Un ja tu šodien pateiktu: “Es tevi mīlu…”
Ko tu dari, lai tavs partneris justos īpašs?
Kad tu pēdējo reiz ko paveici, lai tavs mīļotais cilvēks sajustu tavu mīlestību?
Cik nopietni tu attiecies pret savām ilgtermiņa attiecībām?
Kamēr viens no pāra pēc padsmit gadu kopdzīves ilgojas ar mīļoto aizdoties uz romantisku randiņu kā attiecību pirmajos gados, tikmēr nereti ir situācijas, ka otrs vien pasmejas par šādu ideju: “Kāpēc gan, mēs taču tik ilgi esam kopā, mums viss ir labi!” Vēlējums visiem, visiem pāriem: lai šādu situāciju jums nenākas piedzīvot! Jo kas gan ir skaistāks cilvēka dzīvē, kā pāru attiecības! Pat bērni, viena no krāšņākajām, beznosacījuma mīlestības pilnām un pašizaugsmi bagātinošākajām cilvēka pieredzēm, ir pāra mīlestības auglis. Izejas punkts ir pāris. Sieviete un vīrietis. Savienība, kas dzimusi, savienojoties divām dvēselēm, kas vēlas būt klātesošas viena otrai – atbalstīt, iedrošināt, mierināt, kopā priecāties, baudīt un dalīties pieredzē!
Attiecības ir dārglieta, pret ko jāattiecas smalki, ar pietāti, cieņu un godāšanu. Par to jārūpējas, lai laika gaitā attiecību kvalitāte nevis degradētos un iznīktu kā ar ūdeni nelaistīts zieds, bet gan kļūtu aizvien spožāks, dziļāks un vērtīgāks. Un visskaistākajā rezultātā – materializētos par paraugu atvašu radītajām paaudzēm, no kā iedvesmoties un saņemt ticību īstas mīlestības spēkam.
Ejiet uz randiņiem, dārgie!
Ārpus ikdienišķā, mūsu katra darbiem, hobijiem, bērniem, māju būvēšanām un ārzemju komandējumiem, nav lielākas dāvanas un vērtības, kā klātbūtne. Došanās randiņā ir tas mirklis, kad veltīt viens otram šo nedalīto uzmanību un klātbūtni, pabūt citā vidē, saposties sev un mīļotajam cilvēkam par godu. Randiņš ir pāru attiecību kopšanas rituāls. Apzināta, nobrieduša partnera izvēle veltīt laiku un uzmanību partnerim un attiecībām. Būšana citā vidē, kas vienmēr palīdz ieraudzīt partneri mazliet tā kā no malas, nevis ikdienas skrējienā, un nereti – iemīlēties no jauna savā laulātajā atkal un atkal. Lai attiecības neciestu krahu, jāatceras šis: jūs esat pāris. Divi mīloši un mīlestībā dzīvot alkstoši cilvēki, kas izvēlējās to darīt kopā. Jūs neesat tikai dzīvokļa biedri, mamma, tētis, mājas uzdevumu deleģētāji un pildītāji, bet – romantiskā pamatā radies pāris. Jūsu randiņi var būt visdažādākie – elegantas vakariņas restorānā, teātra apmeklējums, masāža un SPA apmeklējums, nedēļas nogales ceļojums, otram pagatavotas vakariņas, vakara pastaiga, kopīga meditācija vai jogas nodarbība, rīta kafija, kurā neskatāties telefonos, nesteidzaties, bet veltāt sarunu, smaidu, glāstu un siltu acu skatienu viens otram. Galvenais – kopā, klātesoši, mīlestībā un pietātē.
