Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Gaume, modes tendences, stils, personība, nepieciešamība telpu darīt vizuāli plašāku – tie ir izejas punkti krāsu toņiem, ko izvēlamies, lai interjers atbilstu izsapņotām vīzijām. Bet tas nav viss! Ir likumi, kas nenoveco, un tādi attiecas uz krāsu toņiem interjerā, kas īpaši piemēroti saldam miegam guļamistabā, apetītes rosināšanai virtuvē vai ēdamistabā, mājīgumam dzīvojamā istabā, dzīvespriekam bērnistabā. Noskaidrosim, kuras krāsas vislabvēlīgāk iedarbojas katrā no šīm telpām!

Vai izvēlētās krāsas interjerā būtu gaišas, tumšākas un piesātinātākas vai košiem akcentiem papildinātas – galvenais ir justies telpās harmonijā. Krāsu iedarbību var mainīt arī interjera aksesuāri, kas var piešķirt telpai pilnīgi citu noskaņu.

Guļamistaba

Zinātnieki apgalvo, ka miega kvalitāti ietekmē krāsas, kuras redzam pirms iemigšanas. Grūti iztēloties guļamistabas sienas enerģiskā ugunīgi sarkanā tonējumā, vai ne? Savukārt miega kvalitāte ietekmē to, cik produktīva un patīkama būs mūsu nākamā diena. Trīs ieteicamākie toņi guļamistabā, zinātniekuprāt, nav nedz baltie, nedz bēšie, bet gan zaļie, dzeltenie un zilie.

Zaļā krāsa vispārzināma ar savu nomierinošo iedarbību. Tas skaidrojams ar to, ka zaļā ir dabā visizplatītākā krāsa. Zaļā krāsa pozitīvi ietekmē nervu sistēmu, kas palīdz ieslīgt mierpilnā miegā un nākamajā dienā mosties spēka pilniem.

krāsu toņi interjerā, zaļš
Foto: PINTEREST

Pieklusināta dzeltenā krāsa nomierina, atslābina un atbrīvo no rūpju pilnām domām, kas mēdz būt viens no miega traucējumiem. Nākamajai dienai piešķiļ prieka dzirksteli.

krāsu toņi interjerā, guļamistaba, dzeltens
Foto: PINTEREST

Par pašiem ieteicamākajiem guļamistabā uzskata zilos toņus. Zilie toņi asociējas ar plašumu un mieru – jūru, debesīm. Ieteicama krāsa guļamistabā arī tiem, kas vēlas izvairīties no pārlieku vēlām vakariņām, jo zilā krāsa samazina apetīti.

krāsu toņi interjerā, guļamistaba, zils
Foto: PINTEREST

Dzīvojamā istaba

Dzīvojamā istaba ir telpa visiem – atpūtai, ģimeniskiem vakariem, ciemiņu uzņemšanai. Omulīgumu un mājīgumu vienmēr varat panākt, izvēloties telpai neitrālus, līdzsvarotus toņus, kā arī tumšus toņus, kurus varat izvēlēties atsevišķai telpas zonai, lai neradītu smagnēju iespaidu. Tumši pelēks, brūns vai tumši zils pareizās proporcijās radīs papildu omulību.

krāsu toņi interjerā, viesistaba, dzīvojamā istaba

Savukārt, ja vēlaties piešķirt enerģijas un vitalitātes akcentu, noderēs oranžas vai dzeltenas detaļas vai pat krāsaina kāda no istabas daļām, kā sienas fragments vai durvis.

Elegantu akcentu bez drūmas pieskaņas var panākt, izvēloties akcentam kādu dārgakmens toni, piemēram, smaragdzaļu.

Virtuve

Virtuve vai ēdamistaba ir tās telpas, kurās piederās apetīti rosinošas krāsas. Īpaši pateicīga krāsa virtuvē ir baltā – tā lieliski sader ar koka grīdām, galdiem, plauktiem un izskatās ārkārtīgi gaumīgi.

Lai vai cik perfekti tiktu iekārtoti virtuves skapīši, plaukti un citas iekārtas, kurās glabāt ierīces un pārtikas produktus, tomēr, ja ikdienā tiek gatavots, šī ir telpa, kur visādu lietu ir pa pilnam – vairāk, nekā jebkur citur.

krāsu toņi interjerā, virtuve, ēdamistaba
Foto: PINTEREST

Tādēļ atkal ideālā izvēle ir neitrāli toņi, lai neradītu pārāk daudz raibuma, kas nogurdina.

Uz šāda fona gatavotie ēdieni un dabiskie materiāli interjerā izcelsies vairāk. Virtuvē lieliski iederēsies un radīs mājīgumu gaiši smilšu toņi, brūna krāsa pareizās proporcijās, akcentos oranžā un sarkanā krāsa, kas rosina apetīti, bet priekam – dzelteni akcenti.

Ja ir vēlme pieradināt sevi pie veselīgāku maltīšu gatavošanas, pamēģiniet ieviest virtuvē gaišus un sulīgi zaļus toņus, kas palīdzēs radīt vajadzīgo noskaņu.

Bērnu istaba

Bērnu istaba gan ir tā, kurā var ļauties priekpilnu krāsu eksplozijai. Bet te atkal jāievēro princips – kas par daudz, tas par skādi, lai negadās, ka krāsu gūzma bērnam liek justies nemierīgam. Labs variants ir izmantot par pamattoni balto krāsu, kuru papildināt ar dažādu krāsu priekšmetiem un interjera detaļām. Fantāzijas raisīšanu un dzīvesprieku paspilgtinās oranži akcenti, maigi gaiši dzeltenie toņi palīdzēs koncentrēties un uzlabos noskaņojumu ne tik priecīgā dienā.

krāsu toņi interjerā, bērnistaba
Foto: PINTEREST

Drošāk var apieties ar zaļo krāsu, kas nomierinoši iedarbojas kā uz pieaugušajiem, tā bērniem. Ja bērns bieži niķojas un pukojas, līdzēt var zilas krāsas interjers, kas, līdzīgi zaļajai krāsai, nomierina.

Interesanti, ka tik daudzu meiteņu vecāku iecienītā rozā krāsa, kuru interjerā ieteicams izmantot saprātīgā daudzumā, arī radīs nomierinošu efektu.

krāsu toņi interjerā, bērnistaba

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: LINDA LAUVA, PINTEREST


Lasi arī: TOP TENDENCE DEKORĀCIJĀS – MEZGLOJUMI

Citi Raksti