Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Rīga var lepoties ar skaisto panorāmu, kas paveras pār tās jumtiem, kā arī zaļajiem parkiem un burvīgajiem iekšpagalmiem. Arī vasarai pilsētā piemīt sava romantika un kā gan labāk to izjust, ja ne laiski malkojot atdzesētu dzērienu kādā no Rīgas jaukākajām terasēm. Tādēļ atlasījām vietas ar īpašāko skatu un baudāmāko atmosfēru, kur doties randiņā vai pat sarīkot kāzas.

Rīgas panorāmas augstākie punkti

Palūkoties uz pilsētu no putna lidojuma vienmēr ir aizraujoši, tādēļ sāksim ar Rīgas augstākajām celtnēm, kuras pieejamas apskatei. Viena no Rīgas augstākajām ēkām atrodas Vecrīgā, tā ir Rīgas Svētā Pētera baznīca, kuras smaile sniedzas 123,25 m augstumā. Apskatei ir pieejama skatu platforma 72 m augstumā. Publiski pieejams ir arī Latvijas Zinātņu akadēmijas skatu laukums 65 m augstumā. šie apskates objekti ir lieliskas vietas randiņam vai kāzu fotosesijai ar panorāmas skatu. Otrā Daugavas krastā, vienā augstumā ar Svētā Pētera baznīcu sniedzas Zunda torņi, kur augšējā stāvā pieejamas telpas pasākumiem.

Restorāni ar elpu aizraujošu skatu

Starp augstākajiem bāriem ierindojas kokteiļbārs Skyline, kas atrodas viesnīcā Radisson Blu Latvija. Ja vēlies piedzīvot ko intīmāku, Sky Lounge piedāvā īrēt Igloo namiņu Filozofu Rezidences 23. stāvā. Sarīko randiņu divvientulībā ar ekskluzīvu skatu uz Vecrīgas panorāmu! 

Vieta: SKYLINE BAR

Pilsētas centra iecienītākā terase gan randiņiem, gan svētkiem ir Galleria Riga jumta terase, kas piedāvā kaut ko ikvienai gaumei - augu valsts iedvesmotus ēdienus un dzērienus koncepta bārā Herbary, bārbekjū restorānā 67 Grill&Lounge, itāļu virtuvi Terrace D’arte.

Vieta: GALLERIA RIGA JUMTA TERASE

Taču pusdienu randiņam ar skatu uz Vecrīgas jumtiem īstā vieta būs netālās Galerijas Centrs foodhall BURZMA

Vieta: BURZMA

Atklāj Rīgas panorāmu no citas lokācijas un dodies uz Jauno Teiku, kur Minox kokteiļbārā 14. stāvā baudāmi gan kokteiļi, gan skats uz Rīgas jumtiem. Vai dodies ieturēt maltīti viesnīcas Rija VEF restorāna terasē 6. stāvā. 

Vieta: MINOX

Vieta: RIJA VEF HOTEL

Baudi kultūru un Rīgas panorāmu vienuviet

Latvijas Nacionālās bibliotēkas jeb Gaismas pils ēkas jumta kore ir iecienīta dažādu pasākumu, tostarp, kāzu rīkošanai. Tā ir vieta ar īpašu atmosfēru neaizmirstamai kāzu ceremonijai. Ja vēl negrasies precēties, vari turp doties arī randiņā - ja vien kore nav rezervēta kādam pasākumam, tā ir apskatāma ikvienam bibliotēkas apmeklētājam. Turklāt varat apvienot patīkamo ar lietderīgo - sarīkot nelielu coworking kādā no lasītavām ar iespaidīgo skatu pāri Daugavai.

Atklāj pilsētas industriālo šķautni un dodies uz Zuzeum jumta terasi, lai pabūtu mūsdienīgā un stilīgā vidē, kā arī veldzētos ar kādu atspirdzinošu dzērienu. Ceturtdienās, piektdienās un sestdienās terases bārs strādā ilgāk, lai tu kopā ar mīļoto varētu pavadīt nesteidzīgu vasaras vakaru.

Vieta: ZUZEUM

Arī Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam ir jumta terase, kuru var apskatīt muzeja apmeklējuma laikā, kā arī sarīkot īpašu fotosesiju. No terases paveras acis veldzējošs skats uz zaļo Esplanādi. Pēc mākslas muzeja apmeklējuma dodieties uz netālo, mūsdienīgi šarmanto Dzirnavu ielas 42 pagalmu, kur varat ieturēt Āzijas iedvesmotu multikulturālu maltīti restorānā Nomad vai palutināt sevi ar izsmalcinātu franču virtuvi restorānā Franchie. Protams, abiem restorāniem ir vasaras terases. 

