Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu dienas scenārijs, ja pāris salaulājas divatā

Kāzu dienas scenārijs, ja pāris salaulājas divatā

Kāzas divatā ir īpaša un romantiska pieredze, kas ļauj kāzu dienu pakārtot savām vēlmēm. Tas ir intīmākais un izjustākais veids, kā sniegt mīlestības solījumu.

Par to, kā apspēlēt kāzu dienas scenāriju, ja dienu pavadāt divatā, un kas ir tās nianses, kuras tomēr paredzēt un saplānot savlaicīgi, stāsta kāzu plānotāja Dace Danga-Guoba.

Menu4 INFINITY CREATIONS by Dace Danga•Guoba

Viens no centrālajiem aspektiem, ko viņa izceļ šādā kāzu scenārijā, ir tas, ka kāzas ir emocionāls, intīms un enerģētiski piesātināts pasākums, tādēļ izvēli pavadīt tās divatā drīzāk varētu motivēt nevis organizatoriskie, praktiskie un finansiālie apsvērumi, bet gan saikne un padziļinātā tuvība, ko šāds kāzu koncepts sniedz.

Kāzas divatā - iespēja elastīgam scenārijam un spontanitātei

Ja pāris izvēlas kāzu dienu pavadīt divatā, viņi var pielāgoties savām tā brīža sajūtām un noskaņām. Kā to redz Dace, tā ir iespēja ļauties un kāzu dienu izdzīvot intuitīvi. Bez stresa, jo nekas nav jāpaspēj. šis kāzu koncepts ir piemērots pāriem, kam ikdiena saistīta ar rūpīgu plānošanu, jo, pārmaiņas pēc, viņi var ļauties un neplānot. Tāpat šis koncepts piemērots arī pāriem, kuriem ikdiena ir neparedzama un tajā neatliek laika sev. Tādā gadījumā viņu kāzu diena divatā var būt pilnībā saplānota tikai viņiem pašiem.

Turklāt šādas kāzas divatā var noņemt psihoemocionālo slogu, kas varētu rasties, ja kāzu diena būtu jāpavada starp viesiem, jādomā ne tikai par savu, bet arī viņu labsajūtu un jāseko dienas plānam.

šāda kāzu koncepta lielākais pluss ir tāds, ka dienas scenārijs ir ļoti atbrīvojošs un paredz daudz vietas manevriem, improvizācijai un spontanitātei. Ir iespējams mainīt lokācijas un pat uzreiz pēc kāzu ceremonijas doties ceļojumā. Te gan Dace iesaka ieplānot laiku starp ceremoniju un lidojumu, lai nebūtu nekur jāsteidzas un varētu ļauties emocijām, kas valda pēc salaulāšanās.

Kāzu rīkotāja: 4 INFINITY CREATIONS BY DACE DANGA•GUOBA

Izvēloties kāzu dienu pavadīt divatā, ir jāizlemj, vai jūs būsiet tiešām divi vien, vai arī tiks iesaistīti kādi pakalpojumu sniedzēji. Ja kāzu dienā neparedzat atbalsta personas, kāzu organizatoru un citus iesaistītos, tad tas ir atbildīgs uzdevums - koordinēt fona procesus, lai viss norit gludi un raiti. šādas praktiskas nianses, kas jānokārto, noteikti būs, un jums būs jābūt sasniedzamiem.

Izdarot šo izvēli - būt divatā vai tomēr piesaistīt kādu, kas parūpēsies par jūsu īpašās dienas gludu ritējumu, jāsaprot, vai šādas praktiskas nianses jums nesagādās grūtības un neatņems fokusu vienam no otra. Bet citiem tas var ļoti labi strādāt un radīt labu sajūtu par to, ka viņi paši ir lietas kursā par visu apkārt notiekošo.

Saudzēt intimitāti un privātumu

Kā zināms, kāzas ir intīms pasākums. Tādēļ ir būtiski abpusēji saprast, kādā konceptā kāzu dienā pāris vēlas sevi ielikt. Dažiem ir svarīgi tas, lai apkārt ir cilvēki, kas redz un piedzīvo viņu īpašos un tuvos mirkļus. Taču tiem, kas šo visu vēlas paturēt tikai sev, kāzas divatā ir lielisks veids, kā to īstenot. Dace uzskata, ka, jebkurā gadījumā, cilvēku iesaiste kāzu dienā ir smalks aspekts, ko apdomāt.

Varbūt jūsu dzīvē ir īpaši cilvēki, kas pateiks īstos ceļavārdus. Tad ir vērts viņus iesaistīt kādā no dienas daļām. Kāzas ir diena jums un nav jāizvēlas starp visu vai neko.

