Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZAS NOBRIEDUŠĀ VECUMĀ

KĀZAS NOBRIEDUŠĀ VECUMĀ

Ilze un Oskars ir pāris, kas savu jāvārdu viens otram teica šoruden, abiem esot jau nobriedušā vecumā. Abi ir pārliecināti, ka tas, ka neesat vairs jauni, nenozīmē, ka nevar svinēt dzīvi un tik skaistu notikumu kā kāzas. “Nobrieduši pāri tāpat mīl kā gados jauni pāri, un galu galā mīlestība arī ir pati svarīgākā,” tā Ilze un Oskars.

Kāzas saulainajā Kiprā un rudenīgajā Latvijā

Ilze un Oskars šoruden savas kāzas svinēja gan eksotiskajā Kiprā, gan Latvijā. Lai gan sākotnēji abi bija nolēmuši rīkot kāzas tikai sev pašiem, bez tuvāko cilvēku klātbūtnes, tomēr tagad abi priecājas, ka šis viņu plāns neizdevās. “Gala rezultātā varējām kā pāris savā skaistajā notikumā padalīties ar tuvākajiem cilvēkiem, jo mūsu kāzas bija kā fragments no filmas. Viesi, kuri bija ar mums, jutās tikpat aizkustināti, kā mēs paši,” atceras Ilze.

Pāris nolēma, ka precēsies ārzemēs, bet oficiāli savas attiecības noformēs Latvijā. “Nolēmām, ka Kipra būs īstā vieta kāzām, jo tā ir vīna un mīlestības zeme, kur no jūras putām dzimst skaistums. Ne velti dievi izraudzījās šo salu kā Afrodītes jeb mīlas un skaistuma dievietes dzimšanas vietu. Tā kā kāzas nolēmām rīkot citā valstī, tad, lai plānošanas procesu padarītu sev vieglāku, nolēmām, ka piesaistīsim kāzu organizatorus.

Internetā atradām daudz un dažādus piedāvājumus kāzu organizatoru pakalpojumiem Kiprā, bet savu kāzu rīkotāju izvēlējāmies pēc organizatoru mājas lapas, kur bija visa mums nepieciešamā informācija ar pievienotām bildēm. Tāpat kāzu organizatoru piedāvājuma apraksts bija skaidrs, arī izdevumu pozīciju varēja koriģēt. Gala rezultātā mēs izvēlējāmies kāzu aģentūru Kiprā Ellyvia Events.

Lēnām radās arī vīzija par konkrētu kāzu vietu, kāzām saulrietā un visu citu, kas saistīts ar kāzu plānošanu,” stāsta līgava. “Kāzu ceremonijā bija gan aizkustinoši vārdi par mīlestību un ģimeni, gan humora dzirksts, gan mūsu pašu izvēlēta mūzika. Bija gredzeni un mūsu solījumi viens otram, šampanietis un tortes baudīšana, un tas viss notika saulrietā. Mēs patiesi sajutāmies kā romantisko filmu varoņi.

Viesi bija aizkustināti un saviļņoti no skaistuma un laimes sajūtas, ko deva saulriets un mūsu mīlestības solījumi viens otram. Lija arī aizkustinājuma asaras. Visa kāzu ceremonija notika brīvā un pozitīvā gaisotnē, visi bija sajūsmā,” atceras pāris.

Laužot stereotipus, ka kāzu kleitai jābūt baltai

Ilze savām kāzām bija izvēlējusies netradicionālu kāzu kleitu. “Nekad neesmu sapņojusi par baltu kāzu kleitu. Esmu pietiekoši nobriedusi personība, lai lauztu stereotipus par to, ka kāzu kleitai jābūt baltai. Manuprāt, kāzu kleitai jābūt tādai, kurā pati līgava jūtas lieliski.

Arī vēstures liecības rāda, ka kāzu kleitu krāsas ir bijušas dažādas – sarkana, melna, zila. Tā kā zināju, ka mūsu kāzu vieta būs baltās klintis, tad vēlējos kontrastu baltajam, tādējādi nonācu pie tumši zilās krāsas. Tā mums abiem ar vīru ir mīļākā krāsa. Kleitai bija jābūt vieglai, plīvojošai un koķetīgai, tādēļ dizainu kleitai izdomāju pati. Kleitu papildināju ar svinīgiem, baltiem aksesuāriem, bet matu piespraudi uztaisīja mana mamma,” stāsta Ilze.

Gados vecāki pāri ir atbildīgāki par saviem lēmumiem

Ilze un Oskars iesaka citiem pāriem nebaidīties uzdrīkstēties piepildīt savus sapņus. “Esmu sastapusies ar pāriem, kuri vairs nav gados jauni un tādēļ nolemj precēties tikai divatā vai ar tuvākajiem lieciniekiem. Bet tas, ka neesat vairs jauni, nenozīmē, ka nevar svinēt dzīvi un tik skaistu notikumu kā kāzas.

Nobrieduši pāri ir vairāk atbildīgi par saviem lēmumiem un paši pieņem lēmumus, lai cik pārdroši tie arī nebūtu. Viņiem nav nevienam jāizdabā, jo paši ir finansiāli atbildīgi. Svarīgi, lai pāris saprastu, kāda abiem ir vīzija par kāzām, intereses, ko abi vēlas, ir vajadzīgs vienoties par kopīgu koncepciju. Pārim nav jāsteidzas, ir jāsaprot, ko paši vēlas. Un nav svarīgi, ko padomās citi vai kādas ir bijušas kāzas citiem, bet jārealizē pašiem savi sapņi,” iesaka Ilze un Oskars.

Atrodi savu kāzu rīkotāju šeit: KĀZU RĪKOTĀJI UN AĢENTŪRAS

Citi Raksti