Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Bērni kāzās. Kas jāzina, plānojot kāzas ar bērniem

Bērni kāzās. Kas jāzina, plānojot kāzas ar bērniem

Foto: INTA PHOTOGRAPHY

Jautājums, ar kuru saskaras gandrīz katra līgava, sastādot viesu sarakstu, – vai plānot kāzas ar bērniem? Un, ja plānot, tad kas jāņem vērā?

Vai uz kāzām ielūgt arī viesu bērnus?

Bieži vien ielūgtajiem viesiem ir bērni, taču vai viņus arī jāielūdz? Vai viņi netraucēs svinēt un atpūsties saviem vecākiem un, galvenais, jaunajam pārim?

Parasti pāris saskaras ar divām problēmām, mēģinot sev atbildēt uz šo jautājumu:

 1. Jaunais pāris nevēlas, lai viņu kāzās būtu bērni, taču baidās aizvainot bērnu vecākus, lūdzot ierasties bez bērniem.
 2. Jaunais pāris nezina, par ko jāparūpējas un kā izklaidēt bērnus kāzās, lai arī viņu vecākiem būtu iespēja atpūsties.

Ielūgt vai neielūgt bērnus – tas ir jūsu personīgais lēmums, tāpēc izskatīsim abu variantu nianses – kā rīkoties, ja izlemiet bērnus neielūgt, un kā parūpēties par bērnu izklaidi un vecāku komfortu, ja izlemiet rīkot kāzas ar bērniem.

Ja nevēlaties uz kāzām ielūgt bērnus

Ja jūs nevēlaties, lai jūsu kāzās būtu bērni, nekautrējies par to pateikt viesiem. Tās ir jūsu kāzas, tāpēc ir svarīgi, pirmkārt, izpildīt savas vēlmes. Iespējams, arī bērnu vecākiem šī ideja varētu ļoti patikt, jo bieži vien vecākiem reti sanāk atpūsties divatā bez bērniem. Un, jā, bērnu vecākiem diez vai izdosies atpūsties un izbaudīt jūsu kāzas, jo bērni prasa daudz uzmanības. Bērns nesaprot, ka šobrīd ir ļoti aizkustinošs brīdis, kad līgava un līgavainis saka jāvārdu, taču viņš nejauši nolauza lellei galvu un tieši šobrīd sagribējās paraudāt.

Informāciju par to, ka kāzas plānotas bez bērniem, jūs varat ierakstīt kāzu ielūguma detaļās.

Foto: MAILYS FORTUNE PHOTOGRAPHY

Idejas, kā to uzrakstīt ielūgumā:

 • “Lai visi varētu bezrūpīgi baudīt vakaru, lūgsim parūpēties par auklīti, kura paliks mājās ar mazākajiem.”
 • “Lai rītu varētu sagaidīt ar dejām un bez raizēm, aicinām parūpēties par auklīti, kura mājās pieskatīs bērnus.”
 • “Kāzu svinības notiks ūdens tuvumā, tāpēc drošības apsvērumu dēļ lūdzam parūpēties par iespēju kāzās ierasties bez bērniem.”

Ja šādi nevēlaties rakstīt ielūgumā, tad varat ielūguma uzrunā ierakstīt tikai pieaugušo vārdus, un, kad šie viesi sniegs atbildi par savu ierašanos kāzās, tad arī varēsiet precizēt par ballīti bez bērniem, ja viesiem vēl būs neskaidrības par šo jautājumu.

Foto: JESSICA LYNN FILMS

Ja rīkojat kāzas ar bērniem

Ja jūs gribat ielūgt uz savām kāzām arī mazos viesus, ir svarīgi padomāt par dažām detaļām, lai kāzas noritētu patīkami gan jums, gan bērniem.

 • Pasūtiet bērniem atsevišķo ēdienkarti. Visbiežāk maziem bērniem (līdz ~10 gadiem) nepatīk pieaugušo ēdiens. Daudz labāk viņi ēdīs makaronus, frī kartupeļus, nagetus vai cīsiņus. Pārliecinieties par to, lai bērniem visa vakara laikā būtu pieejami dzērieni, jo viņi paši var kautrēties aiziet pie bāra palūgt sulu.
 • Padomājiet, ar ko nodarbosies bērni vakara laikā, piemēram, kādā svinību zāles stūrī var ierīkot bērnu stūrīti ar spēlēm, rotaļām, krāsojamām grāmatām utt.
 • Ja bērnu ir daudz, ir prātīgi ielūgt animatoru, lai arī bērniem šīs kāzas paliktu atmiņā. Tā var būt kāda meistarklase vai vienkārši animatori pazīstamu multfilmu varoņu kostīmos.

 • Ja vēlaties, lai viesi, kas ir bērnu vecāki, tiešām atslābtu un neskraidītu pieskatīt bērnus, paaiciniet auklīti, kas pieskatīs bērnus, vai ierosiniet šo ideju bērnu vecākiem.
 • Ja kāzās būs mazuļi, precizējiet par bērnu krēsliņu pieejamību restorānā. Ieplānojiet katram bērnam (kuri jau māk sēdēt paši) savu sēdvietu pie galda, lai vecākiem nevajadzētu visu vakaru turēt bērnus klēpī. Atkarībā no vecuma, tas var būt bērnu krēsliņš vai parastais krēsls. Ja bērni ir tuvāk pusaudžu vecumam un to ir daudz, tad šos bērnus var nosēdināt pie viena kopīga bērnu galda, tā viņiem būs jautrāk.
 • Ja kāzās plānota nakšņošana, precizējiet svinību vietai par bērnu gultiņu pieejamību.

Bērni kāzās – katra pāra brīva izvēle

Visbiežāk to, vai kāzās būs bērni, nosaka paša pāra ģimenes situācija. Ja pārim jau ir bērni, tad, visticamāk, kāzās būs laipni gaidīti arī citu viesu bērni. Savukārt, ja pārim vēl nav bērnu, kā arī lielākajai daļai viesu loka to nav, arī pārējiem viesiem tiks lūgts bērniem nodrošināt auklīti un ierasties kāzās bez bērniem.

Tāpat šo lēmumu lielā mērā nosaka arī kāzu koncepts un svinību vieta. Ir svinību vietas, kas ir bērniem mazāk piemērotas, piemēram, jau minētais piemērs par kāzām pie ūdens. Arī svinības ar dejām līdz rīta gaismai nebūs bērniem piemērotas, tajās viņu vecāki nevarēs baudīt pasākumu, jo kādā brīdī būs jādodas likt gulēt bērnus. Savukārt, ja plānota ģimeniska kāzu pēcpusdienā brīvā stilā, tad droši var ielūgt bērnus. Lai kāds arī būtu jūsu izvēlētais kāzu koncepts un scenārijs – ar vai bez bērnu piedalīšanās – informējiet par to viesus, lai nerastos pārpratumi un visi kāzu dienā justos komfortabli.

Foto: JESSICA LYNN FILMS

 

Raksta autore: Oksana Špakova / kāzu aģentūra Kāzu Feja

Fotogrāfi: Inta Photography, Maïlys Fortune Photography, Jessica Lynn Films

Citi Raksti