Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Rudens tuvojas ar košiem zemes toņiem, ābolu smaržu un dzestru gaisu un, līdzīgi kā pagājušajā gadā, ar neziņu par to, kādi ierobežojumi varētu ietekmēt mūsu dzīvi šoruden.  Tiem pāriem, kas šo ražīgo laiku izvēlējušies kāzām, jābūt radošiem un jāprot pielāgoties mainīgajiem apstākļiem, tomēr tas nenozīmē, ka rudens kāzas būs mazāk īpašas vai skaistas.

LĪGAVĀM apkopoja jaunākās tendences un  idejas tavām rudens kāzām 2022.

Spontanitāte ir atslēga

Pēdējais gads daudziem iemācījis, ka kalt plānus pārāk tālai nākotnei bieži vien ir neefektīvi, jo daudzas izmaiņas mēs nemaz nevaram paredzēt vai ietekmēt. Kāzu tendences ir ļoti mainījušās, tādēļ arī plānošanai arvien biežāk tiek atvēlēts mazāk laika. Izvēlies chamber, elopement vai pat spontānās pop up kāzas, kas samazinās plānošanai nepieciešamo laiku un izdevumus. šāda veida kāzās būs daudz vieglāk veikt izmaiņas, nekā lielās kāzās, kas plānotas jau gadu iepriekš. Tas nozīmē, ka izmaiņu gadījumā arī stresa būs mazāk. Izvēlieties digitālus ielūgumus, kuros viegli veikt izmaiņas, turklāt tos ērti nosūtīt viesiem jebkurā laikā.

Sviniet mīlestību un emocijas, jo tieši tas ir galvenais.

rudens kāzas
Foto: DAWN PHOTO

Tuvāk dabai

Rudens dekoru tendencēs dominē meža un dabas veltes - koku mizas, skujas, sūnas, čiekuri, krāsainās lapas, dekoratīvi ķirbji un rudens ziedi. šādās kāzās iederēsies tumšākas un piezemētākas krāsas. Tas attiecas ne tikai uz dekoriem, bet arī līgavas kleitu un līgavaiņa uzvalku. Interesantam kontrastam dekoriem izvēlieties krēmbaltu, gaiši dzeltenu vai blāvi oranžo krāsu, savukārt pāra tērpiem tumšākus toņus vai akcentus rūsganajā vai zaļā krāsā. šogad īpaši modē karameļu un persiku toņi. Turklāt nav jābaidās izvēlēties veselas divas vai pat trīs kāzu krāsas. Kombinē piesātināti oranžo ar zilu krāsu, tumši zilzaļo ar zeltu, sinepju krāsu ar zaļu vai bordo ar persiku vai karameļu toņiem.

rudens kāzas
Foto: DAWN PHOTO
rudens kāzas
Foto: DAWN PHOTO

Sezonālā ēdienkarte

Tiem, kas domā par ilgtspēju savās kāzās, rudens noteikti ir vislabākais kāzu svinību laiks. Tā kā Latvijā tas ir ražas laiks, tad pieejamo produktu daudzveidība ir krietni lielāka kā jebkurā citā gadalaikā. Izvēlies vietējo produkciju. Sulīgi āboli, plūmes un dažādas ogas, būs lielisks pamats desertam. Un kā ar gardo ķirbju pīrāgu, košiem salātiem vai cukīni sacepumu?

rudens kāzas
Foto: LILLY RED

Nebaidies no sātīgiem ēdieniem un rudenīgām garšvielām.

Uzticies pavāram, kas ierastos latviešu ēdienus pārvērtīs delikatesēs modernā izpildījumā.

rudens kāzas
Foto: LILLY RED

Sasildi viesus

Rudens maģija ir nenoliedzama. Brīnišķīgi izskatīsies dzīvā uguns, piemēram, sveces vai kamīns. Vari lūgt viesus ziedu vietā dāvināt sveces, kas kalpos kā telpas dekors un piepildīs svinību vietu ar siltu gaismu.  Cienā viesus ar karstiem kokteiļiem, kas gatavoti no upenēm, cidonijām vai citiem rudens augļiem un ogām, un piedāvā ietīties skaistos plediņos. Tas vakaru padarīs īpaši omulīgu un gaisotni daudz intīmāku. Nepieciešamības gadījumā sagatavo visiem vienādus lietussargus, kas skaisti izskatīsies arī bildēs.

rudens kāzas
Foto: DAWN PHOTO

Neslēpies iekštelpās

Rudens mēdz būt neparedzams, īpaši laikapstākļu ziņā, taču noteikti nevajadzētu baidīties savā kāzu dienā būt tuvāk dabai. Izvēloties ceremonijas un svinību vietu, raugies, lai tai būtu lieli logi vai iespēja iziet ārā. Varbūt pieejamas apsildāmas nojumes vai terases ar piekļuvi dārzam, pludmalei vai mežam. Rudens nenozīmē slēpšanos iekštelpās. Pēc iepriekšējā rudens un ziemas, kad tik daudz  laika bijām spiesti pavadīt iekštelpās, šī gada tendence ir kāzas svinēt ārā - tuvāk dabai. Arī rudens tam nav izņēmums.

Foto: DAWN PHOTO
rudens kāzas
Foto: LILLY RED
rudens kāzas
Foto: LILLY RED

Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Foto: DAWN PHOTO, LILLY RED


Lasi arī: GATAVOJOTIES RUDENS KĀZĀM

Citi Raksti