Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Linda un Toms apprecējās maija beigās – pāris mēnešus pēc tam, kad Latvijā tika izsludināts ārkārtas stāvoklis koronavīrusa izplatīšanās dēļ. Linda stāsta, ka pieņemt lēmumu precēties šeit un tagad, neatliekot kāzas uz nezināmu laiku kaut kad vēlāk, palīdzējis koučings, ko viņa pati apgūst.

Tā kā līgavainis Toms vēlējās lielas kāzas draugu pulkā, bet līgava Linda gluži pretēji – mazas kāzas tikai diviem, pāris vienojās par vidusceļu – ieplānoja vidēja lieluma kāzas viesu namā pie jūras ar aktivitātēm gan ārā, gan viesu namā.

Pirmā doma – vai kāzas jāpārceļ?

Bet tad pasauli pārņēma kovid vilnis un plānus nācās mainīt. Linda atceras: “Martā, uzzinot par ierobežojumiem, pirmā doma bija, ka kāzas jāpārceļ.” Tomēr Toms iebildis, ka jāturpina kāzas plānot un jāvēro situācija, bet nekādā gadījumā ieplānoto kāzu datumu nevajadzētu pārcelt.

Galu galā kāzu plānu pāris transformēja no vidēja izmēra kāzām uz mazām kāzām tikai ģimenes lokā. Kāzu dienā spēkā bija ierobežojumi, ka iekštelpās nedrīkst būt vairāk par 25 cilvēkiem un vienā telpā drīkst atrasties ne ilgāk kā trīs stundas. Visas aktivitātes tika ieplānotas brīvā dabā.

attiecību koučings
Fotogrāfe: KRISTĪNE STAHĀNOVA

Pielāgošanās laiks un vienošanās ar pakalpojumu sniedzējiem

Linda par pirmā brīža sajūtām, apzinoties, ka ierobežojumi viņu kāzu dienā būs un nekur nezudīs, stāsta: “Protams, tas ir stress, jo saproti, ka nāksies vairākas reizes visu pārplānot. Izdomājām divus variantus kāzām: ar ģimenēm vai tikai ar vedējiem. Izrunājāmies ar katru pakalpojuma sniedzēju, plānojām visu uz maksimumu, bet ar vienošanos, ja nu tomēr būs visstingrākie ierobežojumi, tad plānus mainīsim, bet kāzas jebkurā gadījumā būs.

Šādos apstākļos iesaku izvēlieties savus pakalpojuma sniedzējus pēc viņu cilvēcības, pēc tā, cik viņi ir elastīgi pielāgoties šiem mainīgajiem apstākļiem. Mums ar viņiem ļoti paveicās, ikviens bija gatavs nākt pretī un pielāgoties mūsu iedejām un ierobežojumiem, lai tikai mūsu kāzas nebūtu jāpārceļ. Tas bija liels atbalsts.”

attiecību koučings
Fotogrāfe: KRISTĪNE STAHĀNOVA

Koučings – palīgrīks šķēršļu pārvarēšanā

Kad pāris plānoja kāzas, Linda mācījās koučingu.

Linda saka: “Vislielākais ieguvums no koučinga bija apziņa, ka tā būs mūsu īpašā diena un mēs tajā darīsim tieši to, ko visvairāk vēlamies – baudīsim viens otra kompāniju. Koučings radīja pārliecību, ka kāzu plānošanai nav jābūt stresa pilnai, jo visas lietas ir risināmas, katrai problēmai un šķērslim ir vairāki risinājumi un caur koučingu tos var atrast. Radās jaunas idejas un pārliecība, ka arī kovid apstākļos viss ir iespējams. Koučings arī palīdzēja pieņemt vairākus lēmumus, piemēram, izvēlēties starp vairākiem pakalpojuma sniedzējiem. Koučings palīdzēja saprast, kādu no sirds vēlamies savu kāzu dienu un kas pie visiem ierobežojumiem no tā ir iespējams.”

attiecību koučings
Fotogrāfe: KRISTĪNE STAHĀNOVA

Kāzas Kalnmuižas pils ābeļdārzā

Linda un Toms savu kāzu dienu lielākoties pavadīja ārā: “Tas bija kā ceļojums pa skaistām vietām. Mums bija paveicies ar ceremonijas vadītāju, kura bija gatava noturēt ceremoniju jebkur, kur vien vēlamies. Tā viņa mūs iedrošināja precēties jebkuros apstākļos. Izvēlējāmies salaulāties Kalnmuižas pils ābeļdārzā, turpat Kalnmuižas pilī bija svinīgas pusdienas.

