Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Jūlijs un augusts noteikti ir pēdējais laiks, kad Latvijā rīkot kāzas jūras krastā šajā gadā, ja vēlaties vēl paspēt izbaudīt saules pieskārienus un sakarsušās smiltis starp kāju pirkstiem. Protams, vienmēr pastāv iespēja aizbēgt no aukstā laika un salaulāties kādā skaistā balto smilžu pludmalē jebkur citur pasaulē.

Neatkarīgi no tā, kur tās notiks, lai sarīkotu neaizmirstamas pludmales kāzas, noderēs daži svarīgi ieteikumi, kas jāņem vērā gatavošanās laikā.

1. SAMEKLĒ PALĪGUS!

Rīkojot kāzas jūras krastā, jābūt gataviem piedzīvot dažādas iespējamas un reizēm arī neiespējamas situācijas, tādēļ iesakām jums padomāt par palīgiem organizēšanas procesā. Tie var būt jūsu vedēji vai vēl labāk – profesionāli kāzu rīkotāji, kas ne reizi vien būs saskārušies ar dažādiem izaicinājumiem un zinās, kā atrisināt ikvienu problēmu.

Profesionāļu nolīgšana ietaupīs gan laiku, gan liekus satraukumus jums pašiem. Viņi palīdzēs izvēlēties un atrast vistukšākās pludmales, saplānot, kāda varētu izskatīties ceremonijas vieta un ieteikt, ko darīt negaidītā ciemiņa – lietus gadījumā.

kāzas jūras krastā
Foto HOLD ME PHOTOGRAPHY / www.holdme.lv

2. SEKO LĪDZI LAIKAPSTĀKĻU PROGNOZĒM!

Ja kāzas tiek rīkotas kādā no Latvijas skaistajām pludmalēm, tad jārēķinās, ka vasaras mūsu platuma grādos kļuvušas neprognozējamas. Tomēr vajadzētu jau laikus padomāt par kāzu laika plānojumu – ja organizējam kāzas jūlija mēnesī, kad teorētiski vajadzētu būt viskarstāk, tad jāizvairās no kāzu ceremonijas dienas vidū, kad saule ir visaugstāk un ne vien viesiem, bet arī pašiem jaunlaulātajiem varētu būt krietni par karstu.

Vislabākais laiks kāzu ceremonijām jūras krastā būtu rīta puse vai saulrieta vakari. Ja tomēr tas nav iespējams, tad jāpadomā par saulessargiem viesiem, īpaši domājot par bērniem un gados vecākiem cilvēkiem. Un, protams, kāzās jūras krastā, gluži tāpat kā jebkur citur brīvā dabā, jāvērš īpaša uzmanība laikapstākļu prognozēm, lai varētu brīdināt viesus, kā atbilstoši saģērbties.

kāzas jūras krastā
Foto HOLD ME PHOTOGRAPHY / www.holdme.lv

3. FOTOGRĀFAM – IR NOZĪME!

Pirms lemt par labu vienam vai otram fotogrāfam, noskaidro, vai viņam ir pieredze pludmales kāzu fotografēšanā. Ja ceremonija notiks dienas laikā, tad spožā saules gaisma var būt ikviena profesionāla fotogrāfa izaicinājums, tādēļ pārliecinies, ka viņš patiesi spēs paveikt viņam uzticēto. Izpēti viņa portfolio un parādi kādas paraugbildes, kā jūs vēlētos, lai jūsu īpašā diena tiktu iemūžināta.

kāzas jūras krastā
Foto AINĀRS MAZJĀNIS /www.mazjanis.com
Foto LINDA LAUVA / www.lindalauva.com

4. PLUDMALES KĀZĀM – ATBILSTOŠS DRESSCODE.

Ja kāzas notiek svelmainā vasaras dienā jūras krastā, tad neapšaubāmi kā līgavai, tā līgavainim jādomā par atbilstošiem kāzu tērpiem. Līgavai tā varētu būt viegla un gaisīga kleita, kas šūta, izmantojot elpojošu materiālu. Savukārt līgavainis drīkst pazaudēt žaketi, uzvilkt gaisīgu baltu kreklu un bikses un uz kāzu ceremoniju, gluži tāpat kā jaunā sieva, ierasties plikām kājām.

kāzas jūras krastā
Foto HOLD ME PHOTOGRAPHY / www.holdme.lv
Foto JURIS ROSS / www.jurisross.com
Foto HOLD ME PHOTOGRAPHY / www.holdme.lv

5. ZIEDI UN ĒDIENS – ATBILSTOŠS LAIKAPSTĀKĻIEM.

Kāzās pie jūras jārēķinās ne vien ar tiešiem saules stariem un karstumu, bet arī smiltīm un vēju – izvēloties ziedus un kāzu ēdienu jādomā par visiem šiem aspektiem. Par ziedu izvēli noteikti pirms tam ieteicams konsultēties ar profesionālu floristu, kas spēs ieteikt vislabākos un ilgāk nevīstošos variantus.

Tieši tas pats attiecas, izvēloties kāzu maltīti – vajadzētu izvairīties no ātri kūstošām lietām, kā arī ēdieniem, kas var ātri sabojāties, piemēram, gaļu, zivi. Maltītes vajadzētu uzticēt profesionāļu komandai, kas zinās, kas kurā brīdī jānes, kā jāiesaiņo un jāpasniedz, lai ēdienam nepiekļūtu smiltis.

Foto GATIS LOČMELIS /www.gatislocmelis.com
Foto GATIS LOČMELIS /www.gatislocmelis.com
Foto JURIS ROSS / www.jurisross.com

6. “B” PLĀNS!

Drosmīgas tās līgavas, kas visu nolemj atstāt likteņa (vai laikapstākļu) varā, tomēr “B” plāns varētu būt noderīgs. Vai tā būtu nojume vai netālu esoša māja vai viesnīca vai viesu nams – nepieciešamības gadījumā, ja māte daba jūs pieviltu, jums būtu iespēja turpināt nesteidzīgi baudīt savu īpašo dienu. Un neaizmirstiet par caurspīdīgiem lietussargiem – saka, ka tad lietus pavisam noteikti nelīs! 

Foto AINĀRS MAZJĀNIS /www.mazjanis.com
Foto JURIS ROSS / www.jurisross.com

Skati kāzas jūras krastā kāzu foto stāstus šeit:

JANA & VALDIS

SOLVITA & JĀNIS

SINTIJA & STEPHAN

JŪLIJA & ANDREJS

JEKATERINA & NIKITA

KLINTA & EDMUNDS

KARĪNA & RAIVIS

XUQIN & PAUL

ZANE & RENDIJS

OKSANA & SEBASTIAN

NATALIE & BRAD

Citi Raksti