Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KāZU & KOPDZīVES GRāMATžURNāLS NR. 15 - 2

Grāmatžurnāls pieejams Preses Serviss tirdzniecības vietās

  • Noformējot pasūtījumu, aizpildiet sekojošu informāciju – vārds, uzvārds, mobilā tālruņa numurs, e-pasta adrese, un norādiet, kādu žurnāla vāku vēlaties. Izvēlieties sev tuvāko Omniva vai DPD pakomāta adresi un veiciet apmaksu. Jautājumu gadījumā rakstiet info@ligavam.lv. Brīdī, kad tiks veikta apmaksa, uz norādīto adresi nogādāsim sūtījumu. Jūs saņemsiet SMS un varēsiet doties sūtījumam pakaļ!
  • Aktuālo DPD Paku Skapju un Omniva tīkla sarakstu varat redzēt: DPD  un Omniva
  • Lielākajās Preses Serviss tirdzniecības vietās

Ir iznācis LĪGAVĀM kāzu & kopdzīves grāmatžurnāls, kura jaunāko 15. numuru iedvesmojis Bali garīgais un sazemētais dzīves ritms, kurā neatņemama sastāvdaļa ir mīlestības svinēšana.

Ielūkojies grāmatžurnāla lappusēs

Kāzas ir par divu cilvēku savienību, to pamatā ir kas netverams, bet gaužām spēcīgs – mīlestības jūtu impulss. Taču svētku realizēšanā jāsaskaras ar organizatoriskiem un praktiskiem jautājumiem, kas no dažādiem rakursiem apskatīti jaunākajā LĪGAVĀM grāmatžurnāla numurā. Turklāt tas, kā tiek svinētas kāzas, ar laiku mainās, tādēļ grāmatžurnāla lappusēs izvērsti izklāstītas šībrīža tendences kāzu nozarē. Jaunākais numurs stāsta par dvēselisku divu cilvēku savienību, kas tiek noslēgta mūsdienīgās kāzās un turpinās ilgā un piepildītā kopdzīvē.

Līgavas & līgavaiņa dzīvesstils

Bali vide un sastaptais pāris Jayde un Henri – stila fotosesijas mūzas, aicina iet dziļāk un ielūkoties kāzu dvēseliskajos aspektos.

Bali – mīlestības visās dimensijās

Stila fotosesija atklāj Bali valdošo atmosfēru visā tās krāšņumā – tā aicina ļauties patiesām un atklātām jūtām. Fotogrāfe Elīna Upmane notvērusi Jayde un Henri rotaļīgo un nesamāksloto mīlestību. Savukārt stiliste Ērika Meldere ietērpusi pāri burvīgos, viņu būtību atspoguļojošos tērpos. MOSS Bridal kāzu kleitas izceļ līgavas raksturu, GIVEN rotas piešķir tērpiem svinīgumu, savukārt ARTDECO kosmētika akcentē dabisko skaistumu.Koncepts, foto: Elīna Upmane | Stils, grims, mati: Ērika Meldere | Video: Kanepes films | Rotas: Given | Kāzu kleitas: Moss bridal | Pāris: Jayde & Henry | Vide: Indonēzija, Bali

Jayde & Henri. Zvaigznēs ierakstīta dvēseļu savienība

Jayde atklāj savu saderināšanās stāstu, kas aizkustinās ar ēterisko izteiksmes veidu un atgādinās par to, kas bildinājumā ir būtiskākais.

Kā mierpilni pavadīt pirmskāzu dienu

Pirmskāzu diena jāvelta tam, lai vēl mirkli pilnvērtīgi izbaudītu līgavas un līgavaiņa dzīvesstilu, tādēļ stāstām, kā šajā dienā saglabāt iekšēju mieru un neļauties vēlmei pēdējā brīdī vēl kaut ko plānot un organizēt.

Kāzu plānošana

Šajā sadaļā rūpīgi apskatām vienmēr aktuālo kāzu plānošanas jautājumu – budžetu. Kāzu nozares speciālisti dalās ar aktuālāko informāciju par kāzu izmaksām un tendencēm. Laužam arī stereotipu par to, ka kāzu plānošanā ar lielāko aizrautību un iniciatīvu iesaistās tikai līgava, un uzklausām līgavaiņu pieredzi par to, kā viņi iesaistījās kāzu plānošanā.