Kāzas paņem arī daudz emocionālos un enerģijas resursus. Izvēloties kāzu dienu pavadīt divatā, to uzmanību, kas citkārt aizplūst viesiem un pakalpojumu sniedzējiem, šādā scenārijā ir iespējams paturēt sev un līdz ar to arī saglabāt maksimālu miera līmeni. Ja pāris ir samērā noslēgti cilvēki, tad var gadīties, ka tieši kāzu dienā apkārt esošie cilvēki uzdzen stresu, lai gan katrs no viņiem atsevišķi ir tuvs un mīlēts.

Piemēram, kāzu rītā var pārņemt satraukums ne tikai tādēļ, ka ir tava kāzu diena, bet arī tādēļ, ka zini, ka būsi visu šo cilvēku priekšā. Ja kāzu dienā citi cilvēki nav klātesoši, pāris var veltīt sevi viens otram pavisam citā kvalitātē.

Dace uzsver, ka vērtīgais šajā kāzu konceptā ir tas, ka tiek saņemts maksimāls privātums un jau minētais nedalītais fokuss vienam uz otru. Viss, kam pārim jāpakļaujas, ir ceremonijas laiks un rīta programma. Savukārt viss, kas ir pēc ceremonijas, var būt mainīgs un plūstošs. Tā ir iespēja kāzu dienā pieredzēt maksimālu intimitāti, jo nav cilvēku, ar kuriem jārēķinās, izņemot fotogrāfu un videogrāfu. Cik individuāls un unikāls ir katrs pāris, tik unikāla arī būs kāzu diena.

Kā stāsta Dace, tā ir medusmaize gan pārim, gan kāzu plānotājam un citiem pakalpojumu sniedzējiem. Pieredzēt pāra sakoncentrēto tuvību, uzmanību vienam pret otru, dienu, kurā ik detaļa ir stāsts par viņiem - tas ir fantastiskākais, ko kāzu dienā piedzīvot. Dace uzskata, ka šie mirkļi ir bagātība un pārākās intimitātes līmenis. Vairāk neko kāzu dienā pat nevar vēlēties.

First look jeb svinīgais mirklis divatā

Runājot par kāzu plānošanu un to, cik svarīgi ir kāzu scenārijā paredzēt laiku divvientulībai, Dace izceļ, ka first look jeb pirmā satikšanās ir mirklis, par kuru nereti neiedomājas un ko mēdz nepietiekami novērtēt. Tas ir īpašs brīdis, vēl pirms jūs ierauga citi, vēl pirms dodaties uz ceremonijas vietu. Kā to apraksta Dace, jūs esat jūsu skaistākās un spārnotākās versija un tajā brīdī emocijas sit fantastiski augstu vilni, tādēļ tas ir ļoti personisks un vērtīgs brīdis. Tas ir brīdis, kad pāris saslēdzas, kurā plūst siltums vienam pret otru un visas sajūtas, kas pavadīja gatavojoties kāzām, eskalējas.

Arī tad, ja kāzu dienu pavadāt divatā, ir skaisti, ja ir šis maģiskais un apzinātais mirklis, kurā ieraugāt viens otru un pat bez vārdiem emocionāli un sajūtās nostājaties uz vienas lapas pirms došanās uz ceremoniju. Ir būtiski, lai šajā brīdī varat būt tikai divi vien un nav jāsteidzas. Tas ir brīdis, kuram ir jāatlicina laiks. Tāpat ir svarīgi, ka vide un telpa ir attīrīta, piezemēta, noklusināta. Izvēlētā vide var būt dažāda, bet ir būtiski, ka kāds parūpējas, ka tiek nodrošināta intimitāte, klusums un miers izbaudīt šo momentu.

Atcerieties, ka, arī plānojot kāzu dienu divatā, neviens nav aizliedzis piesaistīt organizatoru, koordinatoru, arī vedējus, kas var palīdzēt šo visu nodrošināt un nosargāt mieru, lai kāds neizjauktu momenta burvību, tehniski fonā kaut ko risinot. Jūs varat sev atļaut šo greznību - mierīgu un harmonisku dienas plūdumu, kuru jums palīdzēs īstenot attiecīgie piesaistītie speciālisti, tuvākie un/vai citas jūsu uzticības personas.

