Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

UĢIS KUĢIS: ŠAJĀ PASAULĒ NAV IDEĀLU ATTIECĪBU, IR DARBS

UĢIS KUĢIS: ŠAJĀ PASAULĒ NAV IDEĀLU ATTIECĪBU, IR DARBS

Vienā no Uģa Kuģa pēdējiem Facebook ierakstiem teikts

“ziema ir tāds gadalaiks, kad cilvēkiem ir jāsilda vienam otru ar vārdiem, jūtām un rūpēm. Un tad ne no kāda aukstuma nav bail”.

Šajā gada aukstākajā un tumšākajā laikā Ligavam.lv piedāvā sarunu ar Uģi Kuģi. Cilvēku, kas kļuvis jau par sava veida fenomenu, daloties savās domās un zināšanās par attiecībām, dzīvi un cilvēkiem gan sociālajā tīklā Facebook, gan vadot lekcijas un piedaloties semināros. Arī šoreiz mēs runājām par to, kādas ir veiksmīgas attiecības un kā pareizi prast sadalīt lomas ģimenē. Bet visvairāk mūsu sarunas raisījās par sievietēm – kādas mēs esam un kādām mums būt.

Tu regulāri pasniedz lekcijas par dažādām tēmām. Kā tu atbildētu uz jautājumu, kas jāņem vērā pirms attiecību uzsākšanas?

Pirms vispār uzsākt attiecības, kā vienam, tā otram jāsaprot, ka viņi nekad neatradīs laimi otrā cilvēkā.

To nav iespējams izdarīt. Tieši tādēļ vienmēr sieviete jau pēc savas būtības uzsāk attiecības tikai tad, kad ir laimīga un pašpietiekama pati sevī un ar sevi. Ja sieviete nav laimīga, tad visdrīzāk neviens vīrietis viņai netuvosies. Savukārt vīrietī pašā laimes nav. Viņš meklē laimīgu sievieti. Man gribētos teikt, ka vīrietis pēc savas būtības ir diezgan primitīvs – pajautājiet, kā viņš jūtas, un visticamāk saņemsiet atbildi: normāli. Tomēr tiklīdz parādās sieviete, viņa vīrietim rada motivāciju. Jā, pat ar savām nemitīgajām problēmām. Es nebaidos teikt, ka pati par sevi sieviete ir staigājoša problēma – jo tikai sievietes spēj radīt problēmas no nekā. Lai vīrietis dotos attiecībās, viņam jāprot uzņemties atbildību visos iespējamajos veidos, tai skaitā, finansiālajā, un, otrkārt, vīrietim jāprot runāt, pieņemt lēmumus – nav normāli, ja vīrietis atbild uz jautājumu ar “es nezinu”.

Te mēs runājam arī par sievietes – vīrieša lomu ģimenē. Kādām tām, tavuprāt, jābūt?

Sievietēm nav vārda “darbs”, viņām ir vārds “hobijs”. Ideālajā gadījumā sievietēm nav jāpelna nauda ģimenē, jo patiesībā tiklīdz sievietei jāmaksā rēķini vai jānoraksta skaitītāju rādītāji, viņa jūk prātā. Šīs lomas cilvēkiem jāapzinās jau pirms attiecību uzsākšanas. Ir jāsaprot, ka sievietei ir jāgatavo vīrietim ēst. Un nevis reizi nedēļā, bet visu laiku, jo tieši caur maltīti vīrietis uzņem mīlestību.

Daudzas sievietes Tavam teiktajam droši vien nepiekristu, oponētu, argumentējot, piemēram, ar vienlīdzību…

Būšu atklāts, sakot, ka tiklīdz sieviete ir viena, viņa degradējas un kļūst vīrišķīgāka. Tieši tādēļ viņai jābūt attiecībās. Locies, kā gribi, bet sievietes pienākums vienmēr būs audzināt bērnus un gatavot ēst, savukārt vīrietim – rūpēties par ģimeni. Tas ir dabas likums, kas darbojas tūkstošiem gadu. Jā, sieviete var strādāt, sportot, vadīt automašīnu un darīt citas lietas, bet vienmēr jāapzinās lomu sadalījums. Sieviete iet uz darbu atpūsties, tādēļ sievietei jādara tikai tas, ko viņa patiesi vēlas.

Sievietes vienīgais darbs ir mīlestība.

Tieši tāpēc viņas vienmēr pūlas mīlestības labā, jo uzskata, ja viņas attiecībās ar partneri būs sarežģījumi, tad tas nozīmēs, ka viņas nav labi paveikušas savu darbu. Sievietēm mīlestība vienmēr būs pirmajā vietā.

