Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Lai gan pavasara vēsmas pagaidām jūtamas tikai gaisā, kalendārs apliecina, ka tūlīt, tūlīt tas ieradīsies visā savā plaukumā. Līdz ar martu atnācis gan solārais, gan astronomiskais pavasaris, tuvojas arī Lieldienas, tā kā visi fakti liecina par to, ka pavasaris ir tepat aiz stūra. Vai gan ir simboliski spēcīgāks laiks laulību ceremonijai par pavasari, laiku, kad zeme mostas un dabā vērojams jauns sākums?

Gaisīgas kāzas pavasarī

Pavasarim piestāv romantiskas un liegas pasteļtoņu kāzas. Tomēr arī par šo tēmu iespējamas variācijas. Romantisku vēstījumu nedaudz citā estētikā var nodot, sarīkojot gaisīga jeb etherealism stila kāzas. Kā jau tas stila apzīmējumā iekļauts, šāda tipa kāzas ir ēteriskas, sapņainas, it kā ārpus šīs pasaules. Pavasarim piestāv nepiespiesta burvība, trausli ziedi, vieglas drapērijas, gaisīgi tērpi un matu sakārtojumi, trīsuļojošas sveču liesmiņas. Ja esat patiesi romantiķi, nav piemērotāka laika kāzām par pavasari. Ideja pavasara kāzu konceptam - nomoda sapnis. Ļaujieties tam un radiet sev un viesiem patiesi burvīgu pieredzi.

Foto: BIANCA RIJKENBARG PHOTOGRAPHY / Ziedi: EDENIQUE FLOWERS / Stils: OH HAPPY DAY

Foto: THIS DAY FORWARD / Flowers: THE HUNTED YARD / Stationery: IDYLL PAPER

Ļauties neparedzamajam

Gatavojoties pavasara kāzām, ir jāpieņem, ka laikapstākļi noteikti sagādās pārsteigumus, kā jau tas parasti pavasarī mēdz notikt. Protams, var iepriekš tam sagatavoties un rast praktiskus risinājumus dažādām iespējamām situācijām. Tomēr svarīgi noskaņoties, ka būsiet vienlīdz priecīgi gan par fotosesiju pavasara saulē, gan dzestrā miglā, gan fotografējoties zem lietussargiem, jo uznākusi pēkšņa lietusgāze. Prasmīgs kāzu plānotājs sarūpēs arī rezerves plānu, taču svarīgi, lai pāris būtu mentāli sagatavojies, ka neviens no laikapstākļu pavērsieniem nesagādās vilšanos, un būs vienlīdz priecīgi par jebkuru dienas laikapstākļu pavērsienu.

Foto: CALIA PHOTOGRAPHY / Wedding stylist: TEA ROSE WEDDING DESIGNER /

Kāzām pavasarī ir arī savi plusi. Pavasara mēnešos diena un nakts arvien pārliecinošāk sāk nostāties līdzsvarā. Diena ir pietiekami gara, taču tumsa neiestājas pārāk vēlu. šī iemesla dēļ pavasaris ir īpaši piemērots vienas dienas kāzām. Nebūs jāgaida vēla nakts, lai satumsu, pamainītos atmosfēra un apgaismojums. Līdz ar to svinības būs dinamiskākas un, ja kāzu koncepts neparedz ballīti līdz rīta gaismai,  svinīgās vakariņas varēsiet noslēgt līdz pusnaktij.

Foto / Styling: DOS SANTAS

Pavasara ziedi dekorējumā

Kāzas gada pirmajos siltajos mēnešos nav iedomājamas bez pirmajiem pavasara vēstnešiem - ziediem. Pavasarī priecājamies par ikvienu no zemes izlīdušo ziediņu, pirmo atplaukušo pūpolu un bērza pumpuru. Tādēļ pavasara kāzās it nemaz neprasās pompozi rožu un liliju kārtojumi. Pavasara ziedi ir trausli, maigi un piešķirs kāzu noformējumam īpaši smalku noskaņu. Mazas sniegpulkstenīšu, vizbulīšu vai krokusu kompozīcijas uz svētku galda liks sajusties kā piknikā pasakainā pļavā.

