Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀ SARĪKOT KĀZAS SAULLĒKTĀ

KĀ SARĪKOT KĀZAS SAULLĒKTĀ

Bieži dzirdēts par kāzām saulrietā, kas daudziem saistās ar zelta stundu, ko tik ļoti iemīļojuši arī fotogrāfi. Saules maigie stari izplata siltu, oranžu toņu gaismu, un viss izskatās citādi nekā dienā. Tikpat maģisku mirkli iespējams piedzīvot arī rītausmā. Kāzu rīts ir neaizmirstams un satraukuma pilns. To vari padarīt vēl neaizmirstamāku sakot jāvārdu, saulei lecot. Lai gan kāzas saullēktā ir mazāk populāras par kāzām saulrieta laikā, tas var būt oriģināls veids, kā padarīt savu kāzu dienu īpašu un atmiņā paliekošu. Mostas jauna diena, un iesākas jauns posms pāra dzīvē. LĪGAVĀM apkopoja padomus - kā sarīkot kāzas saullēktā.

Foto: LINDA LAUVA

Ceremonijas vieta

Lai pilnvērtīgi izbaudītu saullēktu, tas ir labi jāredz.

šī iemesla dēļ par ceremonijas vietu saullēkta kāzām visbiežāk tiek izvēlētas vietas brīvā dabā - pļavas, mežmalas, dārzi, purvi un jūras piekraste. Izvēlieties vairākas vietas, un kopīgi aizbrauciet uz tām tieši saullēkta laikā. Tas sniegs priekšstatu par to, kā vieta izskatās šajā laikā, kurā pusē lec saule, un kur būtu jāliek ceremonijas altāris. Saulei lecot tā ir tuvu zemei, tādēļ, ja viesi sēdēs tai tieši pretī, būs grūti redzēt ceremonijas norisi. Ja tomēr kāzas ārā nav tas, ko vēlaties, iespējams izvēlēties telpas ar lieliem logiem vai ceremoniju rīkot kādā augstākā vietā, piemēram, bākā vai uz augstceltnes jumta.

kāzas saullēktā, rītausmā
Foto: LINDA LAUVA
kāzas saullēktā, rītausmā
Foto: LINDA LAUVA

Meklē savu ceremonijas vietu šeit: KĀZU CEREMONIJU VIETAS

Katrā gadalaikā citādi

Saullēkts izskatās brīnišķīgi jebkurā gadalaikā, taču visbiežāk šis laiks kāzām tiek izvēlēts tieši gada siltajos mēnešos. Mirkli pirms saullēkta gaisa temperatūra noslīd viszemāk, tas nozīmē, ka, saulei parādoties, ārā vēl ir vēsi. Ja kāzas paredzētas ziemā, tad jāapdomā sava tērpa izvēle un ceremonijas ilgums, vai jāizvēlas apsildāmas telpas ar skatu uz austrumiem.

kāzas saullēktā, rītausmā
Foto: LINDA LAUVA

Kāzu datums

Laikapstākļi  ir paredzami tikai daļēji. Jo tuvāk nāk konkrētā diena, jo precīzāk tie nosakāmi. Tas nozīmē, ka izvēloties kāzu datumu vairākus mēnešus vai pat gadu pirms kāzu ceremonijas, nav iespējams noteikt vai saule vispār būs redzama. Pat ja diena solās būt saulaina, saullēkta brīdī var būt bieza migla vai mākoņi. Izvēloties saullēkta kāzas, jābūt gataviem improvizēt un pieņemt mainīgos apstākļus.

kāzas saullēktā, rītausmā
Foto: LINDA LAUVA

Rīta stunda

Viens no acīmredzamākajiem mīnusiem ir agrais rīta cēliens. Jūnijā saule lec jau pirms pulksten 5.00. Lai sagatavotos, būs jāceļas vairākas stundas iepriekš. Daudziem tas var būt liels izaicinājums, taču šāds piedzīvojums noteikti būs tā vērts.

Kāzas saullēktā noteikti izvēlēsies tie pāri, kam rīta stundas ir dienas mīļākā daļa, vai vismaz agra celšanās nesagādā problēmas. Pretējā gadījumā būs grūti noskaņoties pozitīvi un nekļūt īgniem. Jāatceras, ka ne visi viesi būs priecīgi par gatavošanos agri no rīta. Svarīgi laikus izsūtīt ielūgumus, lai ikviens varētu noskaņoties gaidāmajam pasākumam. Saullēkta kāzas būs īpaši piemērotas elopement stila kāzām, kas būs intīms piedzīvojums tikai jums diviem.

kāzas saullēktā, rītausmā
Foto: LINDA LAUVA

Vairāk par mazām kāzām lasi šeit: ELOPEMENT STILA KĀZAS

Organizatoriskie aspekti

Izvēloties saullēkta kāzas, jāņem vērā iestāžu un pakalpojumu sniedzēju darba laiki. Visbiežāk vizāžisti, fotogrāfi, ceremonijas vadītāji un citas iesaistītās personas ir pretimnākoši, taču agrā rīta stunda var būt šķērslis gadījumā, ja izvēlētais speciālists strādā arī iepriekšējā vakarā. Organizējot kāzas, vislabāk uzreiz minēt norises laiku.  Neaizmirsti noskaidrot saullēkta laiku konkrētajā datumā, jo tas var atšķirties, piemēram, mēnesi vēlāk.

kāzas saullēktā, rītausmā
Foto: LINDA LAUVA

Meklē savu kāzu organizatoru šeit: KĀZU AĢENTŪRAS UN KĀZU RĪKOTĀJI

Kādēļ izvēlēties kāzas saullēktā?

šādām kāzām noteikti ir daudzi  plusi, pirmkārt jau oriģinalitāte, jo tikai retais izvēlas kāzas rīkot agri no rīta. Skaistās, rīta saules pielietās kāzu fotogrāfijas būs vēl viens lielisks bonuss. šādai ceremonijai iespējams izvēlēties arī publiskas vietas, kas dienas laikā ir cilvēku pilnas. Turklāt kas var būt romantiskāks par saullēktu kopā ar mīļoto cilvēku, jaunu dzīves posmu uzsākot?

kāzas saullēktā, rītausmā
Foto: LINDA LAUVA

šādi iespējams atlikušo dienu saplānot pēc sirds patikas.

Tas var nozīmēt vairāk laika svinībām un atrakcijām kopā ar viesiem, vai arī tieši otrādi - došanos medusmēnesī jau tajā pašā dienā, lai vakariņas ieturētu kādā skaistā restorānā Santorini.

Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Foto: LINDA LAUVA


Lasi arī: KĀZAS SAULLĒKTĀ - KĀZU BRANČS

Citi Raksti