Klausoties Tevis sacītajā, šķiet, pirms vispār uzsākt attiecības, krietni daudz jāapgūst…

Jā, tieši tā. Tieši tādēļ mums ar draugiem radās doma par iepazīšanās klubiņa rīkošanu – par to, kā uzvesties randiņos, par ko runāt, jo mēs acīmredzot to nespējam. Mēs nemākam uzdot jautājumus. Ja sieviete savā skatienā nespēj noslēpt patiesību, tad vīrietis pavisam noteikti spēj maldināt. Vīrietis visupirms mīl fiziski – pirmajā randiņā, ieraugot sievietes kājas un krūtis, viņš ir laimīgs. Tikmēr sieviete jau pirmajā randiņā spēj pamanīt visus iespējamos trūkumus – vai tās būtu nepareizas kurpes vai kas cits. Vai esat ievērojuši, ka iepazīšanās sākumposmā vīrieši vairāk jautā par sievietes pagātni, kamēr sievietes – par vīrieša nākotnes plāniem? Attiecību uzsākšanas procesam būtu jābūt pēc iespējas garākam – mums ir vienam otru jāpārbauda un jāsaprot. Kad sieviete parādās vīrieša dzīvē, viņš kļūst iedvesmots – sāk citādāk ģērbties, pievērš uzmanību lietām, kas agrāk nešķita svarīgas. Tieši tādēļ vīrietim ir jābūt attiecībās. Ja paskatāmies uz 30 un 40 gadus veciem vecpuišiem, tad redzam vīriešus, kas degradē sabiedrību un spēlējas ar meitenēm – to sauc par smalko seksu. Un nevar noliegt, ka meitenēm patīk šie vientuļie vīrieši, tomēr lielākoties viņas nezina, ka šādi vīrieši neprot būt attiecībās, viņi ir pieraduši pie savas būtības un egoisma.

Tomēr, ja reiz mums izdodas atrast savu īsto cilvēku, kā šīs attiecības noturēt?

Statistika ir nepielūdzama – ASV no 10 laulātiem pāriem kopā paliek vien 2, kamēr Latvijā – 3. Kas mūs ir novedis līdz tādiem rādītājiem? Pirmkārt jau, nepareizi iemesli, kādēļ vispār dodamies laulībā – bieži vien iemesls ir tikai sekss. Mūsu sabiedrībā nav sakārtotas pareizas vērtības. Atklāti sakot, mums nav pat no kā mācīties – mēs dzīvojam sabiedrībā, kas savā būtībā ir degradēta. Mums jāsaprot, ka šajā pasaulē nav ideālas attiecības, ir tikai un vienīgi darbs.

Tādēļ pirmais, kas jādara – jāaizmirst par ideālajām attiecībām. Bez savu lomu apzināšanās attiecības nevar būt veiksmīgas.

Sievietēm jāsaprot, ka vīrietis savā būtībā ir monotons un nevar domāt piecas dažādas jomas vienā reizē. Iespējams, skan skarbi, bet vīrietim mīlestība samazinās ar gadiem, bet sievietei gluži otrādi – pieaug. Tieši tādēļ bez cieņas attiecībās neiztikt. Sievietei nav jācīnās ar vīrieti, viņas spēks ir viņas vājumā. Viņa pasaka: “es nevaru” un vīrietis uzreiz būs gatavs palīdzēt, jo tieši tas viņu dara laimīgu. Sievietes spēks ir viņas maigums. Pasaulē ir miljoniem joku par blondīnēm, bet paskatieties – tieši viņas ir tās, kas ir apprecējušās. Viņas patiesībā ir ļoti gudras sievietes.

Tātad veiksmīgas laulības noslēpums varētu būt aizmirst par ideālu attiecību iespējamību?

Galu galā ir tikai viens laimīgas kopdzīves noslēpums – lai arī cik gadi paietu, vienmēr atcerēties, kādēļ iemīlējāties savā vīrietī. Skatīties uz vienu cilvēku ar mīlestības pilnām acīm visu mūžu – tas ir spēcīgi. Un tā tam arī būtu jābūt.

Tādēļ vienmēr atcerieties, kas bija tas, kādēļ jūs iemīlējāt cilvēku, kurš ir jums līdzās. Mūsdienās cilvēki grib visu tik spontāni – uzreiz, bet, ja mēs skatāmies dziļāk, varam ieraudzīt, ka materiālajā pasaulē tāda jēdziena kā mīlestība vispār nepastāv. Cilvēki viens otru bezmērķīgi izmanto, bet mīlestība savā būtībā nenozīmē to, ka mēs kaut ko gaidām pretī. Ja tas ir tā, tad tā vairs nav mīlestība.

Citi Raksti