Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Mūsdienu kāzas ļoti atšķiras no tām, kādas piedzīvoja mūsu vecmāmiņas un pat vecāki. Agrāk to plānošanai neatvēlēja tik daudz laika, bieži vien rīkošanā iesaistoties abu pušu ģimenēm. Pāra izvēles bija visai ierobežotas, atkarībā no dzīves līmeņa un konkrētu preču vai produktu pieejamības.

Mūsdienās iespējams ir gandrīz viss.

minimalisms-kazas
Foto: MIKS šĒLS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

šobrīd pieejami tik daudzi un dažādi dekoru risinājumi, nemaz nerunājot par kāzu kleitu izvēli un ēdienkartes iespējām. Izvēles ir tik plašas, ka ikvienam ir iespējas īstenot savas sapņu kāzas. Tomēr daudzās izvēles un iespējas var kļūt nomācošas un nogurdinošas, īpaši, ja kāzu plānošanai nav piesaistīta profesionāla palīdzība. šī iemesla dēļ ir saprotams, kāpēc minimālisms ir kļuvis par nozīmīgu kāzu stila tendenci. Ja iztēlojies savās kāzās ziedu virtenes, bagātīgus galda dekorus, daudz viesus, un izklaides nakts garumā, minimālisms, iespējams, nebūs piemērotākā izvēle. Taču, ja esi domājusi, ka būtu vēlams kāzu plānošanas procesu padarīt vienkāršāku, šī kāzu tendence tevi noteikti  iedvesmos ieviest minimālismu kādā no kāzu plānošanas jautājumiem vai pat tajos visos. Lasi tālāk, un uzzini, kāpēc minimālisms kāzās var būt ļoti laba doma.

minimalisms-kazas
Foto: CLAIR ELIZA

Māksla vienkāršot

Minimālisma definīcija nav viennozīmīga, jo šo konceptu iespējams attiecināt gan uz dzīvesstilu, gan modi, gan interjeru. Minimālismu var raksturot arī kā līdzekli vai pieeju dažādās dzīves jomās. Tas fokusējas uz atbrīvošanos no liekā, nevajadzīgā, koncentrējoties uz svarīgo un nozīmīgo katra cilvēka dzīvē. Tā ir kādas dzīves jomas vienkāršošana, taču var būt arī kā dzīvesstils gadījumos, kad visi dzīves aspekti tiek izvērtēti caur minimālisma prizmu.

minimalisms-kazas
Foto: MIKS šĒLS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Kādēļ minimālisms kāzās ir laba doma?

Tam, kādēļ pāri izvēles savās kāzās ieviest minimālismu, var būt dažādi iemesli. Iespējams, šāds dzīvesstils pārim jau raksturīgs, tāpēc ir tikai saprotams, ka arī viņu kāzās šī pieeja būs vadošā. Arī ilgtspējīgi domājošajiem minimālisms būs labs risinājums, jo tā būs iespēja samazināt izmantotos resursus un atkritumu daudzumu. Noteikti var padomāt par kāzām bez ziediem, fokusējoties uz minimāliem un otrreizēji izmantojamiem dekoriem.

Lasi arī: KĀZAS BEZ ZIEDIEM

minimalisms-kazas
Foto: CLAIR ELIZA

Tāpat minimālisma pieeja var būt ļoti piemērota kāzām ar mazāku budžetu vai gadījumos, kad pāra prioritāte ir novirzīt līdzekļus citiem mērķiem, piemēram, medusmēnesim vai īpašuma iegādei. Skaistums ir ne tikai greznībā, bet arī vienkāršībā. Minimālismam raksturīgās tīrās līnijas, pieklusināto un neitrālo toņu gamma un vienkāršās detaļas izskatās moderni. šādās kāzās visu skatieni būs pievērsti tieši jaunajam pārim, turklāt tā ir iespēja izcelt svinību vietas esošo skaistumu, nepiesātinot telpu ar papildu elementiem.

minimalisms-kazas
Foto: MIKS šĒLS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Dažādie minimālisma stili

Daudziem, izdzirdot vārdu minimālisms, rodas asociācijas par tukšām telpām, baltām sienām un vienmuļību, taču minimālismam nav jābūt garlaicīgam. Patiesībā tas var izpausties pat ļoti dažādos veidos, kas nozīmē, ka varēsi izvēlēties sev piemērotāko.

 1. Organiskajā minimālismā dominē daudz baltas krāsas ar sulīgi zaļiem akcentiem. Tam būs piemērotas kāzas ārā, zem ziedošām ābelēm vai hortenziju, rožu vai citu ziedošu krūmu dārzā. Daba pati parūpēsies par dekorācijām.
  minimalisms-kazas
  Foto: MIKS šĒLS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
 2. Industriālajā minimālismā galvenais uzsvars ir pilsētvide un arhitektūra. Tas var būt nedaudz nobružāts, rustic stilā, izmantotie materiāli - betons, stikls, metāls, koksne. Par kāzu vietu iespējams izvēlēties lauku šķūni, pilsdrupas vai pat rūpnīcas angāru.
  minimalisms-kazas
  Foto: MIKS šĒLS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
 3. Mūsdienīgais jeb modernais minimālisms spēlējas ar dažādām formām un ģeometriju.
  minimalisms-kazas
  Foto: CLAIR ELIZA
 4. Savukārt romantiskais minimālisms fokusējas uz dažādu audumu, faktūru izmantošanu un elegantu kaligrāfiju ielūgumos un galda kartēs.
  minimalisms-kazas
  Foto: CLAIR ELIZA

Krāsu palete

Visbiežāk minimālismam raksturīga neitrāla krāsu palete - balts, bēšs, pelēks, kas piešķir telpām plašumu, maigumu un gaisīgu izskatu. Tas nenozīmē, ka pilnībā jāizvairās no krāsām, tomēr jāatceras, ka izteikti kontrasti un pārāk daudz košu akcentu neradīs minimālismam raksturīgo miera oāzes sajūtu, bet drīzāk radīs trauksmainas emocijas.

minimalisms-kazas
Foto: MIKS šĒLS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Ja vēlies piešķirt kāzām odziņu ar krāsām, izvēlies dūmakainus un pieklusinātus toņus.

Pelēcīgs okeāna tonis, maiga piparmētra vai lavandas krāsa atsvaidzinās telpu, bet maigi oranžie rūsas krāsas toņi piestāvēs rudenim.

minimalisms-kazas
Foto: MIKS šĒLS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Foto: MIKS šĒLS, CLAIR ELIZA


Lasi arī: MINIMĀLISMS DZĪVĒ, INTERJERĀ UN MODĒ: MĪTI UN PATIESĪBA

Citi Raksti