Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

DARĀMO LIETU SARAKSTS PĒC KĀZĀM

DARĀMO LIETU SARAKSTS PĒC KĀZĀM

Jāvārds ir pateikts, kāzas nosvinētas un, šķiet, vienīgais, kas jādara tālāk, jāgatavojas medusmēnesim. Tomēr pēckāzu nedēļā ir svarīgi izdarīt vēl vairākas lietas. Kā norāda jaunie pāri visā pasaulē, tad kāzu plānošana nebeidzas tikai ar pašām kāzām, bet ir vēl daudzas lietas, par ko jāpadomā arī vēlāk.

Tradīcija, ko pārņemt – pateicības kartītes

Lai gan Latvijā šī tradīcija nav tik izteikta, kā, piemēram, ASV, tomēr ne tikai pieklājīgs, bet arī skaists žests ir nosūtīt pateicības kartītes kāzu viesiem par viņu klātbūtni un sagādātajām dāvanām jūsu īpašajā dienā. Lai pateicības kartītes padarītu vēl īpašākas, tās var pasūtīt jau kopā ar kāzu ielūgumiem, tādā veidā papīrlietu meistars tās izgatavos līdzīgā dizainā, kā ielūgumus.

Ja pēc kāzām uzreiz dodaties medusmēneša ceļojumā un mājās pateicības kartīšu rakstīšanai laika nepietiks, tad to var izdarīt arī lidmašīnā papīra vai elektroniskā formātā (pēdējais variants gan nebūs tik personisks, kā ar roku rakstītas pateicības vēstules).

Novērtēt pakalpojumu sniedzējus

Viena no lietām, par ko jāpārliecinās jau nākamajā dienā pēc kāzām – vai esat norēķinājušies ar visiem pakalpojumu sniedzējiem, tai skaitā, ēdinātājiem, fotogrāfu, dekoratoru, visiem īres pakalpojumu sniedzējiem utt.

Vēlreiz pārskatiet sarakstu ar visiem jūsu kāzās nodarbinātajiem pakalpojumu sniedzējiem un, ja atrodat kādu, kam neesat samaksājuši, izdariet to uzreiz.

Tāpat, ja vēlaties izteikt pateicību kādam pakalpojumu sniedzējam, tad to noteikti var darīt atstājot pozitīvu atsauksmi viņa mājaslapā vai Facebook lapā, kā arī nosūtot personīgu pateicības ziņu jūsu abu vārdā.

Aiznest iztīrīt līgavas kleitu

Kaut gan visticamāk līgava savu kāzu kleitu vēlreiz tuvākajā laikā neuzvilks, tomēr tas nenozīmē, ka tā pēc novilkšanas jānoliek tālākajā skapja stūrī ar domu “gan jau kādreiz iztīrīšu”. Jo ātrāk, to aiznesīsiet uz ķīmisko tīrītavu, jo pastāv lielāka iespēja, ka visi kāzu svinību laikā uzkrātie netīrumi, tiks iztīrīti.

Jo ilgāk to turēsiet skapī, jo grūtāk būs iztīrīt vīna un citus traipus.

Neizmest neko, kas vēl ir lietojams

Viens no videi draudzīgu kāzu priekšnoteikumiem ir neizmest ārā neko, kas vēl ir lietojams. Piemēram, kāzu mielasta pārpalikumi var tikt sadalīti viesiem, parūpējoties jau iepriekš par kartona kastītēm, kur to visu salikt.

Arī par dzīvo ziedu kompozīcijām visticamāk kāzu viešņas tikai priecāsies.

Skaista ideja ir dzīvo ziedu kompozīcijas aizvest uz tuvāko slimnīcu vai pansionātu (protams, iepriekš ar to sazinoties un noskaidrojot, vai šāda iespēja pastāv).

Jūs raugāties uz savu skaisto un lielo kāzu kūku un domājat, cik lieliski to būtu ēst, piemēram, pēc atgriešanās no medusmēneša? Tas ir iespējams! Pareizi to uzglabājot un sasaldējot, kāzu kūka būs ēdama arī pēc mēneša vai pat vēlāk.

Pārbaudīt sociālos medijus

Ja esat viens no tiem pāriem, kas kāzu dienai izveidoja savu īpašo mirkļbirku jeb haštagu, tad nākamā diena pēc kāzām ir īstais brīdis, lai pārbaudītu sociālajos medijos, ko viesi kāzu dienas laikā pie šīs mirkļbirkas salikuši. Tā kā daudzi ieraksti no sociālajiem tīkliem pazūd 24 stundu laikā, ja vēlaties redzēt visu, tad jāatceras par laika ierobežojumu.

Identitātes maiņa

Runājot vēl par digitālo pasauli, tad pēckāzu nedēļa ir arī tas brīdis, kad nomainīt visus sociālo mediju lietotājvārdus, e-pasta adresi, kā arī pasi, autovadītāja apliecību un citus dokumentus. Protams, tas viss jādara gadījumā, ja līgava pieņem mīļotā uzvārdu.

FOTO: KRISTA MASAĻSKA, LINDA LAUVA, ANDA UPMALE
Citi Raksti