Kāzu dienā atļaujieties izsmalcinātas un izmeklētas pieredzes

Domājot par to, kā aizpildīt kāzu dienu, ja to pavadāt divatā un jums nav ne laika, ne telpas, ne viesu uzlikto ierobežojumu, gala faktors, kas visu nosaka, ir budžets. Kāzas divatā ir pateicīgs koncepts, jo tajā to, ko citi pāri tērē lielākām kāzām, svinību vietas rezervācijai, dažādu atribūtu nomai, floristikai, ēdināšanai, mūziķiem, viesu izguldīšanai un tā tālāk, ir iespēja maksimāli novirzīt sev un pieredzēt ko tiešām neparastu.

Dace ierosina pārus kāzu dienā sagatavot sev pārsteiguma un kaifa efektu. Radīt atmiņas, novirzīt kāzu dienai paredzētos līdzekļus vienam otra iepazīšanai jaunā līmenī, jaunās vietās, jaunos apstākļos. Ja budžets ir lielāks, tad visu var ieguldīt ceļojumā, kas ir skaista opcija šāda koncepta kāzām.

Palutiniet sevi, norezervējot labāko viesnīcu, restorānu, to, kur tiešām vienmēr ir gribējies pavakariņot. Piesaistiet augstākā ranga pakalpojumu sniedzējus. Nodrošiniet sev luksusa sajūtu - ka ne par ko nav jāraizējas, ka viss priekš jums ir izdarīts ideāli, ka par visu ir padomāts, ka viss ir perfekti nostrādāts.

Kā skaidro Dace, caur šādiem ekskluzīviem rituāliem jūs viens otru tikai celsiet un paaugstināsiet savu kopējo enerģiju. Ja enerģētiski skatāmies uz stāšanos laulībā un to, ko tālākajai dzīvei šis brīdis iedod, tā ir neatsverama enerģijas plūsma, kas tiek ielikta laulības pamatos. Tādēļ šajā dienā noteikti sev vajag atļauties visu no labākā.

Protams, luksuss katram nozīmē ko citu. Apdomājiet, kas tieši jums sagādā sajūtu par ekskluzivitāti un īstenojiet to. Tās var būt gan masāžas, gan SPA, gan kāda koncerta apmeklējums VIP līmenī. Iekļaujiet dienas pieredzē ko ekstravagantu un interesantu. Jebko no saraksta, ko kādreiz ir gribējies pamēģināt, bet nav sanācis.

Kādus plānošanas aspektus neatceļ kāzas divatā

Lai gan pievērsāmies brīvībai, ko sniedz kāzas divatā, Dace atgādina, ka tāpat ir organizatoriski un praktiski jautājumi, kas ir jānokārto. Ir lietas, kas ir jāsarunā, jārezervē, jāpiesaka. Dažas no tām prasīs laiku, būs jāpagaida un atkārtoti jāsaskaņo. Un kādam ir jāveic šie sagatavošanās darbi. Arī kāzu dienā pa ceļam un uz vietas jūsu izvēlētajās lokācijās būs jānokārto dažādi jautājumi. Ir vērts izsvērt savas prioritātes un piesaistīt kāzu organizatoru vai koordinatoru.

Būtiska nianse, ko atcerēties, ir, ka, iespējams, kāzu dienā ir pozīcijas, kas jāapmaksā uz vietas. Tomēr būtu labi, ja pāris parūpētos par to, lai šī sadaļa maksimāli jau pirms kāzu dienas ir savesta kārtībā - lai visi līgumi un maksājumi ir veikti un par to kāzu dienā nav jādomā.

Kāzas divatā ir iespējams noorganizēt ļoti operatīvi, it īpaši, ja jums padomā nav specifisks datums vai īpaši pieprasīta norises vieta. Pakalpojumu sniedzējus būs vieglāk rezervēt, jo arī kāzu dienā viss aizņems mazāk laika. Taču tas, par ko tāpat būtu jāsāk domāt laicīgi, ir kāzu kleita un uzvalks, un, protams, laulību gredzeni.

Kad jau ir zināms kāzu norises datums un lokācijas, jāpadomā arī par vēlamajām skaistumkopšanas procedūrām, kas palīdzēs ne tikai saposties, bet arī relaksēties un mentāli noskaņoties kāzu dienai. Būtiski noskaidrot ikvienas iecerētās procedūras vēlamo veicamo laiku, jo vairums no tām jāieplāno savlaicīgi. Neilgi pirms kāzu dienas nevajadzētu veikt krasas izmaiņas izskatā vai doties uz procedūrām, pēc kurām var būt dažādas ādas reakcijas, piemēram, jutīgums un apsārtums.

Līgavai īstā meikapa mākslinieka un friziera atrašana un sarunāšana kāzu rītam prasa laiku un komunikāciju. Arī vīrietim pirms kāzu dienas vajadzētu sakopt bārdu un uzacis, šīs procedūras ir attiecīgi jāieplāno. Savukārt kāzu rītā var ieplānot matu un bārdas ieveidošanas un sejas atsvaidzināšanas rituālu.