No Pinterest iedvesmas bildēm līdz budžeta tāmēm

Kas jāzina, lai realizētu izsapņotās kāzu dekorācijas? Šajā izvērstajā rakstā talantīgās un pieredzējušās dekoratores – Linda Laurīte no PieneneArt, Viola Dūšele no Ābeļdārza Burtnieki, Kristīne Mateviča no Flowers Element un Tacito ziedu mājas komanda – stāsta par kāzu dekorēšanas aizkulisēm. Kāzu dekorēšana nozīmē daudz vairāk par skaisto iedvesmas bilžu atlasi. Par to, ko ietver kāzu dekorēšana un sastāda dekorāciju izmaksas, lasi rakstā.

Kāzu antitrendi. Par ko jāaizmirst, plānojot mūsdienīgas kāzas

Kāzu plānotāja Oksana Špakova no aģentūras Kāzu Feja stāsta par novecojušām kāzu tendencēm un skaidro, kādēļ katra no tām neiederas mūsdienīgās kāzās, un sniedz padomus, kā tās aizstāt ar laikmetīgiem elementiem.

Trīs populārākie kāzu koncepti un to izmaksas

Kāzu plānotāja Zane Rūdele pieskaras vienmēr aktuālajam jautājumam – kāzu budžetam. Viņa pārskatāmi iedala kāzas trīs budžeta kategorijās, skaidrojot, kas katrā no tām ietilpst, ieskicējot par attiecīgo summu realizējamo kāzu scenāriju.

Līgavaiņa iesaiste kāzu plānošanā. Pāru pieredzes stāsti

Nereti kāzu plānošanas procesā visa uzmanība tiek pievērsta līgavai, nepamatoti pieņemot, ka līgavaiņi nav ieinteresēti kāzu organizēšanas jautājumos. LĪGAVĀM uzrunātie pāri atklāj, ka tā nebūt nav un līgavaiņu iesaiste kāzu plānošanā bijusi aizrautīga un pilnvērtīga. Raksts būs noderīgs gan līgavaiņiem, gan līgavām, jo stāsta par pāru mijiedarbi plānošanas procesā.

Kāzu svinības

Šajā sadaļā izvērsti stāstām par visiem kāzu svinību elementiem – no svinību vietas izvēles līdz vakara programmas sastādīšanai un iemūžināšanai fotogrāfijās. Pievēršamies dažādiem svinību konceptiem, kā arī daudzu pāru sapnim – kāzām ārzemēs.

Mūsdienīga un plūstoša vakara programma. Kāzu vadītāju ieteikumi

Latvijā atpazīstamie kāzu vadītāji Arvis Zēmanis un Gints Andžāns stāsta par to, kā sastādīt laikmetam un pārim atbilstošu vakara programmu bez klišejām un neveiklām aktivitātēm. Arvis Zēmanis izcili pārzina viesmīlības jomu, taču Gints Andžāns ir talantīgs un pieredzējis aktieris, tādēļ viņu dažādie skatupunkti un ieteikumi lieliski papildina viens otru.

Mūsdienīga kāzu etiķete

Mainās ne tikai kāzu formāts. Līdz ar pārmaiņām svinēšanas veidā transformējas arī kāzu etiķete. Šis daudzpusīgais raksts, ko sagatavojusi atzītā kāzu plānotāja Iluta Piternika no MintDeco, būs noderīgs kā pāriem, tā vedējiem, kāzu viesiem un arī vakara vadītājiem.

Oriģinālas ceremoniju un svinību vietas kāzām ar stāstu

Kāzu svinību vietas izvēle ir izšķirošs solis kāzu plānošanā, jo tieši svinību vieta lielā mērā noteiks kāzu estētiku, ēdināšanas konceptu un citus aspektus. Piedāvājam izlasi ar ceremoniju un svinību vietām dažāda tipa kāzām.

Jaunumi kāzu nozarē

Kas ir kāzu stilists, daudzi pāri jau zina. Bet kas ir kāzu plānošanas koučs vai kāzu sociālo tīklu menedžeris? Kādas ir aktualitātes kāzu fotogrāfijā un video? Par to, kādā virzienā dodas kāzu industrija un kādi ir mūsdienīgu kāzu standarti, lasi rakstā.

