Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Seši veidi, kā iemīlēt savas krūtis un parūpēties par tām

Seši veidi, kā iemīlēt savas krūtis un parūpēties par tām

Lai ko labu vai mazāk jauku par mums būtu pateicis kāds cits, bieži vien tieši mēs pašas esam savas bargākās kritiķes un, kad runa ir par ķermeni, sievietes pret sevi mēdz būt īpaši skarbas. Īpaši jūtīgs jautājums nereti ir krūšu lielums un izskats, tāpēc sāksim ar pašu svarīgāko - veselas, skaistas krūtis sastopamas visdažādākajos izmēros un formās!

Labākais, ko mēs varam darīt, ir tās iepazīt, pieņemt, izbaudīt, kopt un lutināt, tā rūpējoties ne tikai par savu veselību un ārieni, bet vairojot arī pašpārliecinātību un labsajūtu.

Izvēlies īsto apakšveļu

«Apakšveļa nav tam, lai savaldzinātu vīrieti, bet gan lai apzinātos sevi kā sievieti,» teikusi pazīstamā, par seksualitātes ikonu nereti uzskatītā multimāksliniece Dita fon Tīsa. Pievilcīgu, kvalitatīvu  apakšveļu patiesi nav vērts taupīt tikai randiņiem vai īpaši romantiskiem brīžiem ar mīļoto. Zem apģērba paslēptais, tikai valkātājai vien zināmais skaistums, arī ikdienā uzlabo noskaņojumu un ceļ pašapziņu, teju burtiski izmainot nēsātājas stāju un auguma aprises. Ikdienā ir svarīgi pārliecināties, ka krūšturis ērti balsta krūtis, nespiež, nerīvējas un nerada nepatīkamas sajūtas. Ja pēc tā novilkšanas uz ķermeņa palikuši sārti nospiedumi, nepieciešams mazliet lielāks izmērs. Kuplākas krūtis jutīsies labāk apakšveļā ar platākām lencītēm. Arī sportojot būtiski izvēlēties konkrētajai fiziskajai aktivitātei piemērotu piegulošu sporta krūšturi, jo treniņā krūtis kustas ne tikai augšup un lejup, bet arī uz sāniem.

Kāds modes žurnālā Harper’s Bazaar publicēts pētījums atklāj, ka 80% sieviešu nēsā neatbilstoša izmēra krūšturi, tāpēc ir vērts veltīt laiku, lai to kārtīgi piemērītu un atrastu īsto. Materiālu un modeļu izvēle mūsdienās ir patiesi plaša, sākot no bralette un balconette līdz korsetes tipa un pusbļodiņu krūšturiem īpaši pikantiem mirkļiem. Savukārt brīžos, kad vēlies dot krūtīm brīvību, izvēlies krekliņu vai naktstērpu no maiga, ādai patīkama auduma.

Parūpējies par maigo ādu

Āda uz krūtīm ir īpaši plāna un jutīga, tāpēc, līdzīgi kā seja, arī tā ir pelnījusi saudzīgu kopšanu un rūpes, lai arī ne visiem tiek atklāta. Tāpat kā ikvienu ķermeņa daļu, uz kuras neizbēgami sakrājas sviedri, netīrumi, putekļi, arī krūtis jāmazgā ar ziepēm vai dušas želeju un pēc tam jāpalutina ar mitrinošu ķermeņa kopšanas līdzekli. Galvenais ir izvairīties no krēmiem un losjoniem ar pārlieku spēcīgām smaržvielām un kairinošām sastāvdaļām, taču iespējams izvēlēties arī tieši krūšu ādai radītus nostiprinošus krēmus un pat maskas, kas var palīdzēt novērst pigmentāciju, novecošanās pazīmes, atjaunot ādas elastību un mitrināt to. Savukārt vasarās svarīgi apbruņoties ar saules aizsarglīdzekli, ko turēt pa rokai, sauļojoties ne tikai «pa pliko» vai peldkostīmā, bet arī nēsājot topiņu ar dziļu izgriezumu.

Krūšu audus ietekmē dažādas norises sievietes dzīvē - pieņemšanās svarā, tā zaudēšana, grūtniecība, menstruālais cikls, tāpēc kopjošā līdzekļa uzklāšanu vērtīgi apvienot ar asinsriti un limfas cirkulāciju uzlabojošu pašmasāžu, kas turklāt ļaus labāk iepazīt savu ķermeni un mazinās stresu.

Ļaujies baudai

Krūtis ir erogēnā zona un to iesaistīšana intīmajās rotaļās var sniegt patiesi baudpilnus mirkļus. Journal of Sexual Medicine raksta, ka vairāk nekā 80% aptaujāto sieviešu izjūt uzbudinājumu un patīkamas sajūtas no krūšu un krūšu galu stimulācijas, bet neliela daļa no tās vien var gūt pat orgasmu.

