Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

IZVĒLAMIES ZIEDUS KĀZĀM! MAIJĀ -CERIŅI!

IZVĒLAMIES ZIEDUS KĀZĀM! MAIJĀ -CERIŅI!

Šķiet, ka beidzot esam to sagaidījuši. Pavasari! Maija līgavas nereti izvēlas laulāties tieši pavasara pēdējā mēnesī visur plaukstošo pumpuru un ziedošo ceriņu (Syrínga vulgáris) dēļ.

Turpmāk LĪGAVĀM dalīsies ar katram mēnesim piestāvošajiem ziediem, un maijā tie pavisam noteikti ir ceriņi.

izvēlamies ziedus kāzām ceriņi
Foto LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Ziedi: INBLOOM

Izvēloties sezonai atbilstošus ziedus savām kāzām, pāri var arī krietni ietaupīt, jo nenoliedzami maijā pie ceriņiem ir daudz vieglāk tikt, kā, piemēram, janvārī. Ceriņi ir unikāli ziedi to īsā ziedēšanas laika dēļ – tie zied vien divas trīs nedēļas. Tomēr ceriņu ziedēšanas laika ilgums lielā mērā ir atkarīgs no laikapstākļiem – jo vēsāks pavasaris, jo ceriņi ziedēs ilgāk. Tad šogad tiem vismaz Latvijā jāzied ilgi!

izvēlamies ziedus kāzām ceriņi
Foto LINDA LAUVA / www.lindalauva.com

Ceriņu ziedēšana mums ir kļuvusi tik pašsaprotama, ka šie baltie un ceriņkrāsas mākoņi, kas uzplaukst maija beigās, bieži vien paliek nepamanīti.

Floriste Liāna Natenadze/INBLOOM stāsta, ka ceriņi ir pavasara simbols, kas nes līdzi uzplaukumu un pirmo mīlestību, tāpēc

ļoti piestāv gados jaunai līgavai.

izvēlamies ziedus kāzām ceriņi
Foto: PINTEREST

Viņa ir pārliecināta, ka stilistika (tai skaitā, arī ziedu izvēle) ir galvenais jautājums, uz ko pārim jāatbild, plānojot savas kāzas. Jāsaprot, kas konkrētajam pārim piestāv, kas to raksturo.

Tāpat Liāna iesaka ņemt vērā sezonalitāti, un izvēlēties ziedus, kas konkrētajā sezonā ir vieglāk pieejami. Tāpēc vienmēr ir ieteicams konsultēties ar floristu, lai noskaidrotu, kādi sezonas ziedi, iespējams pat Latvijā augošie, būs pieejami periodā, kad ieplānotas kāzas.

izvēlamies ziedus kāzām ceriņi
Foto LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Ziedi: INBLOOM

Tā kā ceriņiem ir daudz un dažādas šķirnes, tad arī no tā būs atkarīgas gan ziedu nokrāsas, gan ziedēšanas ilgums. Parasti par aktīvo ceriņu ziedēšanas laiku uzskata maija vidu un jūnija sākumu, bet ziedēšana var būt atkarīga ne tikai no klimatiskajiem apstākļiem, bet arī ģeogrāfiskā aspekta – Rīgā, piemēram, tie var uzziedēt un noziedēt ātrāk, nekā Kurzemē vai jūras piekrastē, kur ir salīdzinoši vēsāks. Kā galveno kāzu ziedu izvēloties ceriņus, visi šie aspekti jāņem vērā.

Ceriņi ir patiešām skaisti ziedi ar dažādām nokrāsām. Gaiši violetie, baltie, košie purpura, pat sarkanīgā un zilā nokrāsas. Ja pāris par savu kāzu krāsu izvēlējušies violeto, tā raksturo līdzsvarotu enerģiju, savukārt zilās nokrāsas jau kopš seniem laikiem saistītas ar jaunu sākumu, kas kāzās ir ļoti nepieciešams.

Izvēloties ceriņus kā savu kāzu ziedus, neaizmirstiet tos transformēt pēc iespējas dažādākos veidos. Tas nav tikai līgavas pušķis vai līgavaiņa piespraude.

izvēlamies ziedus kāzām ceriņi
Foto LINDA LAUVA / www.lindalauva.com

Ceriņus varēsiet izmantot gan visās dekorācijās, gan līgavas māsu pušķos, ja tādas ir, un kādēļ gan ne – pat kā dekoru uz kūkas. Kopā ar savu dekoratoru ļaujiet vaļu iztēlei, un radiet savas skaistākās un neatkārtojamākās ceriņu kāzas.

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Foto: LINDA LAUVA

Citi Raksti