Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

“Zaļais kurss” pārņem kāzu plānošanu. Videi draudzīga kāzu kleita

“Zaļais kurss” pārņem kāzu plānošanu. Videi draudzīga kāzu kleita

Ilgtspējas jautājumi un videi draudzīgu risinājumu meklējumi pieskandina katru mūsu dzīves jomu. Kā sarīkot ekoloģiskas kāzas? Kā izvēlēties videi draudzīgu līgavas kleitu, dekorācijas un viesu izklaides? Piedāvājam to zīmolu apskatu, kas jau šobrīd orientējas uz “zaļajam kursam” atbilstošām precēm un pakalpojumiem.

Kad meklējam kāzu kleitu, esam izvēles priekšā par tās krāsu, augumu izvēli, piegriezumu, garumu un citām niansēm, taču tagad klāt nāk vēl viens faktors, kura aktualitāte tikai aug - atbildība pret dabu mūsu ikdienas izvēlēs. Ja vēlamies ekoloģiskas kāzas, kleitas izvēlē, piemēram, jāpievērš uzmanība paša auduma veidam, tā izcelsmei, ražošanas procesam un tā caurspīdīgumam jeb izsekojamībai. Labāk ir izvēlēties ražotāju, kas atrodas tuvāk, jo tā samazinās arī transportēšanas izdevumi, kas bieži veido ievērojamu piesārņojuma daļu.

Stella McCartney

Zīmols Stella McCartney kopš tā dibināšanas brīža 2001. gadā kļuvis par vadošo viedokļa paudēju modes ilgtspējas un vides aizsardzības jomā.

Zīmols rāda piemēru, kā no vārdiem pāriet uz darbiem, proti, izstrādājot metodes, kā būtu izmērāma un monitorējama katra uzņēmuma ražošanas ietekme uz apkārtējo vidi no izejvielu sagādes, līdz ražošanas, transportēšanas, realizācijas un utilizācijas posmam.

Pēc tam, kad Megana Mārkla izvēlējās tieši šo zīmolu kā vienu no savām kāzu kleitām (viņa pārģērbās Stellas Makartnijas darinātajā kleitā uz saviesīgo daļu), modes nams laida klajā arī savu Ready to Wear kāzu tērpu kolekciju.

“Es vēlējos radīt apģērbu, kas būtu komfortabls un ar zināmu emocionālu nozīmi, taču vienlaikus neliktu valkātājai justies kā pārvērstai līdz nepazīšanai,” modes dizainere atzinās žurnālam Harpers Bazaar.

Piedāvājam arī citus ilgtspējīgus zīmolus, taču atcerieties, ka lielākoties videi draudzīgs risinājums nozīmē arī lokalizētu cilvēkresursu izmantošanu. Ir vērts iedvesmoties apskatot dažādus dizainus un piegriezumus, bet vienlaikus apsvērt kleitas darināšanu pie meistariem tepat Latvijā. Mūsdienās ir iespējams izvēlēties un pasūtīt audumus teju no visas pasaules, tostarp izsekojot izejvielu iegūšanas un ražošanas procesam, bet jāņem vērā, ka arī piegāde sekmē dažādu izmešu radīšanu. Protams, nav jākrīt galējībās, bet atbildīga, informēta lēmumu pieņemšana piešķirs jūsu tērpam īpašu stāstu un nozīmi. Izvēloties kāzu kleitas šūšanu Latvijā, jūs varēsiet arī sekot līdzi tās tapšanas procesam, veicot nepieciešamos papildinājumus un uzlabojumus.

Tērpi: Stella McCartney

Ja vēlaties izmēģināt ko pavisam jaunu, šobrīd ir pieejami arī tiešsaistes ateljē, kur savu kāzu kleitu no idejas līdz vizualizācijai radāt kopā ar dizaineri tiekoties attālināti.

Dressarte, Parīze, FrancijaJa izvēlaties par labu kleitas iegādei, lūk, daži mums ģeogrāfiski tuvi piemēri:

Leila Hafzi, Stavangera, Norvēģija

Tērpi: Leila Hafzi

Mila Vert, Kočevje, Slovēnija

Tērpi: Mila Vert

Indiebride Londona, Anglija

Tērpi: Indiebride

Rita Colson, Londona, Anglija

Tērpi: Rita Colson

Sanyukta Shrestha, Londona, Anglija

Tērpi: Sanyukta Shrestha

Mother of Pearl, Londona, Anglija

Tērpi: Mother of Pearl

Pronovias #WeDoEco, Barselona, Spānija

Tērpi: Pronovias WeDoEco

Larimeloom, Florence, Itālija

Tērpi: Larimeloom

Bastet Noir, Maķedonija

Tērpi: Bastet Noir

Pērļu medībās uz vintage tirdziņiem

Jā, Latvijā, tādu ir mazāk, bet, savlaicīgi gatavojoties, var izsērfot gan interneta plašumos, gan apciemot kādu no slavenajiem tirdziņiem Parīzē, Londonā vai citās lielajās modes mekās. Ja vien paveicas atrast sapņu pāri savā izmērā, tad gājiens pie altāra var iegūt ne vien redzamu, bet arī jūtamu 20-to gadu Čarlstona piesitienu, Art-deco līnijas, Dior, YSL, Chanel, Lanvin vai Hermes vēsturisko majestātiskumu. Kādēļ gan to nepārvērst par vecmeitu ballītes uzdevumu? Kurai no draudzenēm izdotos atrast labāko pērli slavenajā Parīzes Marche aux Puces?

Ilgtspēja nozīmē atbildību dažādā mērogā. Mēs vienmēr sākam ar nodomu. šobrīd jo tas iegūst jo īpašu nozīmi. Ne vienmēr tas jāuztver kā pienākums vai nasta, gluži otrādi, kāzu plānošanas procesā ilgtspēju varam pārvērst par sava īpašā, izsapņotā stāsta daļu. Slidinot rokas baltās kleitas līnijās, mēs varam izjust gandarījumu un prieku par to domu spēku, kas ielikts tērpā no zīda kāpuriņa, kokvilnas pogaļas vai viskozes šķiedras līdz šujmašīnas sirdspukstiem, šuvēju pieskāriena un ikviena cita cilvēka, kurš tā vai citādi, bet arī neredzami piedalījies mūsu kāzu norisē. Ilgtspēja nozīmē arī sava stāsta radīšanu un pēctecību.

Ir pasaka, kas var sākties ar jūsu kāzu kleitas tapšanu.

Tērpi: Sanyukta Shrestha

Raksta autore: Kristīne Kutuzova

Foto: Publicitātes

Citi Raksti