Sapņu galamērķi pirmskāzu ballītei, kāzām un medusmēnesim

Mūsdienās kāzu svinības vai vismaz medusmēnesis ārzemēs jau ir kļuvis par normu. Nereti arī pirmskāzu ballītes tuvāko draugu lokā tiek aizvadītas ārpus Latvijas. Piedāvājam ielūkoties šībrīža aktuālākajos galamērķos.

Eleganti notverts gaistošs mirklis. Saruna ar kāzu fotogrāfi Ilzi Osi

Ilzes Oses fotogrāfijas ir kas vairāk par kāzu dienas mirkļu dokumentāciju. Fotogrāfe spēj kadrā notver jutekliskumu, maigumu un mīlestību, kas virmo gaisā kāzu dienā. Par savu fotogrāfes rokrakstu un pieredzi kāzu fotografēšanā Ilze Ose stāsta sarunā ar LĪGAVĀM.

Kāzu stils & mode

Šoreiz fokusējamies uz to, kā iekšēji sajusties skaistai, jo tikai tā kāzu dienā patiesi mirdzēsi un piestāvēs jebkura izvēlētā kāzu kleita.

Kā līdz kāzām sasniegt sevis harmoniskāko versiju

Būt harmonijā ar sevi – tas nozīmē izturēties pret sevi ar iejūtību, labi justies un būt apmierinātai ar savu izskatu. Par visiem, gan iekšējiem, gan ārējiem, labsajūtas un skaistuma aspektiem stāsta savas jomas speciālistes. Uztura speciāliste Dita Krūmberga skaidro, cik būtisko lomu labsajūtas veicināšanā ieņem uzturs. Ārste Anete Laura Ģīle no Lāzerplastikas klīnikas stāsta par dažādām skaistuma procedūrām, kas palīdzēs iegūt starojošu izskatu pirms kāzām. Savukārt koučs-terapeite Daina Einberga pievēršas emocionālajiem aspektiem, gatavojoties kāzām.

Kopdzīve

Kāzas ir skaists sākums jaunam, ilgam un skaistam posmam dzīvē, kas noteikti nesīs gan piedzīvojums, gan pārsteigumus – kopdzīvei.

Ilgas, laimīgas attiecības – vai tas ir mīts?

Attiecību mentore Zane Ozoliņa pievēršas šim plašajam un visiem pāriem aktuālajam jautājumiem. Viņa sniedz detalizētas norādes, taču atbilde uz to, vai ilgas, laimīgas attiecības ir iespējams, jārod katram pārim pašam. To paveikt palīdzēs iepazīšanās ar rakstu un daudzajiem apsvērumiem, kas saistās ar ilgtspējīgu un piepildītu attiecību būvēšanu.

Mīlestība, brīvība, īstā paradīze

Patiesu devu iedvesmas tam, ka saulainas, skaistas un piedzīvojumiem piepildītas attiecības ir iespējamas, sarunā ar Ievu Simanoviču sniedz Zane un Rūdolfs Milzarāji un viņu dēliņš Pauls. Pāris dalās savā attiecību stāstā, kas kopā viņus aizveda līdz sapņu dzīvei Bali paradīzē.Koncepts, foto: Elīna Upmane | Stils, grims, mati: Ērika Meldere | Video: Kanepes films | Rotas: Jahonts | Atbalsta: SuperAlko | Pāris: Zane & Rūdolfs | Vide: Indonēzija, Bali

Pāri īpašā fotosesijā Bali iemūžināja fotogrāfe Elīna Upmane, stilu veidoja Ērika Meldere.  Zanes Milzarājas dabisko mirdzumu izceļ Jahonts rotas, taču dzirkstošus mirkļus sagādāja SuperAlko.

Kāzu stāsti

Tradicionāli žurnāls noslēdzas ar uzmanību piesaistošākajām pagājušā gada kāzu stāstiem. No kāzām, kur pāris uzticas aģentūrai un piedzīvo dienu kā pārsteigumu līdz rūpīgi izplānotām kāzām, kas rezultējas ar iekšēju mieru visas dienas garumā; no galā kāzām Komo ar black tie dreskodu un elegantām kāzām Nurmuižas pilī līdz krāšņām un krāsainām kāzām un dzīves svinēšanai Itālijā; no urbānas ballītes līdz brīvdomātāju kāzām dabas ielokā – pāri joprojām turpina pārsteigt un iedvesmot!

Raksta autore: Renāte Berga