Saderināšanās gredzens tiek uzskatīts par solījuma apstiprinājumu un simbolizē divu cilvēku vēlmi savienot savas dzīves vienā. Tas ir kā pusceļš uz laulību, patīkams atgādinājums, ka gaidāms kas lielāks. Gredzenu piedāvājums ir gana plašs, tāpēc izvēles izdarīšana var būt sarežģīts process. Var gadīties, ka saņemtais gredzens nav tāds, kādu iztēlojies. Pastāstīsim, kā rīkoties, ja tomēr tev nepatīk saderināšanās gredzens, un kā no šādas situācijas izvairīties.
Ir daudz veidu, kā panākt, ka mīļotais iegādājas tieši tādu gredzenu, kādu esi iztēlojusies. Ja esat jau runājuši par kāzām, ir laiks darīt zināmus kritērijus savam sapņu gredzenam. To iespējams izdarīt vairākos veidos, piemēram, dodot konkrētus norādījumus, slēptus mājienus vai izvēloties gredzenu kopā.
Ja bildinājums nācis negaidīti vai līgavainim nav izdevies noskaidrot, kādu gredzenu vēlies, pastāv liela iespēja, ka tas nebūs tāds, kādu vēlējies. Neizrādi savu nepatiku, jo tas var sabojāt bildinājuma pieredzi. Gredzens ir kā simbols, taču jāatceras, ka tieši izrādītais žests ir svarīgākais. Koncentrējies uz mirkli, skaistajiem vārdiem, ko saka mīļotais un saglabā to savā atmiņā.
Daudzi eksperti saka, ka bildinājuma brīdī sajūtas ir sakāpinātas, esam emocionāli un viegli ievainojami. Nevajadzētu spriest par gredzenu, kamēr esam šajā sajūtu jūrā. Iespējams, pie tā tikai jāpierod. Pagaidi vismaz pāris dienas, lai saprastu, kā patiesībā jūties. Varbūt gredzens ir unikāls, un līgavainim ir bijusi īpaša doma, kādēļ viņš izvēlējies tieši šo.
Ja tomēr nespēj pieņemt saderināšanās gredzena izskatu, labāk to darīt zināmu arī tā dāvātājam, nevis, piemēram, izvēlēties to nenēsāt. Liec saprast, cik ļoti daudz tev nozīmē bildinājums, esi maiga un konkrēta. Pirms sāc runāt, rūpīgi izsver, kas tieši tev nepatīk, lai vienkāršāk rastu kopējus risinājumus.
Tieši tas var būt veids, kā tikt pie sava sapņu gredzena.
Ja juvelierveikals piedāvā šādu iespēju, varat kopīgi doties to samainīt un nākotnē pasmieties par šo atgadījumu.
Iespējams, gredzenam nav ne vainas, taču ir kāda detaļa, ko tu vēlētos izmainīt. Ja izvēlētais akmens vai tā krāsa tev nav pieņemama, visbiežāk šo problēmu var viegli atrisināt, to nomainot. Juvelieri piedāvā tik dažādus dārgakmeņus – smaragdu, safīru, rubīnu un tradicionālo briljantu, atliek tikai izvēlēties. Ja gredzens ir neērts, to iespējams pastiept vai samazināt.
Ja vienīgā lieta, kas tev nepatīk, ir akmens izmērs, vislabākā taktika ir neteikt neko. Protams, viss atkarīgs no katra pāra individuāli, tomēr visbiežāk – uz to norādīt nav laba doma. Vīrietis to var uztvert kā mājienu, ka nav iztērējis gana daudz līdzekļu gredzena iegādei, jo tieši akmens sastāda lielu daļu no cenas. Jāatceras, ka saderināšanās gredzens neparāda mīlestības lielumu, vai to, cik vērtīga esi mīļotā acīs.
Ja nespēj pateikt savam vīrietim, ka bildinājuma gredzens nav īstais, neuztraucies. Labā ziņa ir tā, ka laulības gredzenus izvēlēsieties kopā. Tas dos iespēju izvēlēties savu sapņu gredzenu, kas var labot situāciju.
Saderināšanās brīdī nav svarīgas fiziskās mantas, iztērētā nauda vai grandiozas vietas izvēle. Svarīgs ir izrādītais žests, apliecinātās jūtas un jaunā nodaļa jūsu dzīvē. Ja tava atbilde ir “jā”, tad tā ir atbilde mīļotajam cilvēkam, nevis gredzenam vai kādai citai materiālai lietai.
Izbaudi skaisto mirkli!
Raksta autore: Elisa Rudzīte
Foto: Montana Lee, Sarah Thorpe Photography