Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Sazināties ar RUNDĀLES ŪDENSDZIRNAVAS


Nosūtot ziņu, es piekrītu Līgavām.lv privātuma politikai un lietošanas noteikumiem.


Vēlos saņemt ziņu uz


Rundāles ūdensdzirnavu muzejs:

Pilsrundāles centrā atrodas 18. gs. beigās celtās Rundāles muižas ūdensdzirnavas un vējdzirnavas. Rundāles muižas ūdensdzirnavas ir izdevies saglabāt līdz pat mūsdienām, lai gan tās savas darbības laikā piedzīvojušas divus postošus ugunsgrēkus. Tolaik dzirnavas darbojušās ar ūdens spēku un papildus tam bijusi uzstādīta arī tvaika mašīna. Dzirnavās līdz ar labības pārstrādi veikta vilnas kāršana un vērpšana, kā arī citi darbi. Neskatoties uz to, ir bijuši arī ne tik labi laiki dzirnavām, tomēr Rundāles ūdensdzirnavu darbība atjaunota un 20. gs. trīsdesmitajos gados, par īpašnieku kļūstot Voldemāram Bergmanim, ūdensdzirnavu ēku atjaunoja un pilnībā nokomplektēja ar tolaik vismodernākajām firmas “O. J. Keller” dzirnavu graudu pārstrādes mašīnām un tika izvērsta plaša saimnieciskā darbība. Līdz ar labības pārstrādi darbojās ne vien vilnas kāršana un vērpšana, bet arī galdniecība un augļu pārstrādāšana.

Muzejs dod ieskatu redzēt un saprast pagājušā gadsimta ūdensdzirnavu darbību un tās būtību. Ūdensdzirnavas izkārtojušās piecos stāvos un ļauj izsekot dzirnavu malšanas procesam - no graudiem līdz miltiem.

Alus darītava un degustācija:

Kā jau arī sen, sen atpakaļ, arī šodien dzirnavas nav iedomājamas bez kvalitatīva un garda alus. Kā vēsture vēsta - malēji baudīja to gaidot, kad melderis jeb dzirnavnieks samals viņu vezumu. Alus gatavošanai uz svētkiem, kulšanas talkām un lielākām ģimenes godībām dzirnavās tika malti uzdiedzēti un izžāvēti miežu graudi jeb iesals. Maļot pareizi uzdiedzētus miežu graudus, visas dzirnavas tīkami smaržoja. Tā nu arī šodien dzirnavās ir alus darītava, kas rada neatkārtojamu smaržu un garšu.

Šobrīd Rundāles ūdensdzirnavās top viena veida alus - Rudmate. Piedāvājam ekskursiju jūsu viesiem un degustāciju.

Telpu noma konferencēm, semināriem un citiem saviesīgiem pasākumiem

Rundāles ūdensdzirnavas piedāvā telpas konferencēm, semināriem un citiem saviesīgiem pasākumiem. Zālē ir iespēja uzņemt līdz 50 personām, atkarībā no pasākuma koncepta, telpu vēlamā izkārtojuma un galdu klājuma. Āra teritorija ļauj organizēt pasākumus svaigā gaisā, savukārt, nelabvēlīgos apstākļos ir iespējama arī lielās pasākumu telts uzsliešana. Nodrošinām konferencēm un semināriem nepieciešamo tehnisko aprīkojumu.


Āra terase un bērnu laukums

Piedāvājam viesiem iegādāties siltas uzkodas un dzērienus, kurus varēs baudīt āra teritorijā, kur ir izkārtoti galdi un krēsli. Kamēr viesi bauda lauku burvību, tikmēr bērni var rotaļāties mūsu bērnu laukumiņā.


SUP, laivu un katamarānu noma

SUP, laivu un katamarānu noma rāmajā un ainaviskajā dzirnavu ezerā. Lieliska vieta, kur aktīvi baudīt vasaras brīvos brīžus. Sniegsim padomus pareizai inventāra izvēlei un lietošanai. Nodrošināsim ar drošības vestēm gan lielus, gan mazus.


rundales-udensdzirnavas

Vairāk informācijas arī: RUNDĀLES ŪDENSDZIRNAVAS