Vai zināt, ka viens no trikiem, kā no jauna iemīlēties partnerī, ir paskatīties uz viņu “svešinieka” acīm? Jā – iejūtieties vērotāja no malas lomā! It kā jūs viņu redzētu pirmo reizi. Cik simpātisks, galants, pievilcīgs… Cik skaista, starojoša un sievišķīga… Un paskaties, kā uz jūsu partneri reaģē apkārt esošie cilvēki restorānā, teātra starpbrīdī vai ballītē…
Cilvēki mēdz baidīties, ka ilgtermiņa attiecībās iezagsies rutīna, zudīs iekāre, partneris vairs nespēs izraisīt skudriņas skrienam pa ķermeni. Un bieži tā arī notiek. Bet ne jau tāpēc, ka esat kopā ilgi. Nē. Tā nav patiesība. Iemesls iekāres zudumam ir zināšanu trūkums un personīgās motivācijas trūkums. Jā, attiecībās ir periodi, kuros neizjūtam nepārtrauktu vēlmi ar partneri mīlēties, un tas ir normāli. Mēs pat nevarētu tik piesātinātu režīmu nedz fiziski, nedz emocionāli izturēt! Bet šāds stāvoklis nav nepārejošs. Tas ir periodisks, tieši tāpat kā no jauna piedzimstoša seksuāla vilkme, kas apciemo jūs atkal un atkal, neatkarīgi no tā, cik gadus esat kopā. Gan iemīlēšanās, gan iekāre ir faktori, kas atkārtoti ilgtermiņa attiecībās uzplaukst, ja vien esat zinoši, cieņpilni, patiesi mīloši un motivēti būt kopā. Ja esat tie, kas meklē dziļumu un emocionāli intīmu tuvību.
Lai pastāvētu romantiskas attiecības, tām ir vajadzīga romantika. Romantika un iekāre nevar pastāvēt tur, kur tām nepievēršam uzmanību.
Lai aktivizētu un atjaunotu attiecībās dzirksteli, varam izmantot zinātniskos pētījumos iegūtas zināšanas! Pastāv dažāda veida laimes hormoni: oksitocīns, dopamīns, endorfīni un serotonīns. Partneri, kam ir augsts mīlestības hormona oksitocīna līmenis, attiecībās ir laimīgāki un saredz partneri kā pievilcīgu. Lieliskā ziņa – ir veidi, kā šos laimes hormonus pavairot!
Sniedz apbalvojuma, gandarījuma un baudas sajūtu. Rodas, kad darām ko tādu, kas mums patīk. Ja trūkst dopamīna, ir slikts garastāvoklis. Dopamīns un serotonīns spēlē galveno lomu iekārē.
Kā to pavairot: miegs, sekss, skriešana, mūzikas klausīšanās, kvalitatīvs ēdiens, meditēšana.
Idejas pāru randiņam:
Dabisks sāpju remdētājs, kas ir daļa no smadzeņu atalgojuma sistēmas; rodas patīkamās aktivitātēs, rada labsajūtu, uzlabo noskaņojumu un ceļ pašapziņu.
Kā tos pavairot: sekss, smiešanās, tumšā šokolāde, dejas, meditācija, akupunktūra, vingrošana.
Idejas pāru randiņam:
Oksitocīnu dēvē par mīlestības hormonu. Tas rodas, kad esam sajūsmā par savu seksuālo partneri vai iemīlamies. Uzskata, ka erekcijas un orgasma esamībā lomu spēlē oksitocīns, bet par to pētījumi vēl tiek veikti. Oksitocīns rada uzticēšanās un saiknes sajūtu. Tas rodas no pieskārieniem, glāstiem, skūpstiem, apskāvieniem.
Kā to pavairot: apskāvieni, sekss, mīlestības meditācija, akupunktūra, samīļošanās ar mājdzīvnieku, masāža, mūzika un dziedāšana, joga, dāvināšana.
Idejas pāru randiņam:
Serotonīns darbojas kā noskaņojuma stabilizētājs, atbild par prieku, laimes sajūtu. Tas ietekmē emocijas, apetīti un gremošanu. Kopā ar dopamīnu spēlē svarīgāko lomu seksuālajā iekārē.
Kā to pavairot: fiziskās aktivitātes, saules gaisma, ar probiotikām un triptofānu bagāts ēdiens – rieksti, olas, piens, soja, dzīvnieku proteīns; pateicība, pozitīvas domas. Serotonīna trūkums saistāms ar depresiju.
Idejas pāru randiņam:
Tavām attiecībām tu esi vajadzīgs!
Raksta autore: Ieva Simanoviča