Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kā izvēlēties īsto šuvēju savai kāzu kleitai

Kā izvēlēties īsto šuvēju savai kāzu kleitai

Piepildīt sapni par savu ideālo kāzu kleitu, kur katra rišiņa ir tieši tajā vietā, kurā vēlies, katra ielocīte izceļ tavas auguma aprises tieši tajās zonās, kurās vēlies, var pie profesionālas kāzu kleitu meistares. Tomēr atrast kāzu kleitas šuvēju, kas realizēs tieši tavas kāzu kleitas “projektu”, var nebūt tas vienkāršākais uzdevums. Tādēļ uzrunājām profesionālu un pieredzējušu kāzu kleitu un vakarkleitu dizaineri Intu Grasi, kura tērpus rada no a-z, jautājot - kā izvēlēties īsto šuvēju savai kāzu kleitai?

Meklēju šuvēju vai dizaineri-šuvēju

Kā stāsta dizainere un tērpu radītāja Inta Grase, šuvēja - tas nav viennozīmīgs jēdziens: “Zem šī vārda var būt vairāku līmeņu meistari:

  • zemākais līmenis: šuvēja-izpildītāja, kas tehniski realizē kleitu vai nu pēc dizainera izstrādāta modeļa /piegrieztnes vai arī izmanto standarta piegrieztnes, mēģinot tās piemērot kleitas modelim;
  • augstākais līmenis: šuvēja-dizainere, kas nodrošina pilnu servisu: līgavas kopējā stila un kleitas dizaina izstrādi, palīdzību piemērotu materiālu izvēlē un klientes augumam/personībai atbilstošas kleitas radīšanu pēc individuāliem izmēriem.

Vairums Latvijas kāzu kleitu dizaineres algo šuvējas tehniskai realizācijai. Es esmu viena no retajām, kas visu dara pati - sākot no līgavas koptēla/stila izveides un kleitas dizaina izstrādes, beidzot ar kleitas šūšanu un detaļu apstrādi līdz pēdējai pērlītei. Man patīk uzņemties 100% atbildību par to, ko daru, tāpēc nestrādāju ar masām, bet katru kleitu realizēju kā personisku projektu (neizmantoju standartpiegrieztnes, bet katru kleitu modelēju individuāli).

Foto: LINDA LAUVA / Kleita: INTA GRASE

Vai ieklausīties draudzeņu ieteikumos

Meklēt šuvēju var portālā LĪGAVĀM, var meklēt sociālajos tīklos, pievēršot uzmanību klientu atsauksmēm, vai arī uzklausīt draudzeņu pieredzi. “Skaisti reklamēt sevi ir viens, bet konkrētu klientu pieredze pavisam kas cits...”, saka Inta Grase. Kā zināms, tuvojoties kāzām, ieteikumu birums nāk no visām pusēm, tostarp draudzeņu viedokļi par tavas kāzu kleitas izvēli vai darināšanu. “Draudzeņu pieredzē ir vērts ieklausīties, bet galveno lēmumu jāpieņem pašai. No pieredzes zinu, ka ir gadījumi, kad līgavas māsa, māte vai draudzene uzstāj uz savu viedokli, kas atšķirīgs no pašas līgavas vēlmēm... Tas noteikti nepalīdz, bet sarežģī situāciju.”

Foto: ALINA MUR / Kleita: INTA GRASE

Kādus jautājumus uzdot kāzu kleitas šuvējai, pirms uzsākt sadarbību

“Es ļoti novērtēju, ja līgava sāk ar to, kā vēlas justies savā kāzu kleitā - klasiski eleganti, bohēmiski romantiski, gaisīgi viegli, lakoniski minimālistiski utml., un pievieno dažas vīziju bildes, pieminot, kas tieši patīk kādā no bildēm: siluets, detaļa, materiāli... Tad vēlams minēt kāzu datumu un kleitai atvēlēto budžetu. Ja, piemēram, budžets kleitai ir tikai 300 eiro, tad iesaku meklēt gatavu kleitu salonos vai arī riskēt ar zemākās klases šuvēju, kas gatava strādāt par eiro stundā, jo kleitas materiāli vien var izmaksāt vismaz 150 eiro. Pasūtot kāzu kleitu pie augstākās klases meistara, vēlams ieplānot budžetu, kas nav mazāks par 600 eiro,” stāsta dizainere, apkopojot būtiskus praktiskos jautājumus, kurus svarīgi kāzu kleitas dizaineram/šuvējam uzdot.

Foto: ZANE KRŪMIŅA / Kleita: INTA GRASE

Par ko pārliecināties, pirms uzsākt sadarbību

Rezumējot: lai tiešām būtu salikti punkti uz i, jāpārliecinās par meistara pieredzi, jāpalasa klientu atsauksmes un jāaplūko darbu portfolio mājas lapā. Inta Grase iedvesmo līgavas: “Ja patīk meistara rokraksts un realizētie darbi, tad esi atradusi īsto!

Veiksmīgas sadarbības priekšnosacījums ir savstarpēja sapratne un uzticība. Tas ir absolūti dabiski, ka klientei grūti iztēloties, kā tas, par ko runājam, izskatīsies... Tāpēc - ja esi atradusi meistaru, kura darbi patīk un ar kuru rodas emocionāla saskaņa, tad droši uzticies un ļaujies!”

Saziņai ar dizaineri: INTA GRASE

Foto: ANDA UPMALEFoto: JURĢIS RIKVEILISFoto: DIĀNA VEINBERGAFoto: GINTS FREIMANISFoto: JURIS ZĪĢELISFoto: KRISTAPS SADOVSKISFoto: GINTS FREIMANISFoto: MIKS ŠĒLSFoto: ANNIJA VELDREFoto: GRIBU VASARUFoto: GRIBU VASARUFoto: MIKS ŠĒLSFoto: ZANE KRŪMIŅAFoto: KLAIDS LIELBIKSISFoto: LAURA APINEFoto: LAURA APINE

Tekstu sagatavoja: Ieva Simanoviča

Citi Raksti