Vieta: NOMAD

Vieta: FRANCHIE

Terases izsmalcinātām kāzu svinībām

Izcils restorāns, kur sarīkot romantiskas kāzas ar panorāmas skatu ir Grand Hotel Kempinski restorāns Stage 22. Izcils skats, pieczvaigžņu serviss un eleganta vide.

Vieta: GRAND HOTEL KEMPINSKI

Turpat, blakus Operas skvēram, taču tuvāk zemei, atrodas restorāna Kolonāde... Mūsu stāsti stiklotā terase. Gan restorāns, gan tā atrašanās vieta ir Rīgas šarma iemiesojums.

Vieta: KOLONĀDE

Augstākā līmeņa pieredzi sniedz arī viesnīca Grand Poet, kuras restorānam ir īpaša Secret Garden terase romantiskiem randiņiem un svinībām. Pieczvaigžņu pieredzu piedāvā arī viesnīca Pullman, kurā arī ir burvīga jumts terase. 

Vieta: PULLMANN

Terases Rīgas parku un skvēru tuvumā

Vasarās īpaši novērtējam plašos Rīgas parkus un skvērus. Centra zaļais dārgums - Vērmanes dārzs daudziem ir nemainīga satikšanās un izklaides vieta. Tajā atrodas arī elegantais restorāns Whitehouse, kas būs īpaši piemērots grandiozām un izsmalcinātām pilsētas kāzām. 

Vieta: WHITEHOUSE

Romantisku pastaigu pa Vērmanes dārzu var papildināt ar uzkodām vai maltīti kādā no parka tuvumā esošajiem restorāniem. Pie paša dārza atrodas viesnīca Radisson Blu Elizabete, kura restorānam CUT ir vasaras terase. Nedaudz tālāk pa Elizabetes ielu atrodas restorāns un vīna telpa TINTO ar jauku pagalma terasi. 

Vieta: CUT

Vieta: TINTO

Viesturdārza alejas un triumfa arka padara to par vienu no karaliskākajiem Rīgas parkiem. Tikpat karaliska ir blakus esošā viesnīca A22, kuras jumta terase ir pieejama privātām svinībām.  Ne mazāk izcilu maltīti Viesturdārza tuvumā var baudīt  restorāna Ferma mājīgajā terasē. 

Vieta: A22

Vieta: FERMA

Nedaudz nost no pilsētas burzmas atrodas namu ieskautais Ziedoņdārzs. Mierpilnam randiņam īstā vieta būs  Paviljons Ziedoņdārzs parka burvīgākajā nostūrī. 

Vieta: PAVILJONS ZIEDOŅDĀRZS

Pavisam nepiespiestam un brīvam randiņam ar sajūtu, ka atrodaties idilliskā mazpilsētas dārzā ar sakņu dobēm, apmeklējiet Sporta pils dārzus. Varbūt pat speriet soli tuvāk dziļākām attiecībām un iekopiet dārziņu kopā. 

Vieta: SPORTA PILS DĀRZI

Ja vēlaties kāzas svinēt pilsētā, bet kaut nedaudz noķert sajūtu kā muižā, K. K. fon Stricka villa būs piemērota vide. Tajā ir gan autentiskas telpas, gan noslēgts dārzs, kas rada privātas villas noskaņu Rīgas centrā.  Turpretī mazām un mājīgām svinībām piemērots būs Pārdaugavā esošais Annas Dārzs, kas vasarā tik tiešām ir kā īsta zaļa oāze. 

Vieta: K. K. FON STRICKA VILLA

Vieta: ANNAS DĀRZS

Rīgas centra dārgumi - Berga Bazārs un Vecrīga

Berga Bazārs ir vēsturiska tirdzniecības pasāža, kurā mūsdienās raduši vietu dažādi boutique veikaliņi, biroji un restorāni ar terasēm nesteidzīgai pilsētas dzīvīgās atmosfēras baudīšanai. Kafejnīca Andalūzijas Suns ir mūsdienīga vieta gan randiņiem, gan kāzu banketiem. Andalūzijas Suns pastāv jau 28 gadus, taču vienmēr mainās līdzi laikiem, regulāri piedāvājot jaunumus ēdienkartē. 

Vieta: ANDALŪZIJAS SUNS

Berga Bazārā atrodas vairāki restorāni, katrs ar savu specifiku, tādēļ tajā atradīsies kaut kas ikviena sirdij tuvs. Vīna cienītājiem jādodas uz vīna bāru Garage - stilīgu vietu ar burvīgu skatu uz pagalmu un gardām uzkodām.  Taču restorānā Buržujs  pasniedz austeres, šampanieti un mājas saldējumu izlasi. Turpretī Cydonia Gastropub valda mājīga atmosfēra un ēdienkarte sastāv no pārbaudītām vērtībām.