Dace piebilst, ka arī kāzu papīrlietas un poligrāfija ir aspekts, ko apdomāt. Iespējams, jums gribas, lai noskaņu fotogrāfijās ir šis jūsu kāzu dienu vizuāli apliecinošais materiāls. Varat īpaši noformēt un nodrukāt dienas plānu vai zvērestus. Te var padomāt arī par citiem kāzu dienas aksesuāriem. Tie ir ne tikai materiāla piemiņa un apliecinājums, bet arī tiek piefiksēti foto un video.

Scenārija skice kāzām divatā

Kā jau minēts pašā sākumā, šis koncepts ļauj variēt un neizslēdz iespēju piesaistīt organizatoru, lai sastādītu reālistisku un pārim atbilstošu dienas plānu. Scenārijs kāzām divatā būvējas ap diviem centrālajiem notikumiem - kāzu ceremoniju un rīta daļu, kurā pāris tai gatavojas.

Kāzu rīts

Vēl pirms pāris ir sācis posties kāzu dienai, ir iespējams ko ieplānot un izpausties ar savu redzējumu. Tas var būt kopīgs rīta rituāls vai kopīgas brokastis, kas var pārvērsties par rīta foto un video sesiju, kas, savukārt, var plūstoši pāriet pucēšanās posmā. Dace piebilst, ka tad, ja jau brokastu laikā ierodas fotogrāfs un videogrāfs, vajadzētu padomāt par to, kāda būs vide, kā jūs izskatīsieties, vai jutīsieties ērti.

Pastāv divi varianti - pirmskāzu nakti un rītu līdz pucēšanās daļai pavadīt atsevišķi vai kopā. Tomēr kāzu rītā jau vajadzētu būt tuvumā, lai foto un video komanda spēj iekļauties laika rāmjos, pie abiem maksimāli ātri nokļūt un izveidot kvalitatīvu un pilnvērtīgu materiālu. Ja budžets atļauj, protams, var gatavoties atsevišķi un katram var būt savs fotogrāfs. Taču arvien lielāku popularitāti iemanto otrs scenārijs, kurā pāris ir kopā līdz pat ceremonijas brīdim. Pāris var kopīgi gatavoties, tas var notikt vienā plašākā telpā, turklāt šāds scenārijs ne tikai satuvina pāri kāzu rītā, bet arī atvieglo darbu visiem iesaistītajiem.

Plānojot kāzu rītu, Dace stāsta, ka obligāti jāpievērš uzmanība, kas ir tie pakalpojumu sniedzēji, kas būs jums blakus. It īpaši šādā intīmā un privātā konceptā, kur kāzu dienu pavadāt divatā. Nav ieteicams, ka blakus ir vairāk par divām personām, jo pārāk daudz cilvēku izkliedē enerģiju un fokusu. No vienas puses, šī rosība un čalošana rada patīkamu burzmu, bet, no otras puses, tā var iztukšot.

Tāpēc jāpadomā, lai tie būtu patīkami cilvēki, kas ne tikai spēj radīt pozitīvo gaisotni, bet arī ciena jūsu privātumu un divvientulību.

Nākamais solis, par ko domāt, ir tas, kā salāgot līgavas un līgavaiņa kāzu rīta plānus, jo līgava pucējas vismaz divas stundas, bet līgavaiņa sapošanās laiks ir īsāks. Kad līgava ir sākusi pucēties, optimālais laiks, kad plānot fotogrāfa un videogrāfa ierašanos, ir pēc stundas. Tā kā līgavaiņa sapošanās aizņem krietni mazāk laika, viņam var ieplānot kādas savas papildus aktivitātes, kurām seko first look, kad līgava ir gatava. Līgavainis var izmantot brīvo laiku, lai nokārtotu pēdējās kāzu dienas nianses. Tāpat līgavainis šo laiku var izmantot, lai sarūpētu ziedus vai īstenotu kādu pārsteigumu līgavai. šādas mazas atbildības un nodarbes līgavainim liks justies fokusētam un noderīgam, viņam kāzu rīts nebūs jāpavada vienkārši satraukumā gaidot.

Kad abi ir pilnībā gatavi, ir pienācis first look brīdis, kas ir sakoordinēts ar foto un video māksliniekiem, ideāli, ja tam var atvēlēt stundu. Ja pāris ir mierīgs un nav pārlieku liela satraukuma, šo brīdi var apvienot ar vieglām pusdienām.

