Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Gaisīgas un harmoniskas dārza kāzas

Gaisīgas un harmoniskas dārza kāzas

Foto: HANNAH ROSSER

Nav citas vides, kas piedāvātu tik rāmu un apburošu atmosfēru kā dārzs. Dalāmies ar dārza kāzu idejām un ieteikumiem pasakainām svinībām.

Dārza simbolika

Dārzs ir ideāla kāzu vieta ne tikai praktisku, bet arī simbolisku iemeslu dēļ. Dārzs simbolizē saikni ar dabu, tā cikliskums simbolizē pāra kopdzīves ritējumu; tas saistās ar mieru, auglību un paradīzi, kas padara to par dziļi nozīmīgu, skaistu un harmonisku vidi kāzām. Dārza dabiskā harmonija kāzās ienes līdzsvaru un vienotību, tādējādi šīs iezīmes vairojot arī pāra attiecībās.

Runājot par estētiku, dārziem piemītošais skaistums ar to košajiem ziediem, sulīgajiem zaļumiem un gleznainajām ainām; tas viss kopā padara kāzas vizuāli krāšņas. Dārzi priecē ne tikai redzi, tie lutina arī citas maņas ar ziedu smaržu, lapu čaboņu un maigu ziedlapiņu pieskārienu.

Domājot par dārzu, iespējams, prātā nāk Ēdenes dārzs. Uzburiet paši savu paradīzes dārzu ar mierīgu un debešķīgu atmosfēru, kur noslēgt idillisku un svētlaimīgu savienību. Dārzs ir ideāli piemērots dievišķiem laulības svētkiem, jo tā mierīgā vide piedāvā patvērumu no ikdienas dzīves.

Dažādās kultūrās dārziem piemīt dažāda simbolika, kurā var smelties iedvesmu kāzām. Piemēram, japāņu dārzi simbolizē mieru un klusumu, tie rada pārdomātu un nosvērtu vidi kāzām, uzsverot mīlestības maigo dabu. Angļu dārzi piedāvā romantisku un nostalģisku šarmu, kas kāzām piešķir mūžīgas elegances elementu, atsaucot atmiņā klasiskos mīlas stāstus un pasakas. Persiešu dārzi, kas simbolizē paradīzi un mūžīgo skaistumu, rada greznu un bagātīgu vidi, liekot kāzās sajusties kā svinībās karaliskajā dārzā.

Arī izvēloties ziedus kāzām dārzā, varat ņemt vērā arī to simboliku. Katram ziedam ir sava nozīme, piemēram, rozes simbolizē mīlestību, lilijas šķīstību un eksotiskie lotosi garīgo apskaidrību. Izvēlieties dārzu ar vēlamajiem ziediem vai iekļaujiet tos dārza kāzu rotājumos. Dārzos kāzu gaisotni un simboliku papildina daudzi citi elementi, ne tikai ziedi. Majestātisku koku, piemēram, ozolu un vītolu, klātbūtne simbolizē spēku, izturību un ģimenes mantojuma dziļās saknes. Strūklakas, dīķi un strauti simbolizē dzīvību, tīrību un laika plūsmu, piešķirot dinamisku un nomierinošu elementu kāzu videi.

Dārza kāzu plānošanas vadlīnijas

Kāzas brīvā dabā sniedz baudu visām maņām – visapkārt dzirdamas skaņas, sajūtamas smaržas un paveras skaisti skati uz ziediem un zaļumiem. Vide ir tik bagāta, ka nav nepieciešamas grandiozas dekorācijas. Turklāt mainīgo gadalaiku elementi var piešķirt jūsu kāzām unikālus un skaistus akcentus – gan ziedošus ziedus pavasarī, gan krāsainas lapotnes rudenī. Nemaz nerunājot par to, ka dabiskā gaisma un gleznainā ainava sniedz lieliskas iespējas skaistām kāzu fotogrāfijām.

