Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzas atvasarā ir īpašas, jo vasaras un rudens mija ir laiks gan jauniem sākumiem, gan mieram un pārdomām. Turklāt gaisā valda romantiska atmosfēra - garie un dzestrie rīti, silti saulainās pēcpusdienas un krēslainie vakari ir lielisks fons nesteidzīgām un harmoniskām kāzu svinībām. Atvasarā vari izbaudīt labāko no diviem gadalaikiem, saulainā pēcpusdienā sarīkojot kāzu ceremoniju laukā, bet vakarā turpinot svinības iekštelpās mājīgā noskaņā.

Photo: MARCOS SANCHEZ

Maģiskais brīdis, kad mainās gadalaiki

Augusta pašas beigas - septembra beigas ir gada labākais laiks kāzām. Vasara pamazām noslēdzas, bet rudens vēl pa īstam nav iestājies un ir īpaša atmosfēra, patīkamas cerības un gaidas, kas pavada visa jaunā iestāšanos, jo daudziem tieši rudens saistās ar jaunu sākumu - jauniem plāniem un darbiem, jaunu projektu un hobiju uzsākšanu, atgriešanos augstskolā vai nodošanos cita veida izglītībai. Kādēļ gan šajā laikā, kad pēc vasaras vieglprātības atkal ieviešam kārtību dzīvē, nesarīkot arī kāzas?

Photo: MARCOS SANCHEZ

Kāzām atvasarā ir arī praktiskas priekšrocības. Pirmkārt, laikapstākļi. Lai gan daudzi pāri sapņo par vasaras kāzām, sauli un siltumu, patiesībā mērena gaisa temperatūrā svētku dienā jutīsieties daudz komfortablāk. Karstu dienu ir patīkami pavadīt pludmalē, peldkostīmā, bet kāzās, kad līgavai ir uzlikts grims un ieveidota frizūra, mugurā grezna kleita, kas parasti sastāv no vairākām auduma kārtām, bet līgavainim uzvalks, daudz patīkamāk ir būt mērenā gaisa temperatūrā. Turklāt zemākās gaisa temperatūrās ir plašākas iespējas izpausties kāzu modes ziņā - papildināt kāzu kleitu ar jaku, žaketi vai starpsezonu mēteli, pieskaņot aksesuārus - gaisīgas šalles, elegantas cepures un pat smalkus cimdus.

Photo: MARCOS SANCHEZ

Svinīgas kāzas ārpus telpām

Atvasarā daba piedzīvo pārmaiņas, mainās krāsu gamma un ir īpaša gaisma. No rītiem saule lec pietiekami agri, bet teju līdz pusdienlaikam ir patīkamā agra rīta noskaņa, kad viss vēl ir tikai priekšā. Atvasaras garie rīti ir lieliski piemēroti nesteidzīgiem kāzu rītiem ar pucēšanos, rīta kafiju baudīšanu vai tējas ceremoniju un fotosesiju burvīgajā rīta gaismā. Tā ir iespēja paildzināt šo neatkārtojamo mirkli pirms kāzām.

Lai gan parasti rudens iestāšanās nāk ar bažām par laikapstākļiem, atvasara ir lielisks laiks, lai sarīkotu svinīgas kāzas ārpus telpām. Ja ieplānosiet kāzu ceremoniju zem klajas debess, bet maltīti iekštelpās, ar vides maiņu padarīsiet kāzas daudzveidīgākas un piešķirsiet tām dinamiku. šāds kāzu scenārijs lieliski iederēsies pilsētās kāzās, jo pilsētās ir ne mazums romantisku vietu, kur sarīkot kāzu svinības āra zonās.

Photo: ZUZEUM

Rīgā kāzas uz terases iespējams sarīkot mākslas centrā Zuzeum. Kāzas mākslas centrā ir patiešām unikāla pieredze. Zuzeum mākslinieciskā vide un mūsdienīgās telpas piešķirs kāzām unikālu svētku atmosfēru. Runājot par atvasaras kāzām, Zuzeum jumta terase ir īpaši piemērota, jo tā ir plaša, apzaļumota un aprīkota ar sēdmēbelēm 40 cilvēkiem (tās kopējā ietilpība ir 200 cilvēki), skaņu sistēmu un bāru. Terase savienota ar moderni iekārtotu telpu The Ear, ko papildina mākslas darbi. Zuzeum jumta terase ir plaša un ērta vieta svinībām āra zonās, ideāli piemērota mūsdienīgām kāzām urbānā, mākslas un kultūras piepildītā vidē.

Photo: ZUZEUM

Izbaudīt visu, ko atvasara sniedz

Atvasaras kāzām piemērotas ir visdažādākās kāzu tematikas, arī sezonālas tēmas, ko nevarētu īstenot, piemēram, vasaras kāzās. Ja vasarai piestāv gaisīgas dekorācijas, koši toņi, bet rudenim silti, piesātināti toņi un mājīga atmosfēra, tad atvasaras kāzās var apvienot kaut ko no abiem šiem gadalaikiem. Piemēram, izvēlēties gaisīgas dekorācijas siltos toņos, kas rada mājīgu atmosfēru. Pieskaņot kāzu tematiku, dekorācijas un maltīti ir ne tikai aktuāli, bet arī dabai draudzīgi. Rudenī kāzu noformējumā var izmantot vietējos ziedus un augus, kas nav pieejami vasarā. Bet maltītē iekļaut vietējos augļus un dārzeņus.

Photo: MARCOS SANCHEZ

Starp citu, kāzas vasaras sezonas noslēgumā ir ne tikai videi, bet arī budžetam draudzīgas. Vasara ir karstākā kāzu sezona, kad svinību vietām un pakalpojumu sniedzējiem ir lielākā noslodze un arī cenas ir visaugstākās. Taču, sākoties rudenim, ir gan lielākas izvēles iespējas, gan zemākas izmaksas.

Photo: MARCOS SANCHEZ

Visbeidzot, rudens ir ne tika jauns sākums, bet arī laiks mieram un refleksijai, jo ir pierimusi vasaras emociju un notikumu gūzma, visi ir atgriezušiem no atvaļinājumiem, brīvdienu plāns vairs nav pilns ar pasākumiem, koncertiem un izbraucieniem, tādēļ arī viesi spēs ierasties un būt klātesoši īpašajā notikumā.

Raksta autore: Renāte Berga

Terase atvasaras svinībām: Zuzeum

Foto: Marcos Sanchez un Zuzeum

Citi Raksti