Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZU FOTOGRĀFS MIKS ŠĒLS IESAKA: PIRMSKĀZU FOTOSESIJA – JAUNAIS MUST HAVE!

KĀZU FOTOGRĀFS MIKS ŠĒLS IESAKA: PIRMSKĀZU FOTOSESIJA – JAUNAIS MUST HAVE!

Miks Šēls/ Life is Life Photography ir fotogrāfs, kas uzskata, ka

fotogrāfa svarīgākais uzdevums ir iemūžināt sajūtas.

Dzīve ir dzīve un tā piedāvā neskaitāmi daudz emociju, ko noķert ar vienu vienīgu fotoaparāta klikšķi. Arī kāzās – no līgavas un līgavaiņa gatavošanās rīta līdz pat trakulīgām dejām rītausmā – Miks ir tur, lai to visu iemūžinātu, un dalās ar Līgavām.lv lasītājiem ieteikumos, kas jāņem vērā, sagaidot pašas skaistākās un emocionāli piepildītākās fotogrāfijas.

Rast atbildi uz jautājumu, kas jūs iedvesmo?

Pirmais un lielākais must have, izvēloties kāzu fotogrāfu, ir tikšanās klātienē.

Miks norāda, ka viņam kā fotogrāfam, ir svarīgi iegūt cilvēcīgo faktoru un kļūt par pāra draugu. Būtu vērtīgi vēl pirms kāzām nosūtīt kāzu fotogrāfam kādas iedvesmas bildes, kas iezīmētu aptuveno stilu, kādā esat iedomājušies savas kāzu fotogrāfijas. Tajās būtu jābūt attēlotai videi un lietām, kas jūs iedvesmo – vai tā būtu industriālā vide vai daba, vai romantiska vai mazliet urbāna noskaņa.

Iemīļotā t-krekla vietā – rītakleitu, lūdzu!

Lai vēl vairāk sadraudzētos ar jauno pāri un palīdzētu līgavai un līgavainim justies pēc iespējas ērtāk fotogrāfa klātbūtnē, Miks nereti dodas uz pāra pucēšanās vietu vismaz stundu ātrāk. Tas ir laiks, kad vēl fotoaparāts tiek atstāts somā, bet ir iespēja jau izzināt apkārtējās vides detaļas, gaismu un nepiespiestā atmosfērā parunāties ar līgavu un citiem rīta norisēs iesaistītajiem. Izvēloties vietu līgavas un līgavaiņa kāzu rīta pucēšanai,

Miks iesaka vispirms padomāt par gaismu – lai bildes iegūtu vajadzīgo noskaņu, telpai vajadzētu būt gaišai, pēc iespējas nepiekrautai ar dažādām lietām.

Tomēr, ja pāris nolemj par sagatavošanās vietu izvēlēties, piemēram, skaistu viesnīcas numuru, tad arī tur nepieciešams padomāt par personiskām lietām – tādos gadījumos Miks iesaka paņemt kādas lietas no mājām – vai tā būtu mīļākā grāmata, sveces un ziedi, ierāmēta fotogrāfija vai kas cits, bet šādā veidā jebkura vieta kļūs personiskāka. Ja kāzu rīts tiek pavadīts mājās, tad ieteicams kāzu grimu un matus neveidot virtuvē sadzīviskā fona dēļ. Iespējams bildes nebūt nesanāks tādas, kādas jaunā sieva izsapņojusi, ja fonā kaut kur būs redzams trauku mazgājamais līdzeklis vai paka ar brokastu pārslām.

Līgavām Miks iesaka jau laicīgi apdomāt arī to, kas viņām pucēšanās rītā būs mugurā.

Bildēs daudz labāk izskatīsies skaista un gaisīga rīta kleita, nevis iemīļotais un jau nobružātais t-krekls.

Maģiskais pirmais skatiens!

To, vai pāra pirmā satikšanās kāzu dienā būs tikai pie altāra vai jau pirms ceremonijas, līgavai un līgavainim jāizdomā pašiem. Miks Šēls novērojis, ka abos gadījumos ir sava īpašā maģija. Tiekoties vēl pirms ceremonijas, pirmā skatiena mirklis varētu būt intīmāks, tiks iesaistīti mazāk cilvēku un pāris būs vairāk atslābinājies, savukārt, pārim pirmo reizi satiekoties pie altāra, varētu būt īpašās saviļņojuma asaras. Miks iesaka pāriem ļauties asarām, neciesties, baidoties no izplūduša grima vai savas vīrīšķības iedragāšanas – ja reiz kaut kad ir atļauts raudāt, tad kāzas pavisam noteikti ir īstā vieta, lai to darītu. “Esmu redzējis, kā līgavaiņi tur asaras sevī un kaunās raudāt.

Bet es noteikti iesaku neturēt emocijas sevī – galu galā parasti taču precas tikai vienu reizi,” tā Miks Šēls.

Ģenerālmēģinājums – pirmskāzu fotosesija!

Kāzu fotosesijā, neatkarīgi no tā, vai tā notiks pirms vai pēc laulību ceremonijas, svarīgākais fotogrāfa uzdevums ir palīdzēt pārim atraisīties. Miks sapratis, ka līgavaiņu gadījumā vislabāk darbojas dažādi jautājumi par to, kā viņš ar savu sievu iepazinies, ko viņš viņā visvairāk mīl. Runājot par šīm lietām, fotogrāfam izdosies ar fotoaparāta objektīvu notvert mīlestības pilnus mirkļus. Ņemot vērā, ka daudzi pāri nejūtas ērti pozējot, var noderēt arī abu iecienītās nodarbes vai pavisam jaunas atrakcijas. Vai tā būtu mācīšanās žonglēt, stafetes noskriešana vai lēkāšana pa peļķēm vai jebkas cits, kas palīdzētu pārim atslābināties.

“Vēl es noteikti ieteiktu pirms kāzām sarīkot saderināšanās jeb pirmskāzu fotosesiju ar jau izvēlēto kāzu fotogrāfu.

Tas ļaus pārim saprast, kāds varētu būt pašas fotosesijas process, kā viņi tajā jūtas un galu galā arī – kā izskatās fotogrāfijās, jo nereti līgavas izmēģina arī savu kāzu grimu,” iesaka Miks, sakot, ka pirmskāzu fotogrāfijas jau ilgu laiku ir populāras pasaulē, bet arī Latvijā tās lēnām ieņem savu vietu.

Kā atraisīt kāzu viesus?

Bez līgavas un līgavaiņa kāzās visbiežāk būs kāzu viesi, kas arī nereti nebūs raduši pie profesionāla fotogrāfa. Miks uzskata, ka arī šajā gadījumā skaistu bilžu atslēga ir veiksmīga komunikācija ar pašiem viesiem. “Mans lielākais jautājums ir, kā atraisīt kāzu viesus dejām. Latviskā mentalitāte biežāk nozīmēs to, ka viesi komfortablāk jūtas sēžot, nekā esot uz deju grīdas līdz pašam rītam.

Tādēļ mans ieteikums jaunajam pārim būtu pēc savas kāzu dejas palikt un aicināt arī citus viesus dejot –

tas viņus atraisīs un arī bildes izdosies daudz dzīvīgākas. Vēl šādās reizēs ļoti palīdz, ja pāra draugi vai vedēji ir sarīkojuši kādu īpašu pārsteigumu – piemēram, deju priekšnesumu, kas atraisīs arī citus viesus un liks aizmirst nacionālo kautrīgumu,” iesaka fotogrāfs Miks Šēls.

Skati Mika kāzu foto stāstus šeit: Kāzu fotogrāfs Life is life photography

Citi Raksti