Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kā otro laulību ietekmē šķiršanās

Kā otro laulību ietekmē šķiršanās

Par laimi, cilvēki turpina ticēt mīlestībai arī pēc šķiršanās, pateicas par kopā noieto ceļu un izvēlas meklēt jaunas attiecības. Lai gan otrā laulība daudziem var būt jauns sākums, lielākā daļa cilvēku nes līdzi stāstu par savu pirmo laulību, kas ietekmē jauno pāri pat tad, ja viņi ir neprātīgi iemīlējušies. Tas, kā persona reaģē uz situācijām, visbiežāk ir balstīts tieši uz iepriekšējo laulības pieredzi, tāpēc ir ļoti svarīgi iemācīties nodalīt pirmās laulības no otrajām un rast tām jaunu pieeju. Ir svarīgi apzināties, ka ikviens ir spējīgs uz pilnvērtīgām, laimīgām un harmoniskām attiecībām un laulību, neatkarīgi, vai tā ir pirmā vai otrā.

Pieredzes spēks

Neļauj iepriekšējai attiecību pieredzei sevi nospiest un likt šķēršļus turpmākajām attiecībām. Ikviens ir pelnījis mīlestību, tāpēc ir svarīgi koncentrēties uz nākotni, nevis gremdēties pagātnē un analizēt, katru detaļu, ko vajadzēja darīt citādāk. Neatkarīgi no tā, vai pirmā laulība bija emocionāli degradējoša un sāpīga, vai šķīrāties mierīgi un bez drāmas, tā ir pieredze, ko iespējams izmantot savā labā. šādi spēsi skaidrāk definēt, ko vēlies attiecībās, un kas tajās nav pieļaujams. Nākamo partneri izvēlēsies daudz rūpīgāk, turklāt varēsi konkrēti paust savas vēlmes un vēl pirms laulībām noskaidrot, vai abi esat uz viena viļņa.

kā otro laulību ietekmē šķiršanās
Foto: BAPTISTE HAUVILLE

Steigai nav pamata

Pēc šķiršanās cilvēki bieži vien meklē jaunas intereses, maina savu vizuālo tēlu vai hobijus. Tā ir mūsu dabiskā vēlme nodarbināt savu prātu un padarīt dzīvi aizraujošu, lai neieslīgtu skumjās un sevis žēlošanā. Jaunu attiecību meklēšana ir vēl viens veids, kā novērst domas, taču steigai nav pamata. Cenšoties ielēkt no vienām attiecībām nākamajās, mēs nedodam laiku sirdssāpēm norimt. Tas liegs iespēju jaunās attiecības būvēt uz stabiliem un kārtīgiem pamatiem, drīzāk kalpos par īslaicīgu ielāpu, bez tālākas nākotnes.

Ja emocijas ir pavisam sakāpinātas, jaunais partneris var tik izmantots par “boksa maisu”, un neapzināti sodīts par iepriekšējā partnera grēkiem. Iespējams, vēlme parādīt bijušajam vīram, ka tava dzīve nav apstājusies, ir liela. Nākamās laulības sasteigšana noteikti nedos vēlamo efektu, drīzāk var novest pie vēl vienas šķiršanās.

kā otro laulību ietekmē šķiršanās
Foto: BAPTISTE HAUVILLE

Nemēģini otru mainīt

Pat ja pirmā laulība nav izdevusies, noteikti ir lietas un īpašības, kas iepriekšējā partnerī tev šķita pievilcīgas. Ja pirmajā laulībā nodzīvoti daudzi gadi, liela nozīme ir arī pieradumam. Cilvēks dabiski salīdzina, tāpēc ir tikai normāli, ja salīdzināsi savu otro laulību ar pirmo, tomēr esi uzmanīga. Atturies no komentāriem un kritikas, skaļi salīdzinot savu vīru ar bijušo.

Novērtē pirmās laulības labos aspektus, bet necenties atkārtot pagātni un izmainīt otru.

kā otro laulību ietekmē šķiršanās
Foto: BAPTISTE HAUVILLE

Sakārto sevi un pārējais sekos

Laulības izjukšana var sašūpot tavu pārliecību un likt domāt, ka otrais bildinājums nav nācis no sirds. Tam nav sakara ar jauno partneri, drīzāk tavu vērtību savās acīs. Dod sev laiku, sadziedē brūces, un pievērsies savai attīstībai. Svarīgi veltīt laiku savas dzīves kvalitātes uzlabošanai. Atrisini veselības problēmas, maini karjeru vai darba vietu, uzlabo fizisko formu un pievērsies kādam hobijam.

Nedzīvo tikai otram cilvēkam, bet sakārto sevi un izdari lietas, kas iepriekš tika atliktas. Ja ar pašas spēkiem nepietiek, apsver iespēju apmeklēt terapeitu, kouču vai piedalīties kādā retrītā. Ja atgūsi pārliecību par sevi un jutīsies ar savu dzīvi apmierināta, arī jaunās attiecības un laulība būs noturīga.

kā otro laulību ietekmē šķiršanās
Foto: RIES-O-GRAPHY

Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Foto: RIES-O-GRAPHY, BAPTISTE HAUVILLE


Lasi arī: STIPRAS LAULĪBAS PAMATAKMEŅI

Citi Raksti