Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

AR KO NEVAJADZĒTU PĀRSPĪLĒT KĀZĀS

AR KO NEVAJADZĒTU PĀRSPĪLĒT KĀZĀS

Plānojot kāzas nereti sastopies ar bērnības laikos pazīstamo sajūtu, kad vajag visu un tagad – saldumu veikalā ienākot, gribas sagrābt pēc iespējas vairāk un krāsaināku, un ja kaimiņu Lienītei tāds ir, tad tādu arī vajag. Lai nesanāk tā, ka nav. Tomēr, vēsu prātu saglabājot, vai dažreiz nerodas sajūta, ka ir par daudz?

IDEJAS

Ar tagad vai nekad sajūtu, kas kāzu plānošanas laikā ne vienu reizi vien ir uzmākusies katrai līgavai, cīnīties ir patiešām grūti. Kāzas IR liels, skaists un zīmīgs notikums, taču mēdzam aizmirst, ka patiesībā tas ir tikai SĀKUMS, nevis beigas. Jā, eksistē dzīve arī pēc kāzām. Arī turpmāk būs pasākumi, balles un ballītes, simtiem jaunu iemeslu svinēt dzīvi un jūsu mīlestību. Tavā galvā noteikti būs ideju mudžeklis, kurš tev jāatšķetina. Lai vai kā! Diemžēl tu nevarēsi būt gan eleganta līgava klasiskā kleitā ar garu mežģīņu šlepi, gan brīvdomātāja boho līgava vējā plīvojošiem matiem. Pavisam nopietni, izvēles, kas tev būs jāizdara kāzu plānošanas laikā, ir viens no lielākajiem izaicinājumiem, ar ko tu saskarsies.

Padoms.Viens veids, kā tikt galā ar galvā valdošo ideju haosu, ir izvēlēties vienu uzticamības personu (mammu, draudzeni, kāzu rīkotāju vai līgavaini), kurš vēsu prātu sekos līdzi, kā tu tiec galā, kad pienāk laiks izvēlēties. Sāc ar visu ideju, kuras tu gribētu realizēt savā kāzu dienā, apkopošanu (pa pozīcijām – pušķis, stils, tematika utt.), tad kopā ar uzticamo palīgu izvēlieties, piemēram, 10 no tām katrā kategorijā, pēc 2 nedēļām atsijājiet vēl dažas, atstājot, teiksim, 5 (svarīgi, lai šis cipars jau ir iepriekš noteikts un nekādi izņēmumi nav pieņemami, lai cik grūti brīžiem būtu), izšķirošajam brīdim atstāj 3 idejas, no kurām tad vienai beigās būs lemts kļūt par īsto. Laikam ejot, idejas tavā galvā pamazām sākārtosies dabiskā veidā, liekais atkritīs pats no sevis un tev nebūs jāizjūt smagā atbildības nasta, pieņemot svarīgu lēmumu uzreiz.

Foto: MIKS ŠĒLS

PERFEKCIONISMS

Neesi līgava, kas visu kāzu plānošanas procesu cēli iznes uz saviem pleciem vien tādēļ, lai rezultāts būtu perfekts. Domā, beigās viesi tavas kāzas atcerēsies kā gadsimta perfektākās kāzas? Diez vai. Tas, ko viesi vēl ilgi atsauks atmiņā un pieminēs tiekoties, būs smieklīgi atgadījumi kāzu dienā, veikli un neveikli tosti, asprātīgākie joki, brīžiem nevaldāmas emocijas, sirsnīgā noskaņa, dejas līdz rītam un jauniegūtie draugi, nevis tavu krēslu pārvalku ideāli violetais tonis.

Izmēģini! Uzticies tuvākajiem cilvēkiem, dali šo īpašo laiku ar mammu, ļauj šo to savā pārziņā pārņemt labākajai draudzenei, lai topošais vīrs pats izlemj, kādas krāsas zeķes viņš šodien vilks. Varbūt beigās nebūs nemaz tik traki? Un ja arī viņš sajauks zilās zeķes ar zaļajām, vai ne tieši tāpēc tu viņu tik ļoti mīli?

