Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kad man jautā, kas ir emocionālākā kāzu dienas daļa, nedomājot atbildu - pirmā pāra tikšanās. Dažādos interneta resursos to jūs varat atrast zem tēmtura #firstlook. Uzsākot kāzu dienas plānošanu, ļoti bieži samulsinu pārus ar ieteikumu vienam otram satikt un ieraudzīt jau krietni pirms laulību ceremonijas.

MenuMintDeco / Iluta Piternika

Ja sākumā ir izbrīns, tad, izskaidrojot šī mirkļa īpašo intimitāti un burvību, saņemu nepārprotamu piekrišanu kāzu dienas plānā paredzēt pirmo tikšanos pilnīgā divvientulībā. Protams, turpat ir arī fotogrāfs, videomākslinieks un kāzu rīkotāja, jo tas ir viņu darbs. Taču ļoti bieži first look norisinās pat bez vedēju klātbūtnes.

Foto: ISKRA PHOTOGRAPHY

Kāpēc es tik ļoti rekomendēju pāra pirmo satikšanos realizēt jau pirms laulības ceremonijas? Tas ir ļoti emocionāli spēcīgs mirklis un ir godīgi sev jāpajautā - vai tu vēlies, lai uz to noskatās visi tavi piecdesmit vai simts viesi? Jaunais pāris kāzu dienā tāpat jau ir ļoti satraucies. Ja šī satikšanās norisinās divvientulībā, tad gan līgava, gan līgavainis to var izbaudīt simtprocentīgi. Tas nozīmē, ka viņi var ļauties arī visām savām spēcīgajām emocijām, jo uz tām neviens nenoskatās.

Foto: ISKRA PHOTOGRAPHY

šis mirklis pieder tikai viņiem diviem vien. Es parasti pārus iedrošinu šo mirkli izbaudīt nesteidzoties. Esmu vairākkārt piedzīvojusi, ka līgavainis apskauj savu skaisto līgavu un ilgi nelaiž vaļā. Birst laimes un aizkustinājuma asaras un viņiem apstājas laiks. Un tur ir tā burvība - viņi šo mirkli izbauda, jo neko nekavē, kā tas būtu laulības ceremonijas laikā. Man pāri parasti saka paldies par šo ieteikumu, jo paši nebija iedomājušies, ka var lauzt ierastās kāzu tradīcijas.

Ja pāris ir paredzējis first look pirms laulības ceremonijas, tad tas noteikti ir jāplāno jau vairākas stundas pirms pēcpusdienā paredzētās ceremonijas sākuma. šī pirmā tikšanās ir jāparedz vizuāli skaistā vietā, lai tā efektīvi un romantiski izskatītos arī kāzu fotogrāfijās un filmā. Parasti šis mirklis pāraug arī foto un video sesijās, tāpēc vietas izvēle ir īpaši svarīga. Kāzu fotosesijas no pāra prasa daudz spēka.

Ja pāris to ir ieplānojis veikt jau pirms ceremonijas, tad viņi to var īstenot nesteidzīgi un enerģijas pilni. Līgavas grims un frizūra vēl ir svaiga un sejā nav pamanāmas pirmās noguruma pazīmes. Ja visas fotosesijas ir īstenotas līdz ceremonijai, tad pēc ceremonijas pārim speciāli vairs nekur nav jādodas un var sākt pavadīt laiku kopā ar viesiem. Parasti rekomendēju pirmo tikšanos plānot plkst. 13.00 un laulības ceremoniju plkst. 17.00.

Foto: MINTDECO / MIKS šĒLS

First look ar pāriem esam realizējuši dažādās vietās, atkarībā no kāzu sezonas, norises reģiona un pāra būtības. šīs pirmās satikšanās ir notikušas gan pie dižozola, gan iespaidīgām klintīm, tāpat arī mežā un pļavās. Nereti šim mērķim tiek izvēlēti arī piļu un muižu parki. Ja kāzas ir nesezonā, tad var izvēlēties vietas ar iespaidīgiem interjeriem - muzejus, teātrus, viesnīcu vestibilus, nestandarta būves vai ēkas ar efektīvu fasādi un tamlīdzīgi.

Foto: ISKRA PHOTOGRAPHY

Fotogrāfa, videomākslinieka un kāzu rīkotāja uzdevums ir koordinēt satikšanos mirkli tā, lai pāris viens otru pirms tam nejauši neieraudzītu. Tas parasti ir arī loģistikas jautājums, kā katrs no viņiem nokļūst izvēlētajā first look vietā. Parasti kāzu auto atved līgavu, bet līgavainis nokļūst ar draugu vai taksometru palīdzību. Tālāk uz nākamajām lokācijām viņi pārvietojas jau kopā ar kāzu auto.

Kāzās mēs tik bieži koncentrējamies uz viesiem, bet patiesībā šie ir mīlestības svētki par godu jaunajam pārim.

Svarīgi, lai viņu īpašajā dienā ir paredzēts pietiekami daudz laika arī divvientulībai un nesteidzīgai kopā būšanai. Tāpēc es kā kāzu rīkotāja iesaku tam pa dienu paredzēt trīs līdz četras stundas, lai šis laiks būtu baudpilns un dienai piešķirtu akcentu vienam uz otru. Savukārt ieguvums viesiem ir tāds, ka viņiem uz kāzām ir jāierodas tikai vēlā pēcpusdienā un pa dienu nav jānīkst, gaidot kāzu balli, kā tas būtu gadījumā, ja ceremonija notiktu jau, piemēram, plkst. 13.00 vai 14.00.

Foto: MINTDECO / MIKS šĒLS

Vissliktākais, ko varam nodarīt līgavai un līgavainim, ir viņus steidzināt un raustīt savās kāzās. Pārdomāts kāzu dienas plāns ir vissvarīgākais instruments, lai viņi var piedzīvot katru savu kāzu dienas minūti.

Lai izdodas!

Foto: ISKRA PHOTOGRAPHY

Raksta autore: Iluta Piternika / MintDeco kāzu rīkotāja/dekoratore

Foto: MIKS šĒLS, ISKRA PHOTOGRAPH

Citi Raksti