Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZU PLĀNOŠANAS KALENDĀRS – DIVAS NEDĒĻAS LĪDZ KĀZĀM

KĀZU PLĀNOŠANAS KALENDĀRS – DIVAS NEDĒĻAS LĪDZ KĀZĀM

Ja pagājušā nedēļā dalījāmies ar 12 mēnešu kāzu plānošanas kalendāru, tad šodien īpaši vēlamies apskatīt un izanalizēt pēdējās divas pirmskāzu nedēļas. Tās nereti ir piepildītas ar atlikušajām darāmajām lietām un pienākumiem, tādēļ īpaši nepieciešams izvērtēt, ko un kā vislabāk paveikt.

Atlikušas divas nedēļas līdz kāzām

Viens no pēdējo divu pirmskāzu nedēļu uzdevumiem ir pārliecināties par to, vai nav gaidāmas, kādas izmaiņas viesu sastāvā līdz ar to arī viņu sēdvietu plānā.

Tāpat vajadzētu būt drošiem, ka pakalpojumu sniedzējiem, īpaši – ēdinātājiem, (restorāni, banketi) ir nodotas visas norādes par viesu īpašajām vajadzībām kāzu maltītes jautājumā.

Vismaz divas nedēļas pirms kāzām vajadzētu nosūtīt fotogrāfam sarakstu ar viesiem, ar ko noteikti vēlaties fotogrāfijas (piemēram, vecmāmiņas, tuvākie ģimenes locekļi, īpaši draugi). Ja kāzas ir lielas, tad šāds saraksts fotogrāfam būs īpaši noderīgs, un viņš varēs pārliecināties, ka gala rezultātā saņemsiet gaidīto.

Tāpat divas nedēļas pirms kāzām ir optimālais laiks, lai sazinātos ar vakara dīdžeju/mūziķiem un sniegtu norādes par vēlamajām dziesmām, piemēram, pirmās dejas dziesma, kāds īpašs pārsteigums utml.

To nevajadzētu atlikt uz pēdējo brīdi, lai dīdžejs un mūziķi varētu sagatavoties, īpaši tad, ja izvēlētās dziesmas nav ļoti populāras.

Pāris nedēļas pirms kāzām neaizmirstiet nosūtīt kāzu auto kompānijai / šoferim precīzu maršrutu, ko viņam būs nepieciešams veikt kāzu dienā.

Divas nedēļas pirms kāzām nepieciešams arī:

  • Aiznest saderināšanās gredzenu uz apkopi, ja ir tāda vajadzība, lai tas skaisti zaigotu blakus laulību gredzenam;

  • Izņemt kāzu kleitu un uzvalku – divas nedēļas līdz kāzām tiem vajadzētu būt pilnībā gataviem;

  • Neaizmirsti iestaigāt savas kurpes, lai kāzu dienā nebūtu jāizmanto plāksteri. Pāris nedēļas pirms kāzām ar tām vajadzētu pastaigāt mājās, darbā vai citās iekštelpās;

  • Lai kāzu rīts būtu vēl patīkamāks, der padomāt par gardām un vizuāli skaistām uzkodām, šampanieti un citām detaļām (piemēram, atbilstošiem līgavas rītasvārkiem), kas lieliski izskatīsies arī kāzu rīta fotogrāfijās;

  • Divas nedēļas pirms kāzām ir optimālais laiks, lai sāktu sekot līdzi laikapstākļu prognozēm. Ja kāzas paredzētas brīvā dabā, “B” plānam gan jābūt tapušam daudz agrāk (tai skaitā, caurspīdīgu lietussargu pasūtījumam).

  • Ja vēlēsieties īpaši pateikt paldies saviem vedējiem, līgavas māsām, vecākiem vai vēl kādam, kas palīdzējis kāzu plānošanā, tad vajadzētu laicīgi sagatavot dāvanas viņiem.

Atlikusi viena nedēļa līdz kāzām

Nedēļu pirms kāzām līgavu un līgavaini visticamāk pārņems patīkams satraukums, tādēļ visām lielajām lietām līdz šim laikam jābūt izdarītām.

Pirmskāzu nedēļa ir paredzēta, lai parūpētos par sīkumiem, bet galvenokārt – atpūstos.

Padoms, ko iesaka lielākā daļa jaunlaulāto visā pasaulē – kārtīgi izgulēties, īpaši jau pirmskāzu naktī, lai rītu sagaidītu moži un patīkamu emociju pārņemti. Pirmskāzu nedēļa ir īpaši piemērota kādam līgavas SPA apmeklējumam ar tuvākajām draudzenēm.

Tāpat vajadzētu padomāt un salikt kāzu dienas tā dēvēto pirmās palīdzības somiņu, iekļaujot gan diegu un adatu, gan plāksterus, salvetes, lūpu krāsu, mitrās salvetes, pretsāpju tableti un citas lietas, kas varētu noderēt kāzu dienā. Ja tomēr pirmskāzu nedēļā vēl atlikuši kādas darāmas organizatoriskas lietas, tad droši šos uzdevumus var uzticēt tuvākajiem draugiem, ģimenes locekļiem, vedējiem.

Ja pēc kāzām plānojat doties medusmēnesī, tad nedēļu pirms kāzām ir īstais laiks, lai saliktu ceļojumam nepieciešamās lietas.

Nevajadzētu šo darbu atlikt uz pēdējo brīdi, tādā veidā tas tikai radīs papildus stresu. Bet, lai justos īpaši skaista, pāris dienas pirms kāzām ir īstais laiks, lai uztaisītu manikīru un pedikīru (starp citu, maldīgs ir priekšstats, ka tas ir jādara tikai līgavai, arī līgavainim jābūt sakoptiem nagiem, jo to noteikti varēs pamanīt fotogrāfijās).

Emocionālai noskaņai pirmskāzu nedēļā līgava un līgavainis var uzrakstīt mīlestības vēstules, ko pasniegt viens otram kāzu dienas rītā.

FOTO: LINDA LAUVA, ELĪNA UPMANE, EINĀRS FREIMANIS
Citi Raksti