Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Veidi, kā viesiem ar kāzu tostu  nodot vēlējumu jaunajam pārim, ir tik par daudz kā ceļi, pa kuriem aizbraukt no viena Rīgas gala līdz otram. Tie ir neskaitāmi! Un tomēr - ar notikumiem piesātinātājā un emocijām bagātajā kāzu dienā ir svarīgi pateikt patiešām nozīmīgo un arī atcerēties braukt pa visgludāko ceļu, lai nerastos liekas aizķeršanās.

Dalos ar dažām atziņām un ieteikumiem, kuri man pašai ir palīdzējuši dzejas radīšanas procesā gan tad, kad to rakstu pati sev, gan tad, kad to rakstu klientiem.

Kā veidot kāzu tostu, lai tas nepazustu kāzu dienas bagātajā emociju gammā?

Radošums noteikti ir viena no atslēgām! Lielākā vai mazākā viesu pulkā izskanēt autentiski un orģināli ir labs mērķis, taču kā to patiešām paveikt?

Radošo rakstu darbu procesā esmu saskārusies ar atziņu, ka arī radošumam patīk struktūra. Radošais process nav absolūti haotisks un galēji abstrakts. Gluži visam šajā Visumā ir sava unikālā kārtība, arī tad, ja ne vienmēr to pamanām. Izcili radošie darbi literatūrā vienmēr ir būvēti uz pārdomātas struktūras pamata.

Dabiskums ir otra atslēga! Enerģētiski mēs viens otru jūtam daudz labāk nekā intelektuāli. Noteikti būsi to pamanījusi savā dzīvē, dažādos posmos, no skolas prezentācijām līdz darba tīklošanās notikumiem. Brīvi plūstoša runa (protams, paturot prātā svarīgāko) vienmēr skan labāk nekā uzcītīgi pārdomāta, neaizmirstot par atkāpēm un vietu interpretācijai.

Paturot prātā šīs divas tosta rakstīšanas atslēgas, tev tas izdosies pavisam vienkārši!

Dzeja, kuru radu es, top balstoties uz iekšēji sajustiem vai ārēji saņemtiem impulsiem.

Uzdošu tev dažus jautājumus, lai tie arī tevī rosina impulsu kustību. Tie kalpos kā pamats un struktūra tava neatkārtojamā kāzu tosta radīšanai, lai svinību dienā vari pārim pateikt to, ko patiešām vēlies!

Izlasi šos rosinājumus, saraksti uz lapas savus impulsus.

Tālāk no tiem varēsi rakstīt savu tostu!

  • Kas ir svarīgākais, ko tu novēli jaunajam pārim uzsākot laulību?
  • Kādas sajūtas tevī raisa pāris kā kopums un katrs no viņiem atsevišķi?
  • Kādu sajūtu tu pati vēlies nodot tostā? Jautru? Romantisku? Sentimentālu?
  • Un kuri būtu tie komplimentējošie vārdi, kuri nodotu attiecīgo sajūtu?
  • Vai ir kādi spilgti dzīves notikumi tavā dzīvē, kurus esi piedzīvojusi ar vienu vai otru no kāzu partneriem un vēlies to pieminēt vēlējumā?
  • Kas ir tas, ko šie cilvēki kā pāris tevi iedvesmo darīt, pieredzēt?

Atceries, ka daba un tās elementi vienmēr ir lielisks palīgs radošo darbu tapšanā.

  • Vai vari pārim piedēvēt kādu no dabas stihijām? Varbūt katrs atsevišķi ir kaut kas cits un kopā tie veido jaunu parādību / elementu / izpausmi?
  • Vai ir krāsas, ēdieni, gadskārtas un diennakts ritmi - jebkas, ko tu vari piedēvēt pārim?

Tagad apskati esošo impulsu/vārdu sarakstu. Atrodi tam visam kopīgo elementu un paturi to kā savu galveno vēstījumu, apaudzējot to ar savām sajūtām, ar to, kā tieši tu redzi šo pāri unikālu. Ja vēlies sevi izaicināt uz dzejas radīšanu, atrodi kādiem no impulsiem vārdus, kas veido atskaņas. Un, galvenokārt, sajūti savu harmonisko veidu kā šo ielikt dažu minūšu garā vēlējumā.

Te iedvesmai pāris dzejas rindas, manis izmantotos impulsa vārdus tu atradīsi zem pantiņa:

kad ābeļdārzā pērkons dārdēt nāk

un lietus - pārklāt sakarsušo zemi sāk

viss gaiss maigi tad vibrē pat tālumā

gluži kā jūsu mājas, agrā rudens dzidrumā

// jūsu mājas / maigums / pērkons

katram savas vājās un katram savas stiprās puses

kopā zināt jūs kā siltiem būt un lietus laikā patverties

jūs zināt kā izbraukt garlaicīgas un pat mežonīgas upes

kā dusmu plūdos neaizmukt un pieņemtībā klusi atvērties

// atvērties / stiprās un vājās puses

Raksta autore: Lita Mežavilka

Citi Raksti