DĀVANIŅAS VIESIEM

Te nu tas ir pateikts. Pirms tērēt vērtīgo laiku un līdzekļus, padomā vēlreiz, vai tas ir nepieciešams. Vai tiešām bez mazas materiālas mantiņas taviem viesiem pēc kāzu dienas nebūs nekā, ko atcerēties? Varbūt emocijas – negaidītas labākā drauga aizkustinājuma asaras ceremonijas laikā, simtniekā trāpītu piezīmi par līgavaiņa neparasti svinīgo izskatu, kāda viesa istabiņas sajaukšanu un leģendām par to nākamajā rītā? Šīs ir tās lietas, ko vēl gadiem ilgi pieminēs tavi viesi, nevis to, cik garšīgu konfekti smukā kastītē viņi pārnesa pēc kāzām mājās☺

SALDUMI

Mīlestība ir salda. Tomēr tev tā nav burtiski jāiebaro saviem viesiem. Saldumi pie šampanieša pēc ceremonijas, saldumi sagaidīšanas galdā svinību vietā, kūciņām, mafiniem, kapkeikiem un visām pārējām konditorejas izvirtībām pārbagātais saldumu galds… Saldumi, protams, ir skaisti un svētku reizei atbilstoši, tomēr, iespējams taviem izsalkušajiem viesiem tas nebūs labākais risinājums.

Izmēģini! Saldumu galdu vietā iecienīti kļūst vīna un siera galdi, ieturēti kādā vienotā stilā, piemēram, franču vai itāļu gaumē. Smalki sieri, svaigas bagetes, olīvas, dažādas mērcītes, zaļumi… No dažāda izmēra siera rituļiem veido pat oriģinālas kāzu tortes! Tomēr ja nevēlies sekot vispārējai tendencei, izdomā kaut ko savu – savu īpašo galdu, kas būs saldumu stūrīša vietā.

Foto: LINDA LAUVA

DEKORI

Floristi un dekoratori uzsver, ka daudz gaumīgāk un iespaidīgāk izskatīsies bagātīgi izpušķotas atsevišķas vietas, nevis dažādi dekoru nieciņi ik uz soļa. Jāuzmanās arī, lai ar mākslīgiem dekoriem neaizēnotu vietas autentisko skaistumu (protams, ja tāds ir). Padomā, kā jau esošās vietas priekšrocības izmantot savā labā nevis aizmālēt ciet.

Ja tiek iekārtotas dažādas aktivitāšu vietas svinību teritorijā ārā (fotostūrītis, smēķētava, tērzētava, atpūtas stūrītis u.c.), jāparūpējas arī par to noformējumu, kā arī pienācīgu apgaismojumu šajās vietās – lai viesiem būtu omulīgi tur pavadīt laiku un taptu skaistas neoficiālas bildes.

Foto: MĀRCIS BALTSKARS

PĀRSĀTINĀTA PROGRAMMA

Atceries, ka kāzu svinības nav bērnu vasaras nometne, kur tiem jābūt ik brīdi pieskatītiem, lai brīvajos brīžos nesastrādā blēņas. Blēņas, ko sastrādā kāzu viesi, taču piederas pie lietas. Kāzu īpašā atmosfēra (kā arī samērīgs stiprāku dzērienu piedāvājums) pati par sevi raisīs dzīvīgas sarunas, neviltotu atkal satikšanās prieku, jaunas iepazīšanās radītu saviļņojuma sajūtu. No pārlieku centīga kāzu vadītāja, kas, tikai labu gribēdams, nepārtraukti tramda un baksta viesus, lai tikai kādam kādā brīdī nepaliek garlaicīgi, cilvēki ar laiku sāks vairīties. Patiešām nenovērtējama māksla ir īstajā brīdī pamanīt, kad viesu acis sāk par ilgu dziļdomīgi vērties tālumā, taču ļaut vakaram iet savu gaitu, kad viesi jau tīri labi tiek galā paši.

Foto: MĀRCIS BALTSKARS

Foto: MIKS ŠĒLS, MĀRCIS BALTSKARS, LINDA LAUVA

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Lasi arī: KĀZAS SVEČU GAISMĀ

Citi Raksti