Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Pāriem, kas plāno kāzas, šis gads bija izaicinājumiem bagāts. Nācās pielāgoties apstākļiem – atcelti lidojumi, datumu maiņa, varbūt pat pārcelts kāzu datums uz nezināmu laiku; un  – pieņemt sarežģītus lēmumus. Tā ir jauna pieredze arī kāzu organizatoriem. Kā rīkoties, ja plānota kāzu datuma pārcelšana – LĪGAVĀM jautāja kāzu rīkotājai Alisei Kolosovai/Boutique Event Planning.

Jāpārceļ kāzu datums

 • Alise Kolosova iesaka ieklausīties savā sirdsbalsī un padomāt, kuras ir būtiskākās lietas, ko paturēt savās kāzās un svinībās.
 • Ir pāri, kas pieņem lēmumu apprecēties šaurākā lokā – organizēt mazāka formāta kāzas, intīmākas un sirsnīgākas. Tas ir viens no risinājumiem, ja bijis svarīgi apprecēties, tieši šajā laikā, tieši šajā vietā. Šogad aktuālas bija ne vien nelielas kāzas, bet arī dzimšanas dienas svinības.
 • Ja ir vēlme saglabāt oriģinālo kāzu ideju – sapulcēt kuplu draugu un ģimenes loku, tad nākas pieņemt sāpīgu lēmumu – pārcelt kāzu datumu.
pārcelts kāzu datums kāzas ziemā
Foto: BAZALY PHOTOGRAPHY / Rīkotājs: BOUTIQUE EVENT PLANNING BY ALISE KOLOSOVA
 • Ja tiek pārcelts datums, jāsazinās ar visu iesaistīto komandu. Pirmkārt – kāzu organizatoru vai kāzu plānotāju. Kāzu plānotājs sazinās ar iesaistītajām trešajām pusēm, piedāvājot savu variantu pieejamajiem datumiem.
 • Var gadīties, ka pārplānotajā kāzu datumā ir pieejama svinību vieta, bet ne vakara vadītājs vai mūzikas grupa. Tad jāveic korekcijas, piemēram, izvēloties citu muzikālo noformējumu. Jāskatās, cik no galvenajām pakalpojumu pozīcijām pieejamas citos datumos un jāizvēlas sev vēlamākais.
pārcelts kāzu datums kāzas ziemā
Foto: BAZALY PHOTOGRAPHY / Rīkotājs: BOUTIQUE EVENT PLANNING BY ALISE KOLOSOVA
 • Var nemainīt svinību vietu un, piemēram, vakara vadītāju un fotogrāfu, variējot ar citiem pakalpojumu sniedzējiem.
 • Iespējams, visa paredzētā komanda pieejama citā datumā, tikai krietni vēlāk – rudenī, ziemā vai nākamgad. Šī ir apsverama versija.
 • Alise Kolosova atgādina, ka skaistas kāzas ir arī ziemā. Var būt citāds noformējums, izmaiņas saturā, tomēr der atcerēties – arī vasaras mēdz būt aukstas un lietainas. Tad kādēļ nesvinēt ziemā?
pārcelts kāzu datums kāzas ziemā
Rīkotājs: BOUTIQUE EVENT PLANNING BY ALISE KOLOSOVA
 • Ja ir veikti avansa maksājumi – būtisks ir cilvēciskais aspekts, tādēļ vērts to izrunāt individuāli. Jo zaudētāji ir abi – pāris nav saņēmis pakalpojumu, savukārt pakalpojuma sniedzējs – zaudējis darba iespēju, rezervējis savu laiku, līdz ar ko atteicies no citiem piedāvājumiem. Ņemot vērā šos apstākļus, var pārrunāt daļēju avansa iemaksas atgūšanu. Kompromisi tiek atrasti.
 • Ja kāzu datums tiek pārcelts, tad pārceļas arī avansa iemaksa.
pārcelts kāzu datums kāzas ziemā kāzas vasarā rudenī
Rīkotājs: BOUTIQUE EVENT PLANNING BY ALISE KOLOSOVA
 • Ja kāzas ieplānotas vasaras pirmajā pusē, bet vēl spēkā ir Covid noteiktie ierobežojumi, var tās pārcelt uz vasaras beigām. Tieši šāda pieredze bijusi vairākiem pāriem, kas galu galā ir laimīgi apprecējušies!
 • Ja esat izlēmuši pārcelt kāzas uz nākamo gadu, ar pakalpojumu sniedzējiem jāvienojas pēc iespējas drīzāk, jo 2021. gada kalendārs pieprasītākajiem pakalpojumu sniedzējiem jau tagad ir diezgan blīvs.
kāzu plānotājs, kāzu datuma pārcelšana
Kāzu Plānotājs / Foto & stils: ELĪNA UPMANE / www.upmane.com

Vairāk par kāzu plānotāju šeit: LIGAVAM KĀZU PLĀNOTĀJS

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: BAZALY PHOTOGRAPHY

Citi Raksti