Runājot par dārza kāzu praktiskajām priekšrocībām, dārzi bieži piedāvā lielākas platības nekā svinību telpas ierobežojošās četras sienas, lai viesi brīvi pastaigātos pa apkārtni, izdejotos un piedalītos dažādās aktivitātēs. Turklāt dārzā var brīvi saplānot svinību zonas atbilstoši jūsu kāzu tēmai un vīzijai.

Plānojot dārza kāzas, ir svarīgi izvēlēties datumu ar labvēlīgiem laika apstākļiem un izstrādāt ārkārtas rīcības plānu, piemēram, īrēt teltis vai nodrošināt iekštelpas lietus vai ekstremālu laika apstākļu gadījumā. Runājot par praktiskiem jautājumiem, jānoskaidro, vai ir nepieciešamas atļaujas pasākuma rīkošanai izvēlētajā vietā, un jāpārliecinās, ka izvēlētajiem pakalpojumu sniedzējiem ir nepieciešamais aprīkojums un pieredze pasākumiem zem klajas debess. Īpaši svarīgi ir izvēlēties ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju, kas ir pieredzējis brīvdabas pasākumos.

Runājot par viesu ērtībām, nodrošiniet ērtas sēdvietas ceremonijā un svinību laikā un ierīkojiet ēnainas vietas ar teltīm, nojumēm vai saulessargiem, lai pasargātu viesus no saules, vai nodrošiniet segas vai āra sildītājus, ja var būt vēsi. Iepriekš informējiet viesus par kāzu norises vietu, lai viņi varētu atbilstoši ģērbties. Pārliecinieties, ka jums ir uzticama skaņas sistēma, jo apskaņošanai brīvā dabā parasti ir nepieciešama spēcīgāka un izturīgāka aparatūra.

Kā minēts iepriekš, viena no dārza kāzu priekšrocībām ir tā, ka nav nepieciešami grandiozi dekori. Tāpēc izmantojiet vides dabisko skaistumu savā labā un papildiniet to ar pārdomātiem un funkcionāliem dekoriem, lai izceltu fokusa zonas. Tomēr plānojiet papildu apgaismojumu vakara kāzām, piemēram, virtenes, laternas vai lāpas, jo tas ir ne tikai praktiski, bet arī rada maģisku gaisotni.

Eleganti kāzu rotājumi brīvā dabā

Lai gan zaļumi un ziedi rada satriecošu fonu, pārdomātas āra kāzu dekorācijas var personalizēt vidi un izcelt tādas vietas kā ceremonijas vieta, svinību vieta, ēdamzona un deju grīda, radot fokusa punktus un pievēršot viesu uzmanību galvenajiem mirkļiem un vietām.

Varat sagatavot dekoratīvas sagaidīšanas zīmes un norādes, lai palīdzētu viesiem orientēties svinību vietā. Dažādu zonu izcelšanai var izmantot ziedu arkas, vītnes un drapētus audumus. Lai izceltu kāzu ceremonijas vietu, varat izdekorēt kādu fonā esošo koku. Varat padarīt svinīgu ceremonijas zonu ar krēslu rotājumiem, piemēram, ziedu kārtojumiem un lentēm. Varat noklāt arī celiņu uz ceremonijas vietu, kas izgatavots no auduma vai dabīgiem materiāliem, piemēram, salmu pinuma.

Lai izrotātu dārza kāzu svinību zonu, kā galda centrālo elementu varat izmantot ziedu kompozīcijas, sveces, laternas vai citus elementus, piemēram, dažādus vintāžas priekšmetus, kas vizuālajam noformējumam piešķirs maģisku noskaņu. Vizuālam akcentam paspēlējaties ar dekoru augstumiem un faktūrām. Tāpat āra zonās bieži ir vairāk vietas, lai eksperimentētu ar unikāliem galdu izkārtojumiem. Lai vizuāli un atmosfēriski iezīmētu šo zonu, izmantojiet lampiņu virtenes, lustras vai piekaramās laternas, kas rada maģisku gaisotni. Varat izmantot arī jau minētās drapērijas.