attiecību koučings
Fotogrāfe: KRISTĪNE STAHĀNOVA

Pašas svinības notika Jūrkalnē, Pilsberģu krogā. Vietas izvēlē noteicošais bija jūras tuvums un saulriets tieši jūrā. Par pieturvietām izvēlējāmies Lāčkroga ezeru un Akmeņraga bāku. Līdz pēdējam brīdim nezinājām, vai Akmeņraga bāka būs atvērta viesiem, jo pirmo ierobežojumu laikā muzeji bija slēgti. Bet dažas dienas pirms kāzām šis ierobežojums tika atcelts. Izbaudījām skaistu saulrietu Jūrkalnes stāvkrastā. Pusnaktī bija jaudīgs un saviļņojošs uguns spēka rituāls, kuras laikā mūsu ģimene tika stiprināta un līdzināta pēc senlatviešu tradīcijām.

To visu atceroties, ļoti priecājos, ka pieņēmām lēmumu kāzas neatcelt. Diena bija ļoti īpaša un skaista.”

attiecību koučings
Fotogrāfe: KRISTĪNE STAHĀNOVA

Ieteikumi citiem pāriem

Linda, ņemot vērā savu pieredzi, iedrošina pārus precēties: “Jūs neesat vieni, apkārt ir profesionāli cilvēki, kuri jums var palīdzēt kāzu plānošanā – kāzu organizatoriem jau ir liela pieredze kovid laika kāzu organizēšanā, arī koučings var palīdzēt. Un atcerieties par iemesliem, kādēļ vēlaties precēties – vai šie iemesli var gaidīt gadu vai pat ilgāk, līdz kovid situācija vairs netraucēs kāzām.

Padomājiet, kādas būs jūsu sajūtas, neziņā gaidot, kad beidzot varēsiet apprecēties – vai tas ir tā vērts? Ir tik daudz dažādu skaistu, romantisku, kreatīvu, tehnoloģisku, piedzīvojumiem bagātu risinājumu, lai kāzas būtu laimīgas un īpašas arī šobrīd!”

attiecību koučings
Fotogrāfe: KRISTĪNE STAHĀNOVA

Jautājumi, ko sev uzdot ja plānotais kāzu datums sakrīt ar ierobežojumu laiku

  • Svarīgākais, ka tas ir jūsu lēmums precēties, ne ģimenes vai sabiedrības spiediena dēļ. Tādēļ pajautājiet sev, vai tas ir jūsu lēmums? Izklausās skarbi, bet ir ļoti daudz pāru, kuri apprecas tādēļ, ka tā ir pieņemts; vecāki jau simto reizi jautā: “Kad tad jūs precēsieties?” Tas nav labi vai slikti, bet tas būtiski var ietekmēt jūsu kāzas. Jums pašiem tieši šajā brīdī ir jābūt gataviem precēties.
  • Kādēļ precaties? Ko tas mainīs jūsu dzīvē? Ko jums nozīmē kāzas?  Pavisam godīgi atbildot uz šiem jautājumiem, noteiksiet, kāda ir kāzu loma un vērtība jūsu dzīvē, sapratīsiet, ka ne jau ballītes, skaistu bilžu vai kāzu kleitas dēļ precaties, bet iemesli ir daudz dziļāki. Un šiem iemesliem ir jābūt noteicošajiem, lai pieņemtu lēmumu precēties vai neprecēties kovid apstākļos.
  • Praktiski jautājumi: kādas kāzas vēlaties? Kādas ir iespējas noorganizēt tieši tādas kāzas, kā vēlaties? Ar kādiem šķēršiem būs jāsaskaras? Kā šos šķēršļus varētu novērst? Kādas darbības ir jāveic, lai noorganizētu kāzas? Kad konkrētās darbības darīsiet?
attiecību koučings
Fotogrāfe: KRISTĪNE STAHĀNOVA

Raksta autores: LINDA VANAGA / IEVA KRASTIŅĀ

Fotogrāfe: KRISTĪNE STAHĀNOVA

Rituāls: tradīciju zinātāji un praktizētāji EDUARDS KRŪMIŅŠ, EDGARS ZILBERTS un KATRĪNA LIEPA

Koučings: @pilnvertigasdziveskoucings Instagram


Lasi arī: ATTIECĪBU KOUČINGS – INSTRUMENTS CEĻĀ UZ LAIMĪGĀM ATTIECĪBĀM

Citi Raksti