Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Neveiksme kā pārliecības sastāvdaļa

Neveiksme kā pārliecības sastāvdaļa

Pārliecība nav kas tāds, ko var iegūt vienas dienas laikā. Tas ir ilgstošs process, kurā tu katru dienu ieliec savu enerģiju. Jā, būs kritumi, jā, būs kļūdas un neveiksmes, taču tā tam ir jābūt! Mums bieži māca nekļūdīties, rīkoties “pareizi”, izvairīties no tā, kas nav sabiedrībā pieņemts kā “normāls”.

MenuLiene Uresina

“Neizlej ūdeni”, “nenomet dakšu”, “neapgāz puķu podu”, “nenokrīti”, “nepaslīdi”... Vai atceries, cik daudz ko nedrīkstēja darīt bērnībā? Un katru reizi, kad tomēr pavisam nejauši gadījās izliet to ūdens pilīti, tā bija kļūda, pēc kuras varbūt pat sekoja sods. Tā mēs esam mācīti nekļūdīties jau teju kopš dzimšanas. Turklāt, ar katru pieļauto kļūdu, mūsu pašvērtējuma līmenis pazeminās un mēs pārmetam sev:

  • Es neesmu gana laba.
  • Es neesmu gana vērtīga.
  • Es neesmu gana gudra.
  • Es neesmu gana veikla.
  • Es neesmu gana stipra.

Un tā mēs domājam par sevi visu savu apzināto mūžu, ar katru kļūdu pazeminot savu pārliecību. Pieaugot mūs nomāc dažādas sociālās normas par to, kā būtu jābūt, kā būtu jāizskatās, kā būtu jādzīvo. Spiediens būt nevainojamai un nekļūdīties demotivē mūs un burtiski grauj pašnovērtējumu.

Bet, ja nu es teiktu, ka ir arī cits veids, kā skatīties uz neveiksmēm? Ja nu tā vietā, lai pārmestu sev par neizdošanos, tu pārvirzītu savu enerģiju uz to, ko no tā var mācīties? Kā tas palīdz augt? Kā šo situāciju pavērst savā labā?

Neveiksme kā solis uz pārliecību

Iedomājies pasauli, kurā neveiksme nav nekompetences zīme, bet gan tilts uz pārliecinātāku sevis versiju. Padomā - slavenības, līderi, uzņēmēji, prezidenti, sportisti - visi pieļauj kļūdas. Kā būtu, ja visi šie cilvēki pēc katras mazākās neveiksmes noslēptos un pārstātu pildīt savu misiju? Pasaule būtu pilna ar iecerēm, nevis piepildītiem mērķiem.

Kļūdas ir iespēja augt

Spēja būt ievainojamam un degsme turpināt pat pēc neveiksmes ir svarīga panākumu sastāvdaļa. Tā vietā, lai ļautos panikai, pajautā sev - ko es varu mācīties no šīs pieredzes? Kā es to varu izmantot nākotnē? Kāpēc šī pieredze ir vērtīga? Saredzi kļūdas kā iespēju augt.

Caur ērkšķiem uz zvaigznēm

Neveiksmes, kas bieži tiek uzskatītas kā stop zīmes, var kalpot tieši pretēji - tas var būt veids, kā būvēt savu pārliecību. Uzskati neveiksmes kā treniņu - katru reizi, kad tu pārvari kritumu, tu piedzīvo kāpumu pārliecībā par sevi!

Nebaidies kļūdīties - kļūdas parāda, ka tu esi patiesa, īsta un autentiska! Tu esi nesatricināma!

Cilvēki domā, ka, lai būtu pārliecināta par sevi, tev jāizskatās, jāģērbjas, pat jāsmaržo lieliski. Patiesībā pārliecība par sevi nenāk no ārpuses, bet gan sākas tevī pašā. Ārišķīgās lietas neko nemainīs, kamēr tu pati nejutīsies apmierināta ar sevi un savu dzīvi. Tāpēc es aicinu tevi pilnībā mainīt savu dzīvi, atgūstot enerģiju un dzīvesprieku un veicinot pārliecību!

Jau 24. oktobrī sāksies 21 dienas pārliecības izaicinājums, kurā es katru dienu dalīšos ar uzdevumu, kas palīdzēs tev iegūt pārliecību, pārvarēt bailes un kļūt neapturamai! Uzzini vairāk šeit!

Tiekamies izaicinājumā!

Raksta autore: Liene Uresina

Piesakies konsultācijai šeit.

Skati apmācību programmu mājas lapā un seko jaunumiem IG profilā.

Citi Raksti