Vieta: GARAGE

Vieta: BURŽUJS

Vieta: CYDONIA GASTROPUB

Dodies ne tikai pastaigā pa Berga Bazāra pasāžu, bet palūkojies arī pāri pilsētas jumtiem no viesnīcas Bergs penthausa apartamentiem. Tāpat viesnīcā pieejama arī telpa pasākumiem - Stikla zāle. Kāzas Berga Bazārā ir īsts pilsētas šarma iemiesojums - piedzīvo gan romantiskās pasāžas ieliņas, gan skatu uz pilsētas jumtiem no Stikla zāles viesnīcā Bergs.

Vieta: VIESNĪCA BERGS

Vecrīga ir ne tikai tūristu iecienīta vieta. Īpaši skaista Vecrīga ir rīta pusē, kad pieklususi vakara burzma. Tādēļ kāda no Vecrīgas jumta terasēm ir ideāla vieta kāzu ceremonijai dienas pirmajā pusē. Viesnīcas Le Dome jumta terase ir piemērota mazām kāzu svinībām. No tās paveras neatkārtojams skats uz Doma baznīcas torni un Rīgas vēsturisko centru.  Pie pašas Doma baznīcas atrodas arī viesnīca Gutenbergs no kuras jumta terases paveras elpu aizraujošs skats uz baznīcu un Vecrīgas jumtiem. Vecpilsētas šarms un eleganta atmosfēra - grūti iedomāties romantiskāku vietu īpašai un intīmai kāzu ceremonijai un svinībām.

Vieta: LE DOME

Vieta: GŪTENBERGS

Vecrīgas pašā malā, Krastmalā atrodas Wellton Riverside SPA Hotel, kas piedāvā telpas kāzām 8. stāvā ar skatu uz Daugavu. Tā apvieno gan Vecrīgas burvību, gan plašo panorāmu pār Daugavu.  Wellton Riverside SPA Hotel kāzu piedāvājumā ietilpst gan šefpavāra svētku ēdienkarte, gan īpašs pārsteigums jaunlaulātajiem - numurs viesnīcā, SPA apmeklējums un romantiskas brokastis numurā. 

Vieta: WELLTON RIVERSIDE SPA HOTEL

Piedzīvo ūdens klātbūtni pilsētā - Ķīpsala un Andrejosta

Rīga ir tik tiešām daudzveidīga - no romantiskiem kvartāliem līdz zaļajiem parkiem un ūdens tuvuma. Ķīpsalai piemīt īpašs raksturs - tā ir kā smalka piejūras mazpilsēta. Klausies viļņu un vēju šalkoņā, vēro garām slīdošās jahtas un ieturi kāzu maltīti restorānā Osta.

Vieta: OSTA

Fabrikas restorāns pārsteidz ar savu autentisko arhitektūru, kā arī izsmalcināto apkalpošanu un ēdienkarti. Taču Riga Islande Hotel piedāvā rīkot kāzu svinības 9. stāva restorānā ar skatu uz Rīgas panorāmu. 

Vieta: FABRIKAS RESTORĀNS

Vieta: RIGA ISLANDE HOTEL

Urbānu noskaņu ūdens tuvumā var piedzīvot arī Andrejostā. Neaizmirstamus randiņus vai kāzu svinības dienas laikā vai saulrieta gaismā piedzīvo gan dizaina restorānā Koya, gan eksotiskajā Aqua Luna, gan dzīvīgajā itāļu restorānā Naples.

Vieta: KOYA

Vieta: AQUA LUNA

Vieta: NAPLES

Nedēļas nogalē vai atvaļinājumā dodoties ārpus Rīgas, noteikti savā maršrutā ieplānojiet Pāvilostas un viesnīcas OTTO jumta terases apmeklējumu. Priežu meži, Pelēkā kāpa un romantisks saulriets - no OTTO kokteiļbāra terases vērojami Pāvilostas ainavas skaistākie punkti.

OTTO ir arī lieliska svinību vieta kāzām Baltijas jūras krastā, jo tā piedāvā ne tikai svinību telpas, numuriņus un svētku maltīti no vietējo saimniecību produktiem un zvejnieku loma, bet arī dažādus papildus pakalpojumus, sākot no SPA procedūrām un kokteiļu meistarklasēm, līdz pat dzīvās mūzikas vakariem, laivošanu un ekskursiju pa Pāvilostu. 

Vieta: OTTO

Raksta autore: Renāte Berga

Citi Raksti