajam apģērbam, dodoties uz kāzām, vienmēr jābūt cienījamam un atbilstošam konkrētajam notikumam.

kāzu ģērbšanās etiķete jeb dreskods
Foto: MAIJAS ARMAŅEVAS personīgais arhīvs

Sievietēm vajadzētu izvairīties vilkt pārāk īsas vai pārāk atkailinošas kleitas, kā arī melnas un baltas krāsas apģērbu.

“Izvēloties tērpu, vienmēr vajag iztēloties fotogrāfijas ar sevi un līgavu un atbildēt sev uz jautājumu, kā es izskatīšos blakus līgavai un kā es likšu izskatīties viņai, ja būšu uzvilkusi, piemēram, baltu kleitu. Citiem vārdiem sakot - apģērbs ir veids, kā izrādām cieņu,” tā Maija Armaņeva.

kāzu ģērbšanās etiķete jeb dreskods
Foto: MAIJAS ARMAŅEVAS personīgais arhīvs

Ģērbšanās etiķete jeb dreskods dienas kāzās ir neformālāks, tādēļ tām piestāvēs casual stila apģērbs - gaisīgāki audumi, svinīgas dienas kleitas, svārki un tops vai bikškostīms - tās visas ir lieliskas izvēles sievietei.

Ģērbšanās etiķete jeb dreskods vīrietim, apmeklējot neformālas dienas kāzas, vajadzētu izvēlēties labi piegrieztu uzvalku vidēji tumšos toņos, piemēram, pelēkā, zilā vai zemes krāsā.

Ja tās ir vakara kāzas, tad formāls ģērbšanās stils, kas ietver garākas kleitas sievietēm un tumšākus uzvalkus (tumši zilā, melnā vai pelēkā krāsā) vīriešiem būs piemērots apģērbs.

Ja ielūgumā nav norādīts formāls vakara dreskods, tad var izvēlēties arī kokteiļu kleitu. Tomēr, kā norāda Maija, lielākoties pāri ielūgumā norāda kāzu dreskodu, un, ja tā, tad to vajadzētu arī ievērot.

Raksta pirmavots stilistes un dzīvesstila blogeres Maijas Armaņevas bloga ieraksts: šeit: KĀZU ĢĒRBšANĀS ETIĶETE JEB DRESKODS

Citi Raksti