Ne velti sajūtu paspilgtināšanai radīta virkne krūšu rotaļlietu, erotisko aksesuāru un intīmās kosmētikas. Krūšu sūknīši ar vai bez vibrācijas veicina asinscirkulāciju un ar vakuuma palīdzību palīdz krūtīm piebriest, un padara tās jutīgākas, savukārt krūšu klipši ļauj spēlēties ar maigākām un spēcīgākām sajūtām. Tomēr ne visas sievietes izbauda vienādus glāstus. Daļai patīk mežonīgāka pieeja, citu krūtis ir pārāk jutīgas, lai tām pieskartos vispār. Izzini savu ķermeni, nebaidies pieskarties sev, saproti, kas uzbudina tieši tevi un dari to zināmu partnerim! Sevis iepazīšanai noderēs sievietes seksualitātei veltītā Emilijas Nagoskas grāmata «Mīli, kāda esi», kas iemantojusi popularitāti visā pasaulē un nu tulkota arī latviski.

Samazini riskus

Krūšu veselību ietekmē gan no mums neatkarīgi faktori - tādi, kas saistīti ar ģenētiku, noteiktiem hormonāliem procesiem organismā, gan tādi, ko varam mainīt, piemēram, mūsu dzīvesveids. Pietiekams miegs, veselīgs uzturs, nē alkoholam un smēķēšanai - labi zināmā mantra attiecas arī uz krūšu veselību. Kardinālas izmaiņas dzīvesveidā panākt nav viegli, taču, pamazām veicot arvien vairāk veselīgu izvēļu, veidojas jauni ieradumi, par kuriem ķermenis pateiks paldies. Regulāras fiziskas aktivitātes ne tikai samazina krūts vēža risku, tām ir arī estētiski bonusi. Pareiza stāja un noteikti ķermeņa augšdaļas treniņi ļauj panākt, ka krūtis izskatās tvirtākas, tikai jāuzmanās, lai sportojot tās netraumētu. Izkustēšanās ļauj saglabāt arī veselīgu ķermeņa svaru, taču satraukumam nav pamata. Veselības riski nebūt neslēpjas dažos liekos kilogramos, bet gan palielinātā svarā pēc ķermeņa masas indeksa.

Ieplāno pašpārbaudes

Tāpat kā kalendārā atzīmējam pierakstu pie ārsta vai friziera apmeklējumu, vismaz reizi mēnesī ikviena sieviete ir aicināta rezervēt nieka desmit minūtes... randiņam ar savām krūtīm jeb to pašpārbaudei! Lieliski, ja to katru mēnesi var ieplānot vienā un tajā pašā laikā, jo tas ļauj kārtīgi iepazīt savu krūšu struktūru, novērtēt, kā tās parasti izskatās un jūtas, kā arī laicīgi pamanīt izmaiņas, ja tādas rodas. Sataustot ko neparastu, nevajadzētu uzreiz satraukties, bet gan aiziet pie ārsta - sava miera un drošības dēļ. Pašpārbaudi ieteicams veikt dažas dienas pēc mēnešreizēm, kad krūtis ir mazāk jutīgas, tomēr arī tad, ja ieplānotais datums jau paskrējis garām, labāk to veikt vēlāk, nekā izlaist. Sievietēm dažādos vecuma posmos jāveic atšķirīgi izmeklējumi, par kuriem var pastāstīt ārsts, taču šis ikmēneša rituāls ir ērts un ātrs veids, kā parūpēties par sevi un pārliecināties, ka viss ir kārtībā.

Krūtis ir tik dažādas, cik mēs pašas. Iemīli savējās!

Katrai sievietei krūtis ir citādākas - tās var būt līdzīgas, bet ne vienādas. Cilvēka ķermenis nav pilnīgi simetrisks, tāpēc ir pavisam normāli, ja viena krūts ir lielāka, otra - mazāka. Arī krūtsgalu izmērs, krāsa un forma katrai no mums atšķiras. Nav viena veida, kā sievietei un viņas krūtīm būtu jāizskatās, lai viņa būtu pievilcīga savās un citu acīs. Bieži vien lielāku krūšu īpašnieces vēlas, lai tās būtu mazākas, un otrādi, taču sava ķermeņa pieņemšana un iemīlēšana ir patiesi atbrīvojoša pieredze. Eksperimentē ar piegulošākiem un vaļīgākiem krekliņiem, dažādiem izgriezumu veidiem, platākām un šaurākām lencītēm - atrodi apģērbu, kurā pati jūties labi un neatraidi komplimentus, ja tos sniedz otrs! Notici partnerim, kad viņš saka, ka tavas krūtis ir skaistas, pat tad, ja pati tā nejūties! Un arī tad, ja vēlies veikt nopietnākas izmaiņas ķermenī, pārliecinies, ka dari to tikai un vienīgi sava fiziskā un psiholoģiskā komforta dēļ. Galu galā, krūtis, lai arī brīnišķīgas, ir tikai krūtis. Tā ir pavisam maza daļa no tā, kas tevi padara par tevi!

Raksta autors: SexyStyle

Citi Raksti