Foto: BIANCA RIJKENBARG PHOTOGRAPHY / Ziedi: EDENIQUE FLOWERS / Stils: OH HAPPY DAY

Var izvēlēties arī klasiski baltās vai dzīvespriecīgi dzeltenās narcises. Turklāt šie sezonālie ziedi ir lētāki nekā, piemēram, siltumnīcās audzētās rozes, un tos iespējams iegādāties tirgū no vietējiem audzētājiem. Arī šis ir veids, kā domāt par pasākuma ietekmi uz apkārtējo vidi - izvēlēties sezonālus un vietējā apkārtnē audzētus ziedus. Svinību telpu var dekorēt ar plaukt sākušiem dažādu koku zariem. Ja kāzas svinat pavasara beigās, burvīga dekorācija ir ceriņu un jasmīnu ziedi.

Foto: BIANCA RIJKENBARG PHOTOGRAPHY / Ziedi: EDENIQUE FLOWERS / Stils: OH HAPPY DAY

Pirmās pavasara veltes uz kāzu galda

Pavasarī valda labs noskaņojums, prieks par jaunu sākumu un visas krāsas šķiet košākas, smaržas svaigākas un garšas izteiksmīgākas. Pavasarim piestāv vieglas un svaigas maltītes. Pirmie zaļumi, lapu salāti, redīsi - palutiniet viesus ar pirmajām svaigajām pavasara veltēm, pēc kurām esam tik ļoti noilgojušies. Uzkodas var dekorēt ar diedzētiem mikrozaļumiem. Un kādēļ gan neveldzēt viesus ar pirmajām bērzu sulām?

Foto: CALIA PHOTOGRAPHY / Wedding stylist: TEA ROSE WEDDING DESIGNER

Kā jau minēts, rīkojot kāzas pavasarī, jāsagatavojas dažādiem laikapstākļiem. Pēcpusdienas mēdz būt siltas, bet vakari ir vēsi, taču var improvizēt un temperatūras izmaiņas izmantot savā labā. Svinības var uzsākt ar pikniku dārzā, bet noslēgt ar dejām iekštelpās. Ir vērts pameklēt svinību vietu, kurā iespējams svinībām izmantot gan ārtelpu, gan iekštelpu, padarot svētkus daudzveidīgākus.

Meklē savu svinību vietu šeit: KĀZU SVINĪBU VIETAS

Foto: MARCOS SANCHEZ / Styling: HAPPY ENDINGS BCN / Florist: BEST DAY EVER / Stationery: BETTER WITH CO

Pavasara garderobes plašās variācijas

Starpsezonu garderobei raksturīgi slāņi un iespēja dienas gaitā transformēt apģērbu, nepieciešamības gadījumā kādu kārtu uzvelkot vai novelkot. Tas pats attiecas uz kāzu tērpu. Pavasara kāzu kleita noteikti varētu būt tāda, kas nosedz visu augumu un ir ar garām piedurknēm, lai nebūtu vēsi. Tāpat vēlams izvēlēties kurpes ar slēgtiem purngaliem. Svarīgi padomāt arī par kāzu virsdrēbēm. Apģērba ziņā pavasara kāzām  ir nedaudz sarežģītāk sagatavoties nekā vasaras kāzām, kur nepieciešama tikai kleita un siksniņkurpes. Pavasara kāzās nepieciešami vairāki apģērba gabali un tērpam jābūt transformējamam. Taču te ir vērts padomāt par to, lai, piemēram, svinīgās virsdrēbes būtu valkājamas arī turpmāk.

Foto: CALIA PHOTOGRAPHY / Wedding stylist: TEA ROSE WEDDING DESIGNER

Tādēļ pavasara kāzu apģērbā ieteicams spēlēties ar toņiem. Piemēram, varbūt nav nepieciešams iegādāties baltu mēteli, kuram turpmāk nebūs praktiska pielietojuma. Tā vietā var izvēlēties kvalitatīvu klasisku trenci, kas arī turpmāk būs paliekoša vērtība.

Ja esat romantiķi, kuri visos negaidītajos pavērsienos, arī pēkšņā lietusgāzē saulainā dienā, spējat saskatīt pozitīvo, tad pavasaris ir īstais laiks kāzām. Lai mīlestība plaukst līdz ar dabu!

Foto: CALIA PHOTOGRAPHY / Wedding stylist: TEA ROSE WEDDING DESIGNER

Raksta autore: RENĀTE BERGA

Foto: DOS SANTAS, CALIA PHOTOGRAPHY, MARCOS SANCHEZ, THIS DAY FORWARD, BIANCA RIJKENBARG PHOTOGRAPHY

Citi Raksti