Runājot par papildus praktiskām niansēm, būtu skaisti, ja rīta pucēšanās vietā būtu sarūpēti svaigi ziedi, iedegta kāda svece, sagādātas uzkodas, dzērieni un ūdens. Pieklājīgi būtu to visu nodrošināt arī pakalpojumu sniedzējiem. Ja pāris ietur brokastis, kuru laikā ir piesaistīti foto un video mākslinieki, tad ir pieklājīgi, ja brokastis tiek pasniegtas arī viņiem. Būtiski padomāt par mūziku jūsu kāzu rīta lokācijā. Ja esat divi vien un nav pavadošā personāla, tad jārēķinās ar to, ka arī kleitas uzvilkšana prasa laiku un prasmes.

Tas atkarīgs no tērpa veida, taču, jebkurā gadījumā, ir jādomā par to, lai tas, kas ir mugurā līdz kleitas uzvilkšanai, ir ērti novelkams, nesabojājot meikapu un frizūru. Vēlams, halāts. Ir jāierēķina šis laiks, lai apģērbtos. Tāpat ir jārēķinās ar maziem labojumiem no grima mākslinieka puses pēc kleitas uzvilkšanas. šim procesam, lai nekas netiktu steigā sabojāts, jāatvēl vismaz pusstunda. Kāzu rītā jāatceras par gredzeniem, zvērestiem, ja tādi ir paredzēti, un personu apliecinošiem dokumentiem.

Izcili, ja tiek padomāts par laulību apliecības vāciņiem, jo citādi šo dokumentu ir ļoti viegli saburzīt un ir labi, ja to uzreiz ir, kur ievietot. Tāpat laikus jāsagatavo arī sava rokassomiņa ar kāzu dienā pašām nepieciešamajām lietām. Pārējās vajadzīgās lietas - virsdrēbes, maiņas apavus, caurspīdīgos lietussargus, ūdeni, salvetes - var laikus ielikt auto, ar kuru pāris pārvietosies kāzu dienā.

Laulību ceremonija

Pēc skaistā rīta cēliena seko ceremonija. Tas, kur un kādā formātā tā noritēs, ir pāra ziņā un attiecīgi tas jāplāno. Ja pāris grib ātri un vienkārši sarakstīties Dzimtsarakstu nodaļā, tad tas lieliski iederas šajā konceptā. Ja tā ir kāda īpaši izvēlēta un dekorēta vieta, ja ceremonijas laikā skan dzīvā mūzika, tad, pašsaprotami, ka ir jāsaplāno gan tas, kā tas viss tik saorganizēts, gan pēc tam novākts. Pēc ceremonijas tradicionāli tiek ieplānots foto un video mirklis.

Turpinājumā jau varat doties savās izvēlētajās dienas gaitās. šeit varat izlemt - fotogrāfs un videogrāfs dodas prom vai arī viņi jums seko un iemūžina vēl kādus dienas mirkļus. Ja pēc first look uzreiz bijusi ceremonija, tad šis ir brīdis, kad doties paēst. Ja foto un video mākslinieki turpina dienu kopā ar jums, tad ir pieklājīgi nodrošināt pusdienas arī viņiem.

Turpmākais kāzu dienas scenārijs ir pilnībā atkarīgs no jums. Vēlmes var būt visdažādākās. Galvenais, lai par visu būtiskāko iepriekš ir padomāts. Ja dienu plānojat paši un būsiet tikai divatā, tad attiecīgi arī paši atbildēsiet par visu, kas notiek, sekosiet līdzi, cikos un kur jums jābūt, atbildēsiet uz zvaniem.

Uzburt svētkus sev pašiem

Kā stāsta Dace, arī šajā kāzu konceptā - kāzas divatā - ir vērts piesaistīt cilvēku, kas jums palīdz plānošanas procesā. Sarunājat kaut vai tikai konsultāciju, lai jums būtu sirdsmiers un jūs zinātu, kā saņemt maksimumu no savas kāzu dienas. Ja izvēlaties piesaistīt kāzu organizatoru, jums būs mazāk stresa un plānošana būs efektīvāka, jo principā par visu komunicēsiet tikai ar vienu cilvēku, kas jau daudz ko fonā būs atrisinājis. Ja gribas baudīt ne tikai dienu, bet arī plānošanas procesu, tad nebaidieties organizatoru piesaistīt kā savu asistentu, jo viņš būs jūsu atbalsts un drošība arī tad, ja gribēsiet būt tikai divi.

Raksta autore: Renāte Berga

Stāsta: Dace Danga-Guoba / 4 Infinity Creations

Citi Raksti