Lai uzlabotu viesu navigāciju pasākuma norises vietā, izvietojiet norādes uz bāra zonu, dāvanu galdu un citiem fokusa punktiem, kā arī pie ieejas skaisti noformējiet sēdvietu plānu. Īpaši aktuāli tam ir izmantot spoguļus. Izceliet zonas ar skaistu fonu, varat tās iekārtot zem nojumēm vai iezīmēt ar arkām. Lai viesi justos ērti, izveidojiet mājīgas atpūtas zonas ar dīvāniem, paklājiem un spilveniem. Īpaši efektīgi un svinīgi ārtelpās izskatās krāšņi paklāji un mēbeles.

Lai izveidotu fokusa zonas, atcerieties, ka efektīva apgaismojuma izmantošana, piemēram, prožektori ceremonijas zonā vai mirgojošas gaismas virs deju zonas, dabiski piesaista uzmanību. Varat arī izmantot drosmīgas vai kontrastējošas krāsas rotājumos. Piemēram, koši ziedi vai galda dekori var pievērst uzmanību uzkodu galdam. Sulīgi zaļā dārzā balti vai vienkrāsaini rotājumi var radīt pārsteidzošus kontrastus. Turklāt vizuālu interesi rada dažādu faktūru un slāņu kombinācija, piemēram, maigu mežģīņu apvienojums ar rupju koku vai mīkstiem audumiem ar metāliskiem akcentiem.

Ja vēlaties uzburt savu īpašo un unikālo dārzu, Svētku kupols ir īstā vieta, kur to darīt. Tā ir oāze intīmām svinībām nelielā lokā, kur iespējams gan patverties kupolā, gan baudīt skaisto apkārtni. Tiek piedāvāta pilna pasākumu organizēšana, kā arī dekorēšana un galdu klāšana atbilstoši jūsu vēlmēm un vīzijai.

Kāzu svinību vieta: SVĒTKU KUPOLS

Idejas kāzām dārzā

Atrast savu dārza kāzu iedvesmu var būt tikpat vienkārši kā doties dabā un vērot dabas skaistumu, kas jūs ieskauj. Apdomājiet, kādi ziedi jums šķiet visburvīgākie, kādas krāsu paletes dabā jūs piesaista, kādas sajūtas jūsos raisa dažādas ainavas. Apmeklējiet dažādus dārzus, lai uzzinātu, kas uzrunā jūsu sirdi.

Neatkarīgi no tā, vai tas ir savvaļas puķu pļavas zemnieciskais šarms, rūpīgi kopta franču dārza elegance vai meža saviļņojošais valdzinājums, ļaujiet dabas skaistumam jūs vadīt. Atcerieties, ka dārzi ir tik dažādi – no iekoptiem dekoratīvajiem dārziem līdz aromātiskiem garšaugu dārziem un pat vīna vai dažādu koku dārziem. Tā, piemēram, Ābeļdārzs Burtnieki ir izcila vieta gaisīgi romantiskām kāzu svinībām.

Kāzu svinību vieta: ĀBEĻDĀRZS BURTNIEKI

Dārza kāzu koncepti

Elegantas dārza kāzas ir izsmalcinātas, tās iekļauj klasiskus elementus ar moderniem akcentiem. Tajās valda elegance, greznība un rūpīgi pārdomātas detaļas. Krāsu paletei izvēlieties maigus pasteļus, balto, zelta un metāliskus akcentus. Šādām izsmalcināti gaisīgām svinībām lieliski piemērots ir Villa Joma vasaras paviljons, kas vilina ar šarmanto 19. gadsimta arhitektūru. Tā ir izcila vieta, lai uzburtu savu eleganto dārza kāzu stāstu.

Kāzu svinību vietas: VILLA JOMA

Noslēpumainās dārza kāzās galvenais fokuss ir uz mājīgām, personīgām un sirsnīgām svinībām nepiespiestā atmosfērā ar mazāku viesu sarakstu. Paspilgtiniet intīmo atmosfēru ar maziem, romantiskiem savvaļas ziedu dekoriem. Galda klāšanai izmantojiet vienkāršus, elegantus galda piederumus ar personīgiem elementiem, piemēram, ar roku rakstītām galda kartēm.

Lauku stila dārza kāzas ietver dabas elementus un zemes toņus. Tām piestāvēs savvaļas ziedu, saulespuķu un dažādu zaļumu kompozīcijas, kā arī senatnīgi elementi. Šādas autentiskas kāzas iespējams sarīkot Mazburkas vīna darītavā. Te iespējams piedzīvot Itālijas viensētas noskaņu. Saimniecība nodarbojas ar vīnogu audzēšanu, vīna darīšanu un aitkopību – pasakainie skati uz vīnogulājiem un ganībām būs lielisks fons autentiskām un neparastām kāzām dabas ielokā.

Kāzu svinību vietas: MAZBURKAS VĪNA DARĪTAVA

Vintāžas dārza kāzas ietver nostalģiskus elementus un antīkus dekorus, kas rada īpaši romantisku noskaņu. Senatnīguma noskaņu rosinošai krāsu paletei izvēlieties maigus pasteļus, ziloņkaula un sēpijas toņus. Rozes, lavanda un margrietiņas antīkās vāzēs vai tējkannās lieliski saderēs ar vintāžas tematiku. Arī mežģīņu galdauti un antīki trauki izskatīsies burvīgi dārza vidē.

Bohēmiskas dārza kāzas ietver eklektisku dabas un māksliniecisku elementu kombināciju. Dekorācijām izmantojiet savvaļas ziedus, pampas zāli, sukulentus un makramē detaļas. Lai panāktu bohēmisku atmosfēru, izvēlieties dažādus paklājus un spilvenus, dažāda veida krēslus un koka galdus ar rakstainiem galdautiem. Bohēmiskām kāzām dārzā īstā vide būs Augustes iedvesmas dārzs. Šajā dārzā valda maģiska atmosfēra, kur daba savienojas ar cilvēka radītiem elementiem un noskaņu oāzēm.

Kāzu svinību vietas: AUGUSTES IEDVESMAS DĀRZS

Tropu dārza kāzas ietver košas krāsas, eksotiskus ziedus un relaksējošu noskaņu. Šī tēma ir ideāli piemērota vasaras kāzām pludmalē. Lai panāktu tropisku estētiku, izvēlieties spilgtas krāsas, piemēram, fuksiju, oranžu, zilganzaļu un laima zaļu, bet floristikas dekoriem izvēlieties orhidejas, palmu lapas un strelīcijas jeb paradīzes putna ziedus. Tropisku augu izvēle var būt lielisks risinājums kāzām jūlijā, kad Latvijā vasaras sākuma bagātīgie pļavu ziedi jau ir noziedējuši, bet rudens ziedi vēl nezied.

Kāzu aģentūra: BOUTIQUE EVENT PLANNING BY ALISE MIHIMANA

Vidusjūras stila dārza kāzām raksturīgas siltas krāsas, nenopulēts šarms un nepiespiesta, bet eleganta gaisotne. Lai panāktu Vidusjūras reģiona estētiku, kompozīcijām izmantojiet olīvu zarus, lavandu, citrusaugļus un saulespuķes. Koncentrējieties uz kopā būšanu un sirsnīgas atmosfēras radīšanu, jo tieši tas Vidusjūras kāzās ir pats būtiskākais. Svinīgumam var izvēlēties nedaudz dekora elementu, piemēram dažādus keramikas traukus.

Mūsdienīgas minimālisma stila dārza kāzas koncentrējas uz vienkāršību, tīrām līnijām un elegantu, mūsdienīgu estētiku. Lai panāktu mūsdienīgu izskatu, izvēlieties vienkāršas ziedu kompozīcijas neitrālos vai monohromos toņos. Lielu nozīmi mūsdienīgā kāzu estētikā spēlē visu elementu funkcionalitāte, tādēļ padomājiet par aktuāla dizaina dārza mēbelēm.

Daudzveidīgās dārza kāzu svinību vietas

Kāzu vietas izvēle ietver vairākus galvenos apsvērumus, piemēram, piekļuvi ar transportu un autostāvvietu pieejamību un tuvējās viesu izmitināšanas iespējas. Izvēloties dārza kāzu norises vietu, pārliecinieties, ka tā var ērti uzņemt paredzamo viesu skaitu, un novērtējiet, vai ir pietiekami daudz vietas gan ceremonijai, gan svinībām, tostarp zonām vakariņām, dejām un citām aktivitātēm.

Lai svētki noritētu nevainojami, pārbaudiet, vai dārza izmantošanai nav laika ierobežojumu, jo īpaši attiecībā uz trokšņa līmeni un dekorāciju ierobežojumiem. Ir vietas, kur vakarā pēc noteikta laika vairs nav atļauts atskaņot skaļu mūziku, kā arī aizliegts dedzināt sveces vai izmantot konfeti. Tāpat jāpārliecinās par visu nepieciešamo ērtību pieejamību.

Populārākās dārza kāzu vietas

Privātie īpašumi nodrošina intīmu atmosfēru kāzām un ļauj personalizēt dekorācijas un iekārtojumu. Šāda veida kāzas piedāvā unikālu, nepiespiestu un personalizētu atmosfēru, kas pilnībā atbilst jūsu iecerei.

Oranžērijas sniedz iespēju baudīt dārza atmosfēru arī tad, ja laikapstākļi liedz atrasties zem klajas debess. Tā, piemēram, vēsturisko Ruckas muižu ieskauj sens parks, bet pašā muižā atrodas arī oranžērija intīmai un īpašai kāzu ceremonijai.

Kāzu svinību vietas: RUCKAS MUIŽA

Botāniskie dārzi piedāvā daudzveidīgas augu kolekcijas, kas nodrošina, ka dārzs izskatās skaisti visu gadu. Tie ir lieliski piemēroti kāzu ceremonijai un fotosesijai jebkurā gadalaikā.

Publiskos parkus arī ir iespējams izmantot nelielai pop up kāzu ceremonijai vai fotosesijai. Tiem parasti ir viegli piekļūt un tajos paveras plaši skati uz apstādījumiem un pilsētu.

Viesnīcu un villu dārzi ir ērta izvēle, jo tie visbiežāk piedāvā gan izmitināšanu uz vietas, gan profesionālu personālu. Tie arī piešķir pasākumam vēsturisku greznību ar to privāto, intīmo vidi. Šāda kāzu svinību vieta, kas apvieno gan vēsturisku šarmu, gan visas nepieciešamās ērtības, ir Ābolu muiža. To ieskauj mierpilna ainava un skaists ābeļu dārzs.

Kāzu svinību vietas: ĀBOLU MUIŽA / APPLE MANOR

Sakņu, dārzeņu un garšaugu dārzi var būt tikpat piemēroti kāzām kā ziedu un dekoratīvie dārzi. Piemēram, Pavāru māja lepojas ar skaistu dārzu, kurā izaudzētās veltes tiek pasniegtas restorānā. Savukārt Nurmuižas daudzveidīgo svinību iespēju klāstā ir arī pasakains garšaugu dārzs un neliels vīna dārzs.

Kāzu svinību vieta pa kreisi: PAVĀRU MĀJA / pa labi: NURMUIŽA

Pilsētas jumta dārzi piedāvā zaļumu un pilsētas panorāmas apvienojumu. Tie ir lieliski piemēroti mūsdienīgām un stilīgām kāzām.

Sviniet kāzas savā privātajā paradīzē

Izvēloties rīkot savu īpašo dienu dārzā, piedzīvosiet neaizmirstamas svinības savā privātajā paradīzē. Dārza kāzas harmoniski apvieno dabas varenību ar personīgām detaļām, kas padara kāzas par mīlestības svētkiem jūsu privātajā un pasakainajā pasaulē.

 

Raksta autore: Renāte Berga

Svinību vietas: Svētku kupols, Ābeļdārzs Burtnieki, Villa Joma, Mazburkas vīna darītavā, Augustes iedvesmas dārzs, Ruckas muižu, Ābolu muiža, Pavāru māja, Nurmuiža

Citi Raksti