Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Spilgtākie 2024. gada kāzu foto trendi

Spilgtākie 2024. gada kāzu foto trendi

Foto: AIMLEE PHOTOGRAPHY

Kāzu fotogrāfijā ir divas spilgtas tendences – analogais foto un fotogrāfijas ar zibspuldzi. Tās ir klasiskas vērtības, kam šogad tiek pievērsta īpaša uzmanība.

Kāzu fotogrāfijas 2024. gadā

Jaunākie kāzu fotogrāfijas trendi patiesībā ir fundamentālas foto tehnikas, bez kurām laba fotogrāfija nav iedomājama. Tās ir nonākušas uzmanības centrā un tiek izmantotas kā radoši līdzekļi kāzu fotogrāfijā. Kāzu foto tendences šogad atspoguļo atgriešanos pie pamatiem – pie fotogrāfa prasmes pārliecinoši un radoši darboties ar analogo fotogrāfiju un zibspuldzi.

Analogās jeb filmu fotogrāfijas aktualitāte iezīmē to, ka kāzās arvien svarīgāks kļūst autentiskums – kāzu fotogrāfijā būtiskāk ir notvert vienreizējos mirkļus ar visām to nepilnībām, nevis radīt nopulētas un iestudētas fotogrāfijas. Savukārt foto ar zibspuldzi ļauj tvert mirkļus kustībā, tumsā, tajos apstākļos, kuros citkārt fotogrāfija neizdotos. Tas ļauj radoši notvert visdažādākos kāzu dienas brīžus.

Foto: ALEX MARI PHOTOGRAPHY

Analogā fotogrāfija kāzām

Kāzu fotogrāfija ar analogo kameru kāzu albumam piešķir īpašu noskaņu –toņi un tekstūra, brīžiem viegli aizmiglotie kadri, detaļas ārpus fokusa un citas šķietamas kļūmes, tās padara sapņainas. Kā sapnī attēls nav ass precīzs, tā arī šie foto stāsta par notikumu, atainojot to kā sapņainās un gaisīgās atmiņās.

Analogās fotokameras kāzām nav nekas jauns – daudzi pāri novieto šādas vienreizējās kameras uz viesu galdiem, lai viņi vakara gaitā uzņemtu fotogrāfijas. Tā pāris var iegūt gan dabiskas un dzīvas fotogrāfijas, gan sagādāt nelielu izklaidi viesiem. Taču šobrīd arī kāzu fotogrāfijā dažkārt pāri izvēlas daļēji iemūžināt kāzas, izmantojot filmu foto. Turklāt šis foto trends nenozīmē, ka jāatsakās no digitālā foto sniegtajām iespējām – tas var kalpot kā lieliski kāzu fotogrāfijas iedvesma, piemēram, atsauces uz analogo foto var panākt digitālo kadru pēcapstrādē.

Foto: NICOLE PLETT

Digitālā un analogā kāzu fotogrāfija

Patiesībā nav lielas nozīmes salīdzināt šos divus foto veidus – katram ir savi plusi un raksturs un izvēle par labu vienam vai otram būs ļoti personiska. Protams, digitālā fotogrāfija ir tehniski ļoti attīstīta, tā ļauj uzņemt daudz kadrus, tie ir ātri pieejami un viegli apstrādājami. Digitālā fotogrāfija sniedz precizitāti un asumu. Savukārt filmu fotogrāfiju kāzām pāri parasti izvēlas nostalģisku un emocionālu apsvērumu dēļ.

Analogo fotogrāfiju izvēlas tie, kuru uzrunā tā unikālā estētika un neparedzamība. Taču no fotogrāfa skatupunkta analogā fotogrāfija pieprasa ļoti apzinātu pieeju un koncentrēšanos, gaidot īsto mirkli. Analogā fotogrāfija saistās ar dabiskumu, tās nav tehniski perfektas fotogrāfijas, jo tāds visbiežāk ir to mērķis – sniegt neizmainītus, nepielāgotus un neuzlabotus kadrus. Svarīgi piebilst, ka kvalitatīva analogā fotogrāfija nav tikai līdzeklis, kā iegūt retro stila foto. Tā ir cita veida fotogrāfija ar savu īpašu pieeju, kas bieži rezultējas mākslinieciskās fotogrāfijās.

Foto: YELLOW BIRD VISUALS

Kas jāņem vērā, izvēloties analogu fotogrāfiju kāzām

Jau minēts, ka digitālā fotogrāfija ir ātrāka un vienkāršāka, bet analogā fotogrāfija piesaista ar savu atmosfēru un estētiku. Galvenokārt jārēķinās ar to, ka filmu fotogrāfija pieprasa lēnāku un apzinātāku pieeju – fotogrāfs varēs uzņemt mazāk, bet apzinātākus kadrus. Filmu fotogrāfija nepieļauj sasteigšanu, tas attiecas arī uz foto attīstīšanu un skenēšanu – ir nepieciešams laiks, lai to izdarītu. Un, protams, izmaksas – foto filmiņas nav lētas, turklāt ne visi kadri izdosies.

Tā kā analogā fotogrāfija ir kļuvusi par trendu, daudzi fotogrāfi ir sākuši ar to nodarboties vai apstrādāt digitālā foto kadrus retro estētikā. Tādēļ, izvēloties kāzu fotogrāfu, ir svarīgi, lai jūs uzticētos konkrētā fotogrāfa prasmēm. Jāpārliecinās, ka analogais foto ir konkrētā fotogrāfa specialitāte un ka viņš ar to brīvi un profesionāli strādā, nevis nesen sācis ar to eksperimentēt, jo tas ir aktuāli.

Foto: STEPHANIE M. PHOTO

Filmu foto šarms slēpjas to vienreizīgumā, taču tā vienlaikus ir gan priekšrocība, gan risks. Digitālajā fotogrāfijā viss parasti tiek dublēts divās atmiņas kartēs, taču analogajā fotogrāfijā pastāv nopietni tehniskie riski. Lai pārliecinātos, ka visi svarīgie mirkļi tiks notverti, tie jānofotografē vairākas reizes un ar vairākām kamerām, jo neko nebūs iespējams atkārtot. Arī foto attīstīšanā pastāv tehniski riski un tā pieprasa zināšanas, prasmes un precizitāti. Fotografēt kāzu dienu ar analogo kameru ir liela atbildība un tas prasa fotogrāfa profesionalitāti un pārliecību. Jāatceras, ka tas viss atspoguļojas arī samaksā par fotogrāfa darbu.

Lielākoties fotogrāfi izvēlas fotografēt gan ar digitālo, gan analogo kameru, lai mazinātu riskus. Būtiskākajos kāzu mirkļos līdzīgi kadri tiek uzņemti ar abām kamerām. Tas ir labs vidusceļš, ja vēlaties savu kāzu foto galeriju papildināt ar estētiskiem, nostalģiskiem un ekskluzīviem kadriem.

Foto: AIMLEE PHOTOGRAPHY

Foto ar zibspuldzi kāzu fotogrāfijā

Zibspuldzes izmantošana kāzu fotogrāfijā nav nekas jauns. Zibspuldze pastāv teju tikpat ilgi, cik fotogrāfija. Taču šogad fotogrāfi ir atgriezušies pie šī līdzekļa kā radoša instrumenta, lai uzņemtu ne tikai labi izgaismotas, bet arī radošas kāzu bildes ar zibspuldzi.

Kāzu fotogrāfijas idejas

Kāzu fotogrāfijas tehnikas ir dažādas, bet zibspuldze ir tā, kura tiks izmantota teju vienmēr, jo ar tās palīdzību var veiksmīgi notvert kadrus slikta apgaismojuma situācijās. Šobrīd fotogrāfi zibspuldzi izmanto ne tikai tehnisku iemeslu dēļ; tā ir kļuvusi par radošas izpausmes līdzekli. Zibspuldze kāzu fotogrāfijām piešķir mūsdienīgu un dinamisku perspektīvu. Tā ļauj fotogrāfiem kontrolēt apgaismojumu un pārvērst mirkļus, kas citkārt paskrietu garām, neparastos un labi izgaismotos kadros.

Foto: YELLOW BIRD VISUALS

Idejas, kā radoši izmantot zibspuldzi kāzu fotogrāfijā:

  • Ar stratēģisku zibspuldzes izmantošanu var panākt dramatiskus apgaismojuma efektus, piemēram, gaismu un ēnu kontrastu, kā arī izcelt dažādas tekstūras. Kāzu ceremonijas fotogrāfija var iegūt no zibspuldzes izmantošanas – ar to iespējams šo būtisko mirkli uzsvērt ar izteiksmīgu, skaidru un labi definētu foto. Arī melnbaltās kāzu fotogrāfijās svarīgs ir gaismu un ēnu kontrasts, ko var panākt ar tieši ar zibspuldzi.
  • Zibspuldze ir īpaši efektīvs līdzeklis, lai notvertu dabiskus un nesamākslotus mirkļus kustībā. Zibspuldze nodrošina, ka cilvēki fotogrāfijās ir labi apgaismoti, vienlaikus saglabājot mirkļa spontanitāti un emocijas. Tā būs īpaši noderīga, fotografējot pāra pirmo dejo vai viesus vakara ballītes laikā. Kāzu svinību fotogrāfijas ar zibspuldzi ir dzīvas, košas un notver mirkļa emocijas.

Foto: ANGELIKA DUPUIS
  • Kāzu fotogrāfiju kompozīcija ikvienās kāzās ir aspekts, kurā kāzu fotogrāfam radoši izpausties. Ideālā gadījumā kompozīcijas saskan ar kāzu dinamiku un estētiku. Profesionāls un prasmīgs fotogrāfs uztvers noskaņu un centīsies to atainot arī fotogrāfijas kompozīcijā. Piemēram, klasiski elegantām kāzām piestāvēs harmoniskas kompozīcijas, bet jautrai kāzu ballītei piestāvēs eksperimentāli kadri. Savukārt pāra fotosesija dabā ļauj spēlēties ar dažādiem laukumiem, attiecībām starp priekšplānu un fonu. Zibspuldze lieliski noder, lai radītu inovatīvas un radošas kāzu foto kompozīcijas. Piemēram, fotografējot siluetus uz labi izgaismota fona, kā arī veidojot citus oriģinālus kadrus, kas izceļas starp tradicionālām kāzu fotogrāfijām.

Foto: SWIDRAK & CO LUXURY WEDDINGS
  • Fotogrāfijā nozīmīga ir krāsa – zibspuldze to padara košāku un spilgtāku arī sliktā apgaismojumā. Ar zibspuldzi fotografējot vakara svinību daļu varēs panākt, ka ziedi, dekorācijas un tērpi ir vēlamajos košajos toņos. Tāpat ar zibspuldzi var lieliski iemūžināt pašas smalkākās kāzu detaļas, piemēram, līgavas rotas un kleitas mežģīnes, izceļot ne tikai to krāsu, bet arī tekstūru.
  • Kāzu portretu fotogrāfija var būt dažāda – no pozētiem statiskiem foto līdz dinamiskiem kustībā notvertiem kadriem. Zibspuldze lieliski noder, lai radītu portretus ar īpašu noskaņu. Spēle ar gaismām un ēnām rada kinemātisku noskaņu portretu fotogrāfijās.

Dinamiskas un emocijām piepildītas kāzu fotogrāfijas

Kā jau minēts, zibspuldzes galvenās priekšrocības ir iespēja panākt dažādus gaismēnu efektus, notvert mirkļus kustībā, kā arī iemūžināt košus toņus arī sliktā apgaismojumā. Savā ziņā tā ir fotogrāfija, kas neiejaucas situācijā, nemēģina to izmainīt – tā strādā ar tādiem apstākļiem, kādi ir doti, un parāda tos košākajā, dzīvīgākajā un radošākajā gaismā, kādā iespējams.

Foto: CARLOS FERREIRA

Ja vēlaties mūsdienīgas glancēto žurnālu foto sesiju stila fotogrāfijas, kāzu foto ar zibspuldzi būs īstā izvēle. Turklāt tā lieliski noderēs arī vakara ballītes nesamāksloto emociju un dabisko mirkļu kadros. Tā ir foto tehnika, ko var izmantot dažādos kāzu mirkļos un kas ikvienu kadru padarīs gaišāku, asāku un dzīvīgāku. Tas nav mazsvarīgi, jo kāzu dienā ne vienmēr ir iespējams nodrošināt perfektu apgaismojumu – varbūt viesnīcas numuriņš, kurā līgava no rīta pucējas, ir ēnas pusē; varbūt ceremonija notiek ēnainā baznīcā vai ceremonijas laikā dabā sauli aizsedz mākoņi; varbūt kāzu vakariņu laikā ieplānots ļoti atmosfērisks sveču apgaismojums, kurā sarežģītāk uzņemt gaišus un asus kadrus – situācijas var būt dažādas, gan paredzamas, gan neparedzamas, tādēļ zibspuldzes izmantošana kāzu fotogrāfijās ir ļoti noderīga.

Foto: THE SAUMS

Protams, zibspuldzes izmantošana ir ne tikai māksliniecisks, bet arī tehnisks paņēmiens, kas prasa zināšanas un iemaņas. Tādēļ svarīgi izvēlēties prasmīgu kāzu fotogrāfu, kas prot zibspuldzi izmantot stratēģiski tā, lai kontrolētu izgaismojumu, radītu ēnas un izceltu detaļas.

Kāzu foto stili 2024. gadā – mūsdienīgā un sentimentālā mijiedarbība

Analogā fotogrāfija pati par sevi lielākoties saistās ar bērnību, siltām un patīkamām atmiņām, kas pārņem, pārlapojot ģimenes foto albumus. Taču nostalģija nav vienīgais iemesls, kādēļ izvēlēties filmu fotogrāfiju kāzām. Analogā fotogrāfija māca rūpīgi izvēlēties mirkļus, kurus iemūžināt, kas tos padara vēl īpašākus un ekskluzīvākus. Digitālajā un strauji mainīgajā pasaulē analogā fotogrāfija ir nemainīga vērtība, pie kuras pamazām atgriežas daudzi kāzu fotogrāfi.

Lai gan foto ar zibspuldzi pirmajā acu uzmetienā saistās ar ko ļoti mūsdienīgu, dinamisku un inovatīvu, tai ir arī sentimentāla vērtība. Šīs fotogrāfijas tiešums atklāt nesamākslota emocijas un intimitāti – mirkli, kuru fotogrāfs bez pastarpinājuma ir notvēris. Nereti šie foto saistās arī ar slavenību paparaci fotogrāfijām, kas tām piešķir vēl vienu šarmantu aspektu.

Foto: YELLOW BIRD VISUALS

 

Raksta autore: Renāte Berga

Fotogrāfi: Yellow Bird Visuals, Alex Mari Photography, Nicole Plett, Stephanie M. Photo, Aimlee Photography, Angelika Dupuis, The Saums, Carlos Ferreira, Swidrak & Co Luxury